Середа

17.10.2018

21:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Окраса і візитівка нашого міста

П’ятнадцять років тому, 30 вересня 2000 р., Острог відзначав своє 900-річчя, точніше, 900-річчя першої літописної згадки про себе. Власне, сама ця дата припадає на 30 серпня, але як робочий графік перших осіб держави, що мали відвідати свято, так і напружений графік реставраційних, ремонтних робіт, робіт з благоустрою центральної площі міста, монтажу музейних експозицій (острожани пам’ятають, що вони йшли ще на світанку 30 вересня) зумовили перенесення заходів на цілий місяць. А постанова Кабінету Міністрів України за №1243 «Про підготовку до відзначення 900-річчя заснування м. Острога» була прийнята ще 6 листопада за підписом тогочасного прем’єр-міністра Валерія Пустовойтенка.

Центральною подією святкувань 30 вересня стало відкриття пам’ятника князям Острозьким на центральній площі нашого міста. В урочистій церемонії взяли участь Президент України Леонід Кучма, Голова Верховної Ради України Іван Плющ, віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань Микола Жулинський, інші офіційні особи, представники духовенства різних конфесій. У кожного поселення – великого чи малого – є своя історія і традиції, але є міста і села, назви яких стали символами, візитними картками для націй, народів. До таких населених пунктів сповна і по праву належить легендарний Острог, наголосив Президент України, вітаючи мешканців Острога зі святом. 900-річний ювілей Острога, сказав він, має не лише український, а й загальноєвропейський вимір. Справи і творіння його визначних державних мужів і релігійних діячів відомі не тільки в Україні, а й за її межами. Острог навічно ввійшов в історію нашої держави.

Ось вже 15 років па­м’ят­ник князям Острозьким є окрасою і візитівкою нашого міста. А створений він за проектом заслуженого художника України Сергія Леонідовича Чумакова – на той час керівника скульптурної майстерні при університеті «Острозька академія».­

Скульптурна композиція складається з трьох бронзових скульптур на бетонному постаменті: в центрі – постать православного святого преподобного Федора князя Острозького, ліворуч із мечем — переможець Орди і Москви князь Костянтин Іванович Острозький (правнук святого), праворуч – правнук полководця князь Василь-Костянтин Острозький із Біблією в руках. Позаду фігур і вище над ними розташовані п’ять аркоподібних бетонних дуг (центральну з яких вінчає держава з хрестом), що можна вважати стилізацією під герб нашого міста, головним елементом якого є зображення п’ятикупольного Богоявленського собору.

Ведучий рубрики Микола МАНЬКО, заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника м. Острог

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Наш історичний календар | Просмотров: 238 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]