Середа

17.10.2018

04:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Найкращий той вихователь, який любить дітей понад усе

Професія вихователя, як і всіх працівників дошкільних установ, вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння, безмежної любові до своєї справи та своїх вихованців. «Головне – любити дітей!» – професійне кредо виховательки старшої групи ДНЗ «Веселка» Оксани Мукосій. З дітьми жінка працює уже 18 років і знає, що найважливіше в її роботі – любити своїх вихованців, розуміти їх і бути терплячим.

– Найкращий той вихователь, який любить дітей понад усе. Інакше в нашій професії робити нічого, – каже Оксана Миколаївна.

Фах вихователя острожанка Оксана Мукосій обрала самостійно. Зростала в сім’ї вчителів-філологів, а тому з дитинства знала про переваги й недоліки педагогічної справи. І хоч батьки відмовляли дочку, вона все ж таки вступила в Рівненський державний педагогічний інститут на факультет дошкільного виховання й іноземної мови, бо бачила себе в роботі лише з маленькими дітьми.

Після закінчення інституту у 1997 році жінка прийшла у ДНЗ «Веселка» і з тих пір виховала та підготувала до школи не одне покоління малят. За 18 років роботи Оксана Миколаївна каже, що діти хоч і стають більш сучасними, але практично не змінюються, а от батьки бувають різні.

– Діти – завжди є дітьми. Вони завжди непосидючі, активні, жваві. Є слухняні, а є й не дуже. Останні нам дуже запам’ятовуються, бо ми їм приділяємо найбільше уваги. Велике значення в нашій професії має терпіння. Вихователю слід часом змовчати, часом не сказати, часом сказати пізніше. Бо дитину дуже легко образити і вона може запам’ятати цю образу на все життя. Дітей треба розуміти. І батьків також. Хоча іноді з батьками більше складнощів, ніж з дітьми. Раніше було більше поваги до педагога, зараз, на мій погляд, – не дуже. Однак, я завжди намагаюсь знайти компромісне рішення, не йти на конфлікт, бо конфлікт – це вихід в нікуди. А тому вихователю треба бути тонким психологом в роботі як з дітьми, так і з батьками.

 В групі пані Оксани виховується аж 32 дитини. Але її «вистачає» на всіх. До кожного у неї є свій підхід, добре слово. Оксана Миколаївна намагається атмосферу в садочку максимально наблизити до домашньої.

– Я завжди запитую батьків, як вони називають своїх дітей вдома. Бо звертання по імені відіграє важливу роль. Коли дитинці незатишно, треба зробити усе можливе, аби вона відчула, що її тут люблять: пригорнути, обійняти, сказати теплі слова, заспокоїти. Важливо, щоб дитина довіряла вихователю, тоді з нею легко працювати. Звичайно, не можна вимагати від дітей абсолютної покори, тиші. Діти зараз дуже сучасні, мають на все свою думку, і нам слід зважати на не неї, – зазначає вихователька.

Дошкільний вік – дуже важливий період у житті дитини, а тому, за словами Оксани Мукосій, праця вихователя і батьків повинна бути рівною. Особливо, зважаючи на теперішні нелегкі й досить ущільнені як шкільні, так і дошкільні програми.

– Зараз ми велику увагу приділяємо мові дітей, розвитку зв’язного мовлення, роботі зі словом, реченням. Математика дітям дається легше, а от мова – важче. Наприклад, діти старших груп повинні вже знати звуковий аналіз слова, вміти робити розбір речення, бути добре ознайомленим з абеткою. Зрозуміло, що занять в садочку замало, праця має продовжуватись вдома, – каже Оксана Миколаївна.

Жінка зізнається, що професія вихователя не легка і часом втомлює, але жодну іншу вона б вже не вибрала. «Дуже мало з моїх одногрупників працюють по професії. А я от знайшла себе тут, і в цьому моє щастя», – з посмішкою стверджує пані Оксана. Свою роботу називає вдячною, тому що маленькі діти – дуже вдячні. Особливо приємно, коли ця вдячність проявляється через роки, як у дітей, так і в батьків. Це додає їй сил і снаги працювати далі. 

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 322 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]