Середа

17.10.2018

21:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З історією нудьгувати не доводиться

Якщо багато острозьких педагогів мають вже чималий багаж років та праць, то в Острозькій ЗОШ № 1 працює ще досить молода вчителька, яка обрала, напевне, найскладніший предмет. Ні, це не хімія чи математика, не фізика чи біологія. Найскладнішим на сьогодні шкільним предметом є… її величність Історія. Бо у нас, в Україні, найнепередбачуваніше… минуле! Кожний міністр освіти, кожна влада «переписує» її зі своїх потреб, під «своє» бачення. А «віддуватися» доводиться якраз вчителям історії. Бо часто не вистачає нових підручників, змінюються програми чи не щороку, а також – навіть назви предмету.

Ні, така складова як «історія» існує, але задумайтесь, як тільки вона не називалась: історія стародавнього світу, історія середніх віків, історія СРСР, нова історія, новітня історія, нині ж – всесвітня, історія рідного краю, історія України. Та й історія нашої держави, виявляється, знову (вкотре!) переписується! Не вірите? То уявіть, що Київської Русі нині… не існує! Ви здивовані? Очевидно. Бо тепер оту давню державу «необхідно» називати Русь-Україна. Та й існує різниця в забезпеченні різних класів літературою (підручниками). Тож з упевненістю можна сказати, що з історією нудно не буває – завжди проблем багато, і цікаво, і важко.

І тим не менше, Тетяна Зоря обрала саме цей предмет, непростий і нелегкий. Для цього після закінчення Розвазької школи, здачі ЗНО, подала документи до РДГУ на історико-соціологічний факультет. Спершу Тетяна Вікторівна хотіла подати документи до НаУОА, але в Рівному було місце за державним замовленням, і тому довелося вчитись у нашому обласному центрі. Гарні студентські роки, з їх перевагами й труднощами, навчання в аудиторіях й цікаві археологічні розкопки в Хрінниках – все це назавжди залишилось в пам’яті. А потім, ще не завершивши навчання, пішла працювати в першу школу. Бо якраз було місце вчителя історії. А вже потім – завершила навчання, здобувши спеціальність «викладач історії та правознавства».

Тетяна Вікторівна працює недовго – усього третій рік, але вже встигла зі своїми учнями досягти певних успіхів. Наприклад, доповнити історію школи, яку розпочала вивчати ще Валентина Львівна Глізер. Також молода вчителька брала участь у покращенні експозиції музею школи. Також педагог готує школярів до олімпіад з історії, культурології, краєзнавства, участі в МАН, різноманітних конкурсах. Але попереду – ще більше роботи, ще більше задумів.

Тож побажаємо Тетяні Зорі успіхів на нелегкій освітній дорозі, особливо у місті, яке має так багато славного минулого.

Олександр ГЛАДУНЕНКО

Просмотров: 251 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]