Середа

17.10.2018

21:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Виховує з вірою і добром

Кажуть, медсестра уособлює милосердя, перша вчителька – найсвітліший спогад, а вихователька дитсадка – доброту, увагу й… другу маму. І справді, замінити дитині батьків на більшу половину дня, здавалося б, неможливо. Але вихователям якимось дивом це вдається, і в кожного з них – свій шлях до дитини. З вірою і добром виховує своїх маленьких підопічних вихователька молодшої групи № 2 ДНЗ «Ромашка» Ганна Бацмановська. З раннього віку вона закладає діткам ті важливі духовні цінності, які нерідко ведуть дитину по життю.

«Дітки, привітайтеся!» – запрошує мене до групи Ганна Мефодіївна. Малята слухняно вітаються, а їхня вихователька розповідає мені, які вони усі в неї чудові. Здається, про своїх вихованців вона може говорити довго, розказуючи про кожного щось особливе, те, що притаманне лише комусь одному. Хтось дуже слухняний, інший полюбляє усілякі ігри, а комусь дуже важко дається ранішнє прощання на півдня з мамою. Тоді Ганна Мефодіївна пояснює дитині, що батьки працюють, а маля має залишитись з нею, потім його заберуть, бо ніхто в садочку дітей не лишає.

На прохання розповісти щось про себе, жінка відповідає: «Моє життя – дуже велика історія». Народилась вона в Автономній Республіці Крим, в м. Білогірськ. Коли їй виповнилось три роки, сім’я переїхала до бабусі в с. Болотківці Острозького району. Зростала вона в багатодітній сім’ї, де неодноразово доводилось допомагати батькам у вихованні, а тому з дитинства полюбила й обрала педагогічну справу.

– Навчаючись в школі, пізніше я собі зрозуміла, що «вредніших» дітей, як школярі, немає ніде, – жартома розповідає жінка. – Тому вирішила стати вихователем, щоб працювати з маленькими дітьми.

Тричі вона вступала до інституту, і постійно їй «то півбалу, то півслова» не вистачало. І все ж таки з третьої спроби Ганна Бацмановська вступила на факультет дошкільного виховання тодішнього Кременецького педагогічного коледжу. Здобувши омріяну спеціальність, спочатку працювала помічником вихователя ДНЗ «Ромашка», на заміні, а згодом і вихователем.

На дошкільній ниві Ганна Мефодіївна трудиться понад 25 років. Це роки праці, досвіду, вдосконалення та пошуку оптимальних методик. За останні роки вона таки знайшла той свій напрямок, який розробляє і впроваджує у вихованні малят, і який не лише близький їй до душі, а й дуже актуальний сьогодні. Ганна Боцмановська працює над питанням духовно-морального виховання дитини. Раніше в садочку вивчалось лише питання моралі, а нині до нього додаються ще й теми про релігію, Бога, віру.

– Я вважаю це правильним кроком в освіті, що нарешті звернули увагу на духовне виховання дитини. Бо духовні цінності повинні плекатись в дитині з раннього віку, – каже Ганна Мефодіївна.

Також Ганна Бацмановська є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Кращий вчитель року з духовно-морального виховання». А її вихованка Маргарита Салюк цього року посіла ІІ місце у своїй віковій категорії на Всеукраїнському конкурсі «Кращі знавці Біблії». Хоча вік, в якому вона брала участь, – 3 роки і 8 місяців, не належав до жодної з категорій, бо конкурс передбачав учасників з 5 років. Але Маргарита гідно представила себе та свій заклад, розповівши суддям два вірші – семикуплетний про створення світу та п’ятикуплетний про Бога. Звичайно, це досягнення передусім батьків, але не менша заслуга в цьому й мудрої виховательки. Також Ганна Мефодіївна створила у групі куточок духовності і навіть міні-музей оберегів.

– Першим оберегом для дитини є хрестик, який дарують хресні батьки. У мене виникла ідея створити такий музей, зараз ми його розширюємо, батьки обіцяли допомогти наповнити його.

Виховує своїх малят вона в гармонії та любові. У такій же гармонії та порозумінні у неї побудовані стосунки з батьками, про яких вихователька відгукується лише хорошими та вдячними словами, бо ті допомагають і фізично, і матеріально.

– До кожної дитини треба мати свій підхід, – стверджує вихователька. – Пригорнути, заспокоїти, розказати правду такими словами, щоб дитинка зрозуміла. Теперішні діти, у порівнянні, розвиваються на півроку швидше. Однією з причин є те, що новонароджених дітей не повивають, і з моменту появи на світ дитинка починає рухатись, укріплюються м’язи рук, ніг. А згодом, коли вона росте, покращується розумовий розвиток. Також теперішні інноваційні технології дають стрибок у розвитку дитини, однак, тут важливо – не переборщити. Зараз дуже багато літератури, розвивальних ігор, методичних посібників, які можна використовувати вдома.

На думку Ганни Бацмановської, праця вихователя відіграє важливу роль у вихованні дитини, бо в дошкільному віці формується дитяча особистість. Однак, значно більше залежить від батьків, від того першого виховання, яке почалося ще з утроби матері. А тому батькам, якщо вони хочуть виростити хороших дітей, слід не скупитися на увагу дитині і, як писав один з класиків, «витрачати на них вдвічі менше грошей і вдвічі більше часу».

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 234 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 4.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]