Середа

17.10.2018

21:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Аптекар душ людських

Як помогти в безкрайнім людськім горі?

Як світ новий з старого здобувати?

Як научить байдужих почувати?

Як розбудити розум, що заснув?

Як час вернуть, що марно промайнув?

Як певную мету розпачливим вказати?

Ці слова Лесі Українки   напрочуд влучно характеризують призначення бібліотекарів.

Бібліотекар! Це слово повне сонячного сяйва. За ним стоїть безмежний, мудрий світ... Бібліотекар! Скільки в слові змісту! Його тепло – навік в моїй душі. Бібліотекар – супутник, який допомагає книзі знайти дорогу до серця читача. Тож, як записано у стародавньому трактаті, «Воздамо дяку тому, хто допоміг нам легко про­йти крізь складний лабіринт книг». Непроста робота бібліотечного працівника потребує високої освіти і знання людської психології, доброти, людяності, чуйності.

В цей святковий сонячний осінній день хочеться вшанувати тих, хто присвятив бібліотечній справі усе своє життя, хто багато років тому переступив поріг бібліотеки і залишив в ній назавжди своє серце, для кого бібліотечна справа стала покликанням. Це, насамперед, – Тетяна Бобровницька, у минулому – провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей, ветеран бібліотечної справи, наставник і порадник, людина безмежної душі й щирого серця, яка віддала роботі з дітьми понад 40 років.

Дитинство (народилася 3 січня 1941 р.) проходило в овіяному легендами Межиріцькому фортеці-монастирі, де її батько був настоятелем Троїцького храму, а, в основному, на сільській вулиці – Містечко, яке дивилось на повоєнну дітвору смутком порожніх вікон колишніх єврейських осель і крамниць, сплюндрованих ворогами.

В одній з таких хат знаходились сільський клуб і бібліотека. Ось ця сільська бібліотека для дітей повоєнного покоління стала другою домівкою. Нею завідувала Катерина Костянтинівна Моряніна, людина на той час освічена, і щедра для юних читачів на ласку й увагу.

І може тому, коли постало питання перед Тетяною Володимирівною, яку професію обрати, вагань не було, хоча батьки хотіли бачити в ній медика.

Після закінчення СШ №1 вона подала документи до Дубенського культосвітнього технікуму. У 1960 році повернулася на рідну Острожчину бібліотекарем середньої кваліфікації, влилася в колектив центральної бібліотеки, яку очолювала на той час Євгенія Сидорівна Тітова.

З 1962 року Тетяна Володимирівна працює в дитячій бібліотеці, роботі в якій присвятила все своє життя. Кожен день в її стінах відкривав для неї нові неповторні сторінки життя.

І так склалося, що на її шляху знову зустрічалися тільки добрі, віддані своїй справі люди: Ніна Максимівна Лисенко, Ольга Олександрівна Руй, Марія Іванівна Шепельчук, Таїса Іванівна Карпова.

Все своє трудове життя Тетяна Володимирівна віддала юним читачам, вела їх у світ знань, уміла розкрити красу і неповторність друкованого слова. Не одне покоління дітей виросло на її очах.

І недаремно впали на землю оті зернини вічного і доброго. Скільки її читачів пов’язали своє життя з бібліотечною справою! Це – Ольга Бояр, Олена Ламах, Наталія Ламах, Михайло Поток, Алла Базан, Анатолій Хеленюк, Катерина Чайка.

Активістка бібліотечної справи, творчий дописувач регіональної преси, знавець історії рідного краю і просто цікава людина – ці всі слова про Тетяну Володимирівну.

Володимир Базилевський сказав: «Розгорнута книга нагадує птаха в польоті…». І, мабуть, було Богом дано, щоб свою долю Тетяна Володимирівна пов’язала з книгою. І, як птах, усе своє життя летіла над книжковими просторами, як птах із розпростертими крилами по дорозі свого життя, долаючи всі біди, перешкоди, труднощі.

У день Вашого професійного свята хочеться побажати Вам міцного здоров’я, щастя, Божого благословення.

Користуючись нагодою, хочу привітати колег, всіх, хто причетний до книги, з Всеукраїнським днем бібліотек.

Нехай ця осінь золота

Вам подарує вік щасливий,

Щоб не згасала доброта,

Щоб ваш важкий почесний труд

Був плідний, як багата осінь.

І кожен день, що йде новий,

Хай тільки щастя Вам приносить.

Алла БАЗАН,
завідувач міської бібліотеки для дітей

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 259 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]