Четвер

21.02.2019

08:25

Чергова перемога з феноменальними результатами

Саме так можна сказати про успіх мешканця села Сіянці Петра Сидорчука, який у 69-річному віці став чемпіоном України. Але дивує не тільки це, а й те, що чоловік обігнав багатьох молодших спортсменів-ветеранів. А було це в кінці лютого під Львовом у містечку Брюховичі, де відбувся чемпіонат України із зимового поліатлону. Нагадаю, що до цього комплексного виду спорту входить три самостійні популярні змагання. У стрільбі з пневматичної гвинтівки Петро Сидорчук набрав 73 очки зі ста можливих. Це був найкращий результат у його віковій групі і третій серед усіх учасників першості, де брали участь спортсмени, ветерани спорту від 40 років,  до 65 та старші.

Чудовий результат продемонстрував Петро Сергійович на перекладині. За чотири хвилини він підтягнувся аж 33 рази. Це другий результат серед усіх учасників змагань. Більше – 37 разів – підтягнувся лише один із молодших учасників змагань. А взагалі власний рекорд мешканця Сіянців, без врахування часу, становить 51 підтягування.

Біг дистанцією 1 км (мали бути лижні гонки на 5 і 10 км, залежно від вікової категорії, але через відсутність снігу їх замінили на крос) колишній вчитель Тесівської ЗОШ здолав за 4 хвилини. Всі названі вище результати дозволили Петрові Сидорчуку впевнено посісти 1 місце у своїй віковій групі та вибороти для команди Рівненської області третє призове місце. Це дуже дивно, але очки здобуті єдиним представником нашої області (хоча команда мала складатися з 4 чоловіків та 1 жінки) дозволили Рівненщині увійти в число призерів чемпіо­нату області. Петро Сергійо­вич каже, що деякі його колеги цього року з різних причин (мабуть, фінансових чи здоров’я) не змогли відправитися на змагання, хоча вони мають високі звання майстрів спорту. Як не згадати позаминулий рік, коли успішний виступ мешканця Сіянців та інших представників Рівненщини допоміг вибороти нашій області перше командне місце в першості України (тоді виступало 4 спортсмени-ветерани).

Петро Сидорчук вже семиразовий чемпіон України та кілька разів був призером. У його домашній скарбничці вже є 14 медалей, здобутих на різноманітних змаганнях, в основному за перше місце, хоча є дві за друге, а одна за третє. Ставши цього року переможцем у своїй віковій групі, наш земляк виборов право виступати на Чемпіонаті Європи, який відбудеться в середині березня в Естонії. Але туди ветеран спорту не поїде, бо немає необхідних коштів, а спонсорів він не може знайти. Натомість чоловік планує поїхати 9 травня до Ковеля. Там відбудуться традиційні міжнародні змагання з бігу, де минулого року змагалися більше 2 тисяч бігунів різного віку (від дітей до людей похилого віку) з України, Польщі, Німеччини, Росії, Білорусії, Молдови та ін. Там Петро Сергійович планує здолати 10-кілометрову дистанцію. Тож побажаємо йому успіхів та спортивного довголіття.

Іван ГЛУШМАН

№12 від 21 березня 2014 р. Категория: Фізкультура і спорт | Просмотров: 187 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0