Середа

17.10.2018

21:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І в Острозі процвітає культурне життя

Нещодавно стала свідком досить важливої, як на мене, події в мальовничому Острозі. Скажу чесно: коли я переїхала жити сюди, мені тут не вистачало якогось культурного сплеску, різноманітних подій, яскравих барв того студентського життя, про яке завжди мріялось. Зараз не говорю про освітні і розважальні події в Острозькій академії, говорю про життя міста в цілому. Я вважала його «затихим» для такого, і ніколи навіть не виникало думки, що тут можливо щось таке організувати. Ми з нареченим їздили підіймати на ноги культурне життя інших міст, де радо нас приймали, бо тут боялись тієї пасивності, до якої вже так звик Острог. Але раптом з’явились ВОНИ – «Національний Альянс» – і в них була справді крута ідея. Не хочу зараз нікого рекламувати чи піарити, просто хочу поділитись своїми враженнями.

Раніше ми вже чули про всеукраїнську акцію «Голос вулиць», ідеєю якої є розпис фасадів будівель уривками з віршів та цитатами Ліни Костенко. Я і справді, блукаючи в соцмережах, натрапляла на новини, де розписували завзятість луцьких, черкаських, львівських активістів, які, в рамках акції, оживили своїми роботами вулиці рідних міст. Навіть і подумати тоді не могла, що таке можливо втілити у життя і в нас...

Одного дня я побачила оголошення, що «Національний альянс» запрошує художників та всіх охочих, хто хоче зробити вулиці Острога яскравішими і привітнішими, втілити мрії в реальність. Спочатку не звернула на це великої уваги, але потім наречений ідеєю зацікавився. Зрозумівши, що це все справді цілком реально – одразу приступили до роботи. Бажаючих долучитись, так званих активістів, знайшлось не мало-не багато – четверо художників (Олександр Вівсяник, Тетяна Дробата, Танюша Гурова, Віта Ковалко), організатори (ВМГО «Національний Альянс») та спонсор (магазин «Господарчі товари» в особі його власника Віктора Непомнящого).
Робота почалась майже одразу: ми швиденько накинули ескіз, інші художники внесли свої корективи і «процес пішов»…

Декілька днів я спостерігала за цією невеличкою компанією, яка тіснилась біля тієї стіни, де всі дружньо та завзято малювали. Острожани проходили повз і дивувались – для нашого невеликого міста це і справді НОВИНА. Всі, затамувавши подих, чекали результату і він не розчарував нікого. Центральна площа дійсно «ожила», люди заговорили про це і з кожною годиною ця інформація все далі і далі просувається територією України. Сьогодні про нас говорять навіть в Києві і не тільки. Голова Острозького осередку «Національного Альянсу» Юрій Устимчук зазначив: «Мої друзі з Дніпропетровська, дізнавшись, що ми малюватимемо цитату, теж розпочали підготовку до подібної роботи у своїх містах». І це вражає. Здавалося б, на перший погляд, така непримітна акція так оживила наше місто, нашу молодь.

Щиро вдячна «Національному Альянсу» за організацію, проведення та успішне завершення цього проекту. Від себе також ще додам – ви справді круті, не зупиняйтесь на цьому, даруйте нашому містечку нові і нові культурні сплески, а ми, активна молодь, завжди вас у цьому підтримаємо!

Олена СТАНІСЛАВЧУК

№ 40 від 3 жовтня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 174 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]