Середа

17.10.2018

22:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

25 000 000 доларів. На кону – здоров’я десятків тисяч людей! Іспит для РОДА на профпридатність

Питання роботи (працевлаштування) та здоров’я (медичних послуг) залишаються двома найактуальнішими проблемами для сотень тисяч мешканців Рівненщини. Результати роботи нинішньої влади під проводом уряду Яценюка є в обох цих напрямках плачевними. Жодного покращення ситуації від часів Януковича не відбувається. Усе списують на війну та Путіна, виправдовуючи ними власну бездіяльність, тотальну корупцію та уперте небажання працювати в інтересах людей.

У межах цього проекту передбачається реконструкція 26 сільських медзакладів, ремонт 79 амбулаторій, запровадження в лікарнях IT-технологій, а також створення обласного кардіологічного центру на базі обласної лікарні.

Показовою у цьому плані є історія про 25 мільйонів доларів (це понад півмільярда гривень), що їх Світовий банк готовий виділити Рівненщині – безповоротно і саме на потреби медицини. З єдиною умовою – відповідально підійти до отримання цього ґранту, виконати елементарні технічні умови і скерувати гроші на цілі самого проекту. Тобто на медзаклади Рівненщини. На облаштування ФАПів та закладів первинної допомоги населенню у сільській місцевості Світовий банк дає 13 мільйонів доларів. Окремо, в межах проекту, має бути профінансоване створення потужного Кардіологічного центру на базі обласної лікарні (7 мільйонів доларів).­

Здавалося б, чудова ситуація – гроші падають для Рівненщини з неба. Гроші дуже великі, і саме на те, що потребують люди. Однак, усе не так просто.­

Пару тижнів тому Рівненщину відвідав Паоло Беллі – керівник робочої групи Світового банку, яка опікується впровадженням на Рівненщині Проекту «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу». У межах цього проекту передбачається реконструкція 26 сільських медзакладів, ремонт 79 амбулаторій, запровадження в лікарнях IT-технологій, а також створення обласного кардіологічного центру на базі обласної лікарні. Бюджет проекту складає 25 000 000 доларів. Рівненська область має лише забезпечити спів-фінансування проекту у межах 10% (але не обов’язково живими грошима, тут в залік можуть іти, наприклад, видатки на утримання закладів медицини, оплата поточних послуг ЖКГ тощо). Головне ж, що область елементарно показала свою спроможність втілити цей проект, вчасно подавши проектно-кошторисну документацію та головне – склад групи людей, яка втілюватиме цей проект.

Як ми розуміємо, саме із цим виникають найбільші проблеми. Різні групи впливу в оточенні голови Рівненської облдержадміністрації намагаються пропхати свою кандидатуру на посаду керівника проекту, який за нашими даними має заробляти близько 2000 дол., а головне – упродовж п’яти років буде керувати тим самим бюджетом у понад півмільярда гривень.

«Батьківщину» не обходить, хто саме переможе у цій боротьбі кланів. Хай переможе хоч хто-небудь. Головне, не затягувати процес подачі самої кандидатури на затвердження Світовим банком, щоби область таки отримала необхідні для нашої медицини кошти.

Голова Рівненської обласної організації партії «Батьківщина» Микола Кучерук занепокоєний наступним: «Справа в тому, що під час свого візиту, представник Світового Банку прямо у кулуарах говорив керівництву області, що Рівненщина вже реально не вкладається в терміни проекту. За його словами, вже на листопад нами, нашою областю мають бути надані вся документація щодо закладів первинної медичної допомоги. Мають бути здійснені інші суто технічні кроки. Для цього вже зараз мала б цілодобово і злагоджено працювати команда із 5 – 7 фахівців на чолі із керівником проекту. Усього цього – немає».

На жаль, це досить типова ситуація для України, де через бюрократичне зволікання, корупційну гризню та нехлюйство до 70% наявних фондів Світового банку щорічно залишають елементарно невикористаними. Області мають реальний шанс скерувати на свій розвиток величезні, мільярдні кошти від Світового банку, але постійно не вкладаються у терміни проектів, не подають вчасно кандидатур, технічної документації тощо. Тому проекти зриваються і не здійснюються.

Нині така сама загроза стоїть і перед Рівненщиною. Микола Кучерук продовжує: «Зрозумійте, це «золота нагода» для Рівненської області, для всіх наших людей реально покращити ситуацію в медицині. Гроші буквально лежать і чекають, аби ми їх взяли і скерували на медицину. Але ми можемо їх просто втратити. Втратити нагоду допомогти і навіть врятувати життя десяткам тисяч мешканців краю. Хіба це допустимо?».

Час уже йде практично на тижні і дні. Тому Рівненська «Батьківщина», діючи через своїх депутатів у обласній раді, вимагатиме від керівництва ОДА звіту щодо того як іде реалізація Проекту, чи подано на затвердження кандидатуру керівника, коли він та його команда планують приступити до роботи, чи вкладаються вони в терміни і головне – чи зосередила обласна влада максимум зусиль та людських ресурсів для того, щоби 25 мільйонів доларів не пропливли як мара повз Рівненську область та нашу медицину.

Звертаючись до керівництва РОДА, Микола Кучерук говорить: «Киньте все. Не живіть одними тільки виборами. Зосередьте зараз свої сили на тому, щоб отримати грант Світового банку та забезпечити розвиток медицини. Зрозумійте, на кону не просто гроші. На кону життя і здоров’я десятків тисяч наших людей. Якщо ви їх зрадите, якщо змарнуєте цю унікальну нагоду, жодні вибори вам не допоможуть. Жодні!»

Прес-служба РОО ВО «Батьківщина»

№ 40 від 3 жовтня 2015 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 274 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]