П'ятниця

19.01.2018

20:36

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Музей Острозької академії поповнився ще двома скульптурами Петра Капшученка

Унікальні скульптури представника української діаспори з Філадельфії (США) Петра Капшученка подарувало Національному університету «Острозька академія» подружжя Раїси Маєвської та Олександра Михалюка. Вони нещодавно відвідали академію.

Колекція Музею історії Острозької академії щороку поповнюється унікальними роботами. Ще в 2012 році  Олександр Михалюк разом зі своєю дружиною Раїсою Маєвською передали університету шість робіт П. Капшученка. У 2013 році роботи «Кармелюк» та «Благословіння» цього ж автора університетському музею подарувала відома українська діячка з діаспори Броніслава Скорупська.

Американець українського походження Олександр Михалюк був близьким другом митця. Саме пан Олександр є автором фоторепродукцій скульптур Петра Капшученка. Більшість переданих академії робіт скульптор подарував сім’ї Михалюків на свята. Зараз подружжя шукає та купує роботи митця у колекціонерів для того, щоб привезти їх на Батьківщину автора. Подружжя впевнене, що саме тут безсмертні роботи скульптура зможуть естетично виховати сотні молодих українців.

Подружжя пообіцяло студентам, що за 4 роки, на 100-річний ювілей Олександра Михалюка, завітає до академії та спробує передати музею більше робіт Капшученка.

Студентка Олена Дудар поділилася своїми враженнями від зустрічі:

– Сьогодні, побачивши в академії пана Олеся та пані Раїсу, я зрозуміла, що наш університет знову поповниться цінними подарунками. І я не помилилася. Я почула цікаву історію життя як скульптура, так і його друзів, які навіть після смерті митця не дають померти його імені. Теплими історіями, спогадами була наповнена зустріч. Ці люди, які так піклуються про нашу академію, заслуговують найвищої похвали та шани. Щодо самих скульптур, то найбільше мене вражає чуттєва передача всіх емоцій на обличчі зображуваних. А також те, що герої Капшученка – це люди з народу, люди, які справді заслуговують уваги.

Ольга ОНИЩЕНКО

№ 40 від 3 жовтня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 161 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]