Субота

15.12.2018

03:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

З миру по нитці – й Острогу мистецький центр

Багатьох острожан зацікавило пожвавлення, яке останніми днями спостерігається в приміщенні, яке відоме як  колишній кінотеатр «Зірка», або ж колишній медіаклуб «Марсель», або ж колишній міський центр культури та дозвілля. Там трудилися працівники Острозької дитячої музичної школи та інші. Аби більше довідатись про те, що саме робиться в цій будівлі, я звернувся до керівника згаданого закладу Наталії Балаушко.

 Вона повідала, що всі ці роботи пов’язані з тим, що за чотири роки значно зросла кількість дітей, які займаються і бажають займатися у художньому відділенні, яке діє при музшколі. У кімнаті, де вони нині навчаються, тісно для майже 50 вихованців. Там навіть двадцять мольбертів важко поставити. Тому почали підшуковувати приміщення, більш придатне для вдосконалення їхньої майстерності.

 

Спершу оглянули не так далеко розміщене приміщення колишнього ПТУ-13, на розі вулиці Шевченка та проспекту Незалежності, де нині розташована перукарня. Та виявилося, що умов там не так й багато, потрібно докласти чимало зусиль й коштів, аби приміщення стало придатним якраз для навчання майбутніх художників. Тож від цього варіанту довелося відмовитись.

Тому після звернення до міського голови Олександра Шикера дійшли висновку, що  краще буде освоїти приміщення колишнього кінотеатру. Отож, нині там йдуть роботи по переобладнанню колишніх каси, буфету та фойє колишньої «Зірки» під художнє відділення.

Роботи багато. По-перше, довелося відновлювати водопостачання. Завдяки сприянню заступника міського голови Івана Ткачука, цю проблему було швидко вирішено. Також виникли проблеми з освітленням, опаленням, обладнанням побутових приміщень. Знову ж таки, на допомогу прийшли небайдужі люди, наприклад, підприємець Віталій Олішевський, начальник відділу культури й туризму Ольга Лозюк. Допомагають й батьки учнів, а самі викладачі музшколи вже кілька разів влаштовували толоку й суботник. 

Результатом їх роботи стало суттєве покращення вигляду  приміщення. Й умов, для того, аби виростити майбутніх митців. В планах – й повне «освоєння» усього приміщення, аби перетворити його в повноцінний мистецький центр, бо нині приводиться до ладу лише невеличка його частина. І даних, аби зробити там виставкову залу чи навіть – невеличкий кінотеатр – достатньо. Та для того, аби реалізувати й цей задум, у першу чергу потрібно полагодити дах. Міський голова запевнив, що у бюджет на наступний рік буде закладено кошти якраз на цю потребу. І хто зна, яким гарним буде отой майбутній заклад.

 Поки що ж і Наталія Петрівна, і викладач художнього відділення Микола Павловський сподіваються на швидке відкриття «першої черги» майбутнього мистецького центру – художнього відділення. Тож чекати, гадаємо,  залишилось недовго.

 

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№ 42 від 17 жовтня 2015 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 322 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]