Вівторок

19.02.2019

21:52

На фініші першого кола
Завершилось перше коло чемпіонату Острозького району з футболу у першій і другій лігах. Визначились лідери, а також команди, які боротимуться за місця «під сонцем» в обох лігах. На жаль, серед тих, хто йдуть першими, немає острожан, вони стартуватимуть у другому колі лише з передостаннього місця. Останній тур першого кола острожани пропускали через непарну кількість команд у лізі.

У п’ятницю на сільському стадіоні Вельбівного, після сильного дощу та під час нього, відбувся, мабуть, найцікавіший і найголовніший матч всього першого кола, між лідерами – командами господарів поля та ФК «Грем’яче». Ніхто не сумнівався, що матч буде цікавим і видовищним.

Суддя поєдинку Дмитро Білюк розповів, що це була високої якості гра. ФК «Вельбівно» крім того, що бере участь у районному чемпіонаті, успішно виступає й у другій обласній лізі, займаючи там друге місце. Більшість гравців гостей також мають великий досвід і хорошу технічну і фізичну підготовку, бо також грають у обласному чемпіонаті. Тож гра була на високих швидкостях, комбінаційна, добре працювали в обох команд фланги.

Гра точилася в основному у середині поля. Кожна команда намагалась знайти «шпарину», щоб увірватись у штрафний майданчик і звідти завдати точного удару. Тобто обидві команди діяли на контратаках. Десь на 15 хвилині першого тайму Олег Груша поборовся за м’яч недалеко від карного майданчика, зумів його відібрати і переадресувати в район одинадцятиметрової відмітки. Там його прийняв Віталій Груша і він не залишив жодних шансів воротареві, точно пробивши у «дев’ятку». До речі, перед початком гри цьому гравцеві було вручено кубок та грамоту, як кращому гравцеві чемпіонату Острозького району 2012 року.

Пропустивши гол, футболісти, які представляли село Грем’яче, зуміли перехопити ініціативу. Вони більше атакували, мали можливості відігратися, але то удари були не точними, то на заваді ставав голкіпер чи захисники. ФК «Вельбівно» не відсиджувався у глухій обороні, вони гостро контратакували, але подвоїти рахунок їм не вдавалось.Тож перший тайм так і закінчився 1:0 на користь господарів поля.

Дмитро Петрович розповідає, що у другому таймі Олег Костюк, острожанин, який нині грає за команду села Гре­м’я­че, зумів зрівняти рахунок. Він відгукнувся на точний пас під час атаки своєї команди на навіс із лівого флангу і ввігнав кулястого точно під перекладину на початку другого тайму. Після порушення правил біля кута карного майданчику господарів, ФК «Грем’яче» отримало право на штрафний удар. Вадим Жак точно пробив по воротах, вивівши гостей уперед приблизно на 70-й хвилині матчу – 2:1.

Вболівальники і тренери команди господарів постійно закликали свою команду до активних дій. Вони ще більше наростили швидкості, настирливіше атакували. На 73 хвилині Степан Кащин пробив сильно по воротах, перебуваючи неподалік карного майданчику гостей. М’яч потрапив у захисника і, відрикошетивши, від нього, влетів у ворота. Це ще більше загострило ситуацію. Гравці обох команд нервували, під час однієї із гострих ситуацій здали нерви у футболіста із ФК «Грем’яче» і він був видалений за неспортивну поведінку. Отримавши чисельну перевагу, господарі поля наприкінці основного часу зуміли вийти вперед – 3:2. Це сталося після того, як Віталій Груша пробив сильно по воротах, слизький мокрий м’яч під час дощу воротар відбив, але Степан Кащин зумів добити у ворота. У доданий час (6-7 хвилин) обидві команди відчайдушно намагались змінити рахунок, але їм це не вдалося. Тож вельбівненська команда після перемоги над основним конкурентом за золоті медалі чемпіонату, а у неділю – розгрому вдома 11:0 новачка першої ліги межиріцького «Альянсу», ще більше зміцнила своє лідируюче положення. Тепер, думаю, лише чудо може завадити вельбівненській команді фінішувати цього року першими. Хоча, це футбол…

У неділю, 14 липня відбулися інші матчі: ФК «Грем’яче» – «Цукровик» Оженин 4:1 , «Міраж» Кургани – «Звиса» Мощаниця 0:3. У другій лізі «Чайка» Сіянці – «Оболонь» Мощаниця 2:1, ФК «Кунів» – «Оріон» Верхів 3:0, ФК «Плужне» – «Юність» Плоска 2:0. Завтра розпочинаються змагання за кубок району. Острожани кваліфікаційного раунду матч проведуть у Мощаниці з місцевою «Оболонню».