Середа

17.10.2018

21:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Вшановуючи найповажнішу категорію наших співвітчизників

Як і кожного року, 1-го жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку та День ветерана, що засвідчує глибоку повагу та ставлення українського суспільства до найстарших представників громади, які закладали матеріальну базу незалежної держави, є носіями кращих трудових традицій та наших духовних скарбів.

У цей день світ говорить про все зроблене щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя, про невирішене у цій сфері.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, зв’язку  та розуміння поколінь, щоб кожна людина, кожен громадянин пам’ятав про свою історію, вшановував і надавав підтримку людям похилого віку, ветеранам, пенсіонерам, адже вони найбільше потребують нашої допомоги, нашої уваги. Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція повинні стати взірцем для підростаючого покоління. Вони передають у спадок все найцінніше, що накопичили за життя.

Розглядаючи сучасні проблеми людей похилого віку, доводиться, на жаль, констатувати, що рівень соціальної роботи і та система соціальних служб, що діють сьогодні в Україні, неспроможні побороти шквал негараздів, що супроводжують життя цієї категорії українського суспільства. Однією з ключових проблем життєдіяльності людей похилого віку є самотність, спостерігається зменшення зв’язків, пов’язаних із виходом на пенсію, відокремленням дітей, а надалі, з остаточним відходом із життя друзів і рідних, постійне відчуття покинутості, марності і непотрібності свого існування. Соціальна робота з людьми похилого віку багатопланова і багатоаспектна. Вона торкається таких сфер життєдіяльності, як здоров’я, фінанси, організація дозвілля, подолання криз.

Відрікатись від особи, яка досягла певного солідного віку, абсолютно нелюдяно. Літній вік людини – зовсім не означає, що вона вже на багато що не здатна, як раз навпаки, те, що може літня людина, не завжди зможе зробити більш молода, і йдеться зовсім не про сили й енергію, яка властива молодому поколінню, але про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей.

Саме такими людьми і опікується Острозький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).На обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) перебуває 1502 одиноких громадян похилого віку, які потребують надання їм допомоги, в тому числі, відділенням соціальної допомоги вдома, відділенням соціально-побутової адаптації та відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Відділеннями терито­ріального центру надаються такі послуги: виорювання та боронування земельної ділянки; розпилювання та рубання дров; перевезення вантажу гужовим транспортом; прання білизни; послуги електрика; дрібні ремонтні послуги; ремонт одягу; вимірювання артеріального тиску; внутрішньом’язеві ін’єкції; масаж, електрофорез, УВЧ, соллюкс.

В штаті територіального центру передбачена посада соціального працівника, який безпосередньо, окрім оформлення субсидій, надає послуги з оплати за житлово-комунальні послуги, здійснює обстеження житлово-побутових умов та вирішує інші звернення підопічних.

При територіальному центрі функціонує пункт прийому від населення одягу, взуття, яке було у вжитку.

З метою удосконалення діяльності територіального центру та впровадження інноваційних моделей надання соціальних послуг, створена мультидисциплінарна команда.

Дорогі батьки, матері, бабусі і діди! Ваші стійкість і самопожертва завжди будуть для всiх яскравим прикладом мужності і любові до Вітчизни. У цей святковий день прийміть щирі вітання і глибоку вдячність за все, що зроблено вами заради нашого майбутнього. Ваша праця, подвиг, ставлення до людей – це приклад для наслідування сучасній молоді. Бажаємо вам міцного здоров’я, щасливої долі, радості, довголіття, добра і віри в краще майбутнє! 

Олена ГРИЩУК,

директор Острозького міського територіального центру

№ 39 від 26 вересня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 203 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]