Середа

17.10.2018

21:03

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Учитель – то стиль життя, а філософія його – жертовність

Чого б ми не досягали в житті, ми досягаємо через навчання. Ми вчимося тримати голову, потім сидіти, ходити, зрештою спочатку через: «Дай» – добиватись свого. Ніхто не каже, що це дається легко і з першого разу. Цього кожний вчиться сам. З віком те, чого має осягнути людина, стає більше, воно стає складнішим, масштабнішим, не однозначним, і тому потребує допомоги, людини, яка не просто майстерно і професійно вміє це робити, а маючи чисті наміри, навчить, кого словом, кого ділом, а кого й власним прикладом.

Бути вчителем складно. Саме життя вчителя особливе, бо вчитель – то є стиль життя, а філософія його життя – жертовність. Його життя – це постійний пошук, сумнів, тривога. Це вічний біг вперед, задля того, щоб лишитися тим, ким він і є, але бути сучасним і цікавим для учнів. І нехай сьогодні престижність професії вчителя досить занижена, бути вчителем – це здорово! Ти кожний день спілкуєшся з генераторами нових ідей, що не дає тобі шансів розслаблятися, щодня, не просто вчиш інших, а й вчишся у них: нового, прогресивного, неординарного. Учні – це ті сонця, які постійно живлять тебе позитивом і не дають тобі зістаритись. А чого варте зізнання учнів, що ти чимось допоміг йому в житті – це окрилює, стверджує, стимулює.

У кожного з нас є свої вчителі. Чому свої? Один вважає вчителем, тільки того, хто його вчить у школі, вищому навчальному закладі, а для іншого вчитель – це людина, яка показала правильний шлях пізнання життя, в усіх загалах і дрібницях. Кого б ми не приймали за вчителя, треба вміти бути вчасно вдячними їм за працю, пораду, затрачений час, за те що уберегли нас від помилок, навчили слова, думки, знань, а головне – вміли приймати нас такими, якими ми є.

Отож будемо вдячні своїм вчителям і побажаємо їм у магії своєї професії, бути щасливими, успішними, потрібними людям та державі; здоровими, щоб мати сили шукати, находити і не губити.

Тетяна ДЯЧУК,

вчитель Острозької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

№ 40 від 3 жовтня 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 244 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]