Середа

17.10.2018

22:14

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Впродовж тижня відбулося два засідання

У п’ятницю, 25 вересня, відбулася чергова 74 сесія Острозької міської ради. Вона була в часі однією з найдовших, які проводились останніми місяцями. А ще у її роботі брала, мабуть, найбільша кількість гостей. Проте, у четвер, 1 жовтня, депутати змушені були зібратися на позачергове засідання. Думаю, що не помилюся, якщо скажу, що це було найкоротше пленарне засідання за всю каденцію шостого скликання – більше 7 хвилин із двома виконаннями Гімну. Але про все по черзі…

Після повідомлень про кворум (були присутні 19 депутатів), запрошених (заступники міського голови, керуючий справами міськвиконкому, начальники управлінь та відділів міськвиконкому, директори навчальних та комунальних підприємств, заступник Острозького міжрайонного прокурора, співробітник Здолбунівського МВ УСБУ, представники місцевої організації Правий сектор, журналіст ГО «Опора»), головуючий на сесії привітав з Днем народження депутатів, які святкували у міжсесійний період – Ольгу Стецюк та Сергія Іщука.

При розгляді першого питання порядку денного – плану роботи сесії – вносилися додаткові питання: депутат Борис Гловацький вніс питання Про внесення змін до рішення міської ради від 31 липня 2015 р. № 796 Про затвердження заходів на 2015 рік до Програми розвитку вулиць і доріг комунальної власності Острога на 2014 – 2017 роки; начальник міського фінансового управління Тетяна Мацун – Про внесення змін до міського бюджету на 2015 рік; заступник міського голови Анатолій Лисий – Про надання фінансової допомоги на лікування трьом мешканцям міста; Про внесення змін до рішення міської ради від 26 червня 2015 року № 787 Про міську програму соціального захисту учасників антитерористичної операції; секретар міської ради Микола Добровольський – Про внесення змін до рішення міської ради від 31 серпня 2015 року № 813 Про цільову програму мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України та строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2015 – 2018 роки; Про затвердження порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад; Про внесення змін до рішення міської ради від 22 лютого 2013 року № 411 Про затвердження міської програми розвитку міжнародного співробітництва та міжнародної співпраці на 2013 – 2015 роки. Щоб включити перераховані вище питання та ті, які зазначені в пунктах 3.1 – 3.8 розпорядження міського голови, що було опубліковане в № 37 від 12 вересня, міські народні обранці проголосували одностайно.

Після представлення питань тими, хто їх готував, коментарів, відповідей на запитання виступали, вносили доповнення, задавали питання, дискутували, коментували обговорювані питання депутати: Володимир Степанюк, Григорій Аршинов, Борис Гловацький, Сергій Іщук, Василь Миронюк, Юрій Олексійчук, Ігор Кузьменко, голова міської ради Олександр Шикер, заступник міжрайонного прокурора Микола Шаповал, перший заступник міського голови Ольга Логвін, заступник міського голови Анатолій Лисий, начальник відділу культури і туризму міськвиконкому Ольга Лозюк, секретар міськради Микола Добровольський та ін.

Найбільше часу обговорювали і дискутували з додаткових питань, зокрема, Про міську програму соціального захисту учасників антитерористичної операції, та Про внесення змін до рішення міської ради від 31 серпня 2015 року № 813 Про цільову програму мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України та строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2015 – 2018 роки. Після тривалого обговорення були внесені зміни до проекту рішення, а прийняття рішення по одному з пунктів перенесли на інше засідання, скоріше за все на позачергове. Саме з останнього питання один із депутатів утримався, а всі інші рішення приймалися одноголосно.

Під час депутатських запитів Сергій Іщук озвучив два звернення – щодо обмеження руху вантажних транспортних засобів через центр міста по проспекту Незалежності в літній період та про зменшення дозволеної швидкості руху легкового транспорту по тій же головній магістралі міста. Ігор Кузьменко просив комунальників «підняти» каналізаційні люки до рівня асфальтового покриття, бо вони знаходяться дуже низько і під час об’їзду їх створюються аварійні ситуації. Григорій Аршинов вів мову про погане освітлення в нічний час переходів по проспекту Незалежності, а Лариса Бащук про цю ж проблему в районі міського стадіону. Юрій Олексійчук цікавився, як проходить робота по перейменуванню вулиць міста, які підпадають під дію закону про декомунізацію.

У частині сесії «Різне» секретар міської ради Микола Добровольський повідомив про відповідь НКРЕ на звернення сесії до кабміну щодо тарифів. Міський голова Олександр Шикер говорив про стан роботи з об’єднанням територіальних громад; Григорій Аршинов – про дотримання правил пожежної безпеки в багатоквартирних житлових будинках при облаштуванні утеплення, зокрема, облаштування протипожежних містків між поверхами; Володимир Степанюк – про те, що він не отримав відповіді щодо міського стадіону, який закритий для міських дітей. Також виступав голова Острозької районної організації «Правий сектор» Олександр Подвишенний. Він говорив про перейменування вулиць Острога відповідно до згаданого вже вище закону про декомунізацію, зміну вивісок по вулиці Героїв Майдану, бо на деяких будинках залишились старі. Також він озвучив звернення своєї організації щодо санкцій стосовно держави-окупанта, блокади Криму, маркування та заборони продажу в магазинах Острога товарів виробництва північно-східного сусіда, закликав бойкотувати товари агресора. На це депутат Юрій Олексійчук запропонував оголосити безстрокову акцію, під час якої, коли буде виявлено немарковані товари, вироблені в країні загарбника, то назви таких торгових точок будуть оприлюднені в соціальних мережах та газеті, як такі, що підтримують окупанта. Депутат Борис Гловацький зауважив, що коли продаються товари ворога, то це недопрацьовують компетентні державні служби, які допускають це, мовляв, «ми починаємо не звідти». На цьому чергова 74 сесія міськради завершила свою роботу.

Проте, менше ніж за тиждень, депутати збиралися знову. Це довелося робити через те, що 5 вересня стартувала виборча кампанія. Але Кабмін України так «вправно працює», що кошти з держбюджету на фінансування виборів в нашу область (і, мабуть, в інші також) надійшли аж 29 вересня. Завдяки «такій оперативності» виборчі комісії (головним чином їх керівники) без жодної копійки, по суті, на одному ентузіазмі, щоправда, за допомоги органів місцевого самоврядування та місцевої державної влади, таки організовують виборчий процес. Але повернемось до позачергової 75 сесії. Начальник міського фінансового управління Тетяна Мацун повідомила, що відповідно до розпорядження голови Рівненської ОДА № 542 від 29 вересня Про розподіл субвенції з державного бюджету підготовлено проект рішення, яким передбачається на суму субвенції – 234,5 тис. грн. збільшити доходи і видатки загального фонду міського бюджету з метою фінансування підготовки та проведення місцевих виборів. Звісно, обговорення було вкрай коротке – тож присутні (21 депутат) одноголосно затвердили проект рішення. На цьому план роботи сесії був вичерпаний.

Іван МОЧЕРНЯК

№ 40 від 3 жовтня 2015 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 287 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]