Неділя

22.04.2018

03:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Юлія Тимошенко: Корупціонерів – до кримінальної відповідальності!

Юлія Тимошенко вимагає притягнути до кримінальної відповідальності всіх посадовців, які причетні до корупції на газовому ринку. Про це вона заявила під час заслуховування у Верховній Раді звіту Робочої групи щодо тарифів.­

Лідер «Батьківщини» зазначила, що і в суспільстві, і в парламенті вже давно дискутується питання обґрунтованої ціни на газ для населення. Ціни, що їх виставляє Уряд та НКРЕ (Національна Комісія регулювання енергетики), є завищеними і несправедливими. Несправедливими, бо включають вагому корупційну складову.

За словами Тимошенко, головний висновок, який зробила робоча група Верховної Ради України – не підтвердила необхідність використовувати імпортний газ для потреб населення. Тобто, газу українського видобутку цілком достатньо для забезпечення усіх потреб населення та ЖКГ.

«Іншими словами – вистачає українського газу! І це ключове питання у встановленні цін на газ для населення і, як наслідок, тарифів на тепло. Тому що, від того, чи достатньо українського газу, залежить, чи буде ціна для людей 7188 грн. чи 1900 грн. Бо це український газ. Різницю відчуваєте?» – заявила лідер фракції.

До речі, ст.10 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» чітко вказує, що природний газ, видобутий «в межах території України, застосовується для формування ресурсу природного газу для потреб населення». Це не факультатив! Це – норма закону, який зобов’язаний виконувати уряд і НКРЄ.

Тимошенко пояснила: «За розрахунками для потреб населення необхідно 16,2 млрд. кубометрів газу, а реально уряд своєю постановою віддає тільки 10,6. Ось де корупція: 5,6 млрд. кубометрів українського газу не віддано населенню, а заміщено імпортованим. І від цього люди платять 7188 замість 1900».

«Батьківщина» вже подала відповідну заяву про злочин до Генпрокура­тури.

«Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Ціна газу для населення має бути встановлена на рівні 1900 і без посередництва «Нафтогазу», який бере свої неправомірні накрутки. Якщо цього не буде зроблено, треба всіх посадових осіб, які причетні до використання українського газу на корупційній основі, притягувати до кримінальної відповідальності», – переконана Юлія Тимошенко.

Цікаво те, що «Нафтогаз» викуповує в «Укргазвидобування» газ українського видобутку за ціною 1590 гривень за тисячу кубів. Про це на засіданні Верховної Ради заявив депутат фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв. Він показав з трибуни відповідну «платіжку».

«Ви будете приємно здивовані, тут ціна не 3600 гривень, так звана пільгова, тим паче не 7188 – так звана ринкова. Державний «Нафтогаз» викуповує у державного «Укргазвидобування» газ у чотири з половиною рази дешевше, ніж потім виставляється для населення, і в два з лишнім рази дешевше, ніж «пільгова» ціна», – заявив Соболєв.

Доказову базу «Батьківщини» не зміг заперечити жоден урядовець. Зміни – неминучі. Боротьба за справедливі тарифи – триває!

Прес-служба РОО ВО «Батьківщина»

 

Позиція «Батьківщини»
на Рівненщині неабияк злякала владу

Фракції «Батьківщини» в Рівненській обласній та міській радах ініціювали розгляд звернень до головного управління Державної фіскальної служби в Рівненській області із вимогою – перевірити собівартість послуг, що їх надають комунальні підприємства області.

У жодній з рад голосів для прийняття рішення не вистачило. Провладні депутати просто втікали із зали перед голосуванням, аби не брати в ньому участі і не ставати публічно на захист прав своїх виборців. Вони тим самим публічно ставали на захист корупційних схем.

В обласній раді у повному складі проігнорували голосування депутати з груп «Європейський вибір», до якого входять колишні «регіонали», «Розвиток громад». Не голосували й депутати від фракції «Всеукраїнський патріотичний союз», частково від «Нашої України». А у Рівненській міській раді через фактичну відсутність кворуму розгляд звернення перенесли аж на жовтень.­

Втім, аби не гаяти часу, депутати обласної ради від «Батьківщини», разом із керівником обласної парторганізації Миколою Кучеруком, самі занесли звернення до начальника головного управління Державної фіскальної служби в Рівненській області Дмитра Зайцева з вимогою провести перевірку «собівартості» послуг комунальних підприємств.

Дмитро Зайцев під час зустрічі із депутатами «Батьківщини» та журналістами Рівненських ЗМІ запевнив, що завжди був і буде проти корупційних схем, однак уже на цьому тижні Податкова поширила прес-реліз, яким, фактично, визнала, що проводити перевірки – не буде. Що їй – немає діла, яку собівартість заявляють комунальні підприємства і на скільки та заявлена собівартість відрізняється від реальної. Тобто, Податкова відкрито заявила, що не хоче боротися з корупційними схемами у ЖКГ.

Вочевидь, це сталося не просто так, а під тиском влади, яка робить усе, аби зробити життя українців – нестерпним. Однак, «Батьківщина» не збирається миритися із таким станом речей. Ми знайдемо спосіб змусити владу працювати в інтересах людей, а не корупційних кланів.

Разом – переможемо!

Прес-служба РОО ВО «Батьківщина»

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 221 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]