Середа

17.10.2018

04:33

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Хай здійснюються мрії

Було надзвичайно цікаво серед «типових» класних кімнат та кабінетів побачити незвичайний – «Кабінет мистецтвознавства». Погодьтеся. Не всяка школа може похвалитися таким кабінетом! А в ньому – справжнє царство Муз: фортепіано, картини, портрети українських композиторів, дані про склад симфонічного оркестру, історію українського театру та найвідоміших режисерів й акторів, матеріали про історію кіномистецтва. Як не дивно, опікується цим не вчитель малювання чи якийсь мистецтвознавець, а – вчитель української мови та літератури НВК Вікторія Шилюк.

 Вона – педагог з не досить солідним стажем, але з чималими особистими здобутками та здобутками своїх учнів. Один перелік досягнень зайняв би (точно!) цілу газетну полосу. Аби ще взяти всі статті, про її роботу, які розміщені у багатьох виданнях, у тому числі й в «Замковій горі», матеріали у фахових журналах – то вийшла б невеличка збірочка з питань педагогічної майстерності.

І це ж – ще не межа, адже дещо ще не вписано, деякі успіхи (впевнені) ще чекають на її вихованців. До того ж, підростають нові, юні таланти, про яких ми можемо лише здогадуватись. Свідчення цьому – нові збірки гімназистів, які побачили світ зовсім нещодавно, як наприклад, «В моїй душі Україна» та «Обпалені янголи України». Які вже отримали визнання. Крім того, педагог обов’язково використовує в своїй діяльності найновіші освітні технології, через що її уроки надзвичайно цікаві для учнів. Готуючись до уроків, намагається донести до школярів матеріал доступною мовою, відмінною від тої заученої-замученої, незрозумілою для дітей, яка є в підручниках. Вона обрана очільником шкільної методичної кафедри вчителів суспільних дисциплін та української філології. А її відкритий урок «Казка про яян» став взірцем не лише для вчителів міста Острога, а й району та області. Мріє, аби в кожному кабінеті було б найсучасніше мультимедійне обладнання, яке б перетворило кожний урок в чарівну Країну Знань.

Щодо самої Вікторії Костянтинівни, то вона закінчила РДГУ. Отримала спеціальність «вчитель початкових класів, української мови та літератури». Після закінчення навчання пропрацювала рік в Костополі, а потім повернулась до Острога. Адже саме тут навчалась, в Острозькій СШ № 1. Саме вчителі цієї школи назавжди залишились в пам’яті. І хоча пам’ятає усіх, найбільше згадує першу вчительку Марію Михайлівну, класного керівника а заразом і – вчителя української мови та літератури Людмилу Володимирівну Кухарук, нині – начальник відділу освіти; вчителя фізики Василя Петровича Ваврика, тодішнього директора школи Миколу Теофіловича Михальчука. Останній, до речі, привчав школярів працювати самостійно, самим виділяти головне й другорядне, обстоювати свою думку. Тому, коли Вікторія стала студенткою вузу, їй не було важко працювати над конспектами, підбирати самостійно літературу, на відміну від інших студентів, які зі шкільної лави привчилися лише все «зазубрювати». Також не може не згадати Вікторія Шилюк й вчителя співів та історії Валентину Львівну Глізер. Валентина Львівна не лише навчала школяриків «свідченням старовини далекої» чи співам, але ще й організувала ансамбль сопілкарів, за що також не раз вдячна їй. Саме ці вчителі прищепили любов до дітей, педагогічної праці, свого предмету.

А ще вона з теплотою згадує своїх учнів. З якими не один раз вирушала в мандрівки рідною країною, не раз відвідували різноманітні вистави, самі готували різноманітні заходи. Зокрема, її випускники самостійно підготували сценарій свого випускного вечора. У них різні дороги, дехто теж вибрав стезю педагога, дехто – журналіста, музиканта. Медика, є серед них і бійці АТО. І що її радує – її колишні учні найбільш вдячні й часто надсилають СМС-ки, поздоровляють електронною поштою, не «забувають» вітатися… Сподіваємося, і в ці дні вітань буде чимало...

Олександр ВАСИЛЕНКО

№ 40 від 3 жовтня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 323 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]