Середа

20.02.2019

10:55

Зуміли переломити хід матчу
Минулої неділі відбувся передостанній тур чемпіонату Острозького району з футболу в першій лізі. Ще одна команда, із чотирьох претендентів два тури тому, втратила шанс на золоті медалі. Зате мощаницька «Звиса» зробила вагому заявку на чемпіонство.

Розуміючи важливість матчу ФК «Грем’яче» і ФК «Острог» почали поєдинок дуже активно, пресингуючи, грали в атакуючий футбол (гравці і тренери вже знали результат матчу у Верхові). І хоч того дня дощило, але на полі було «гаряче».

Першу гостру гольову ситуацію біля воріт суперників створили острожани. Це трапилось на 3 хвилині матчу після штрафного недалеко від карного майданчику ФК «Грем’яче». На верхову подачу в районі воротарського майданчика намагався відгукнутися Володимир Захарчук, але він не дотягнувся до м’яча. На 7 хвилині небезпеку біля воріт острожан створила грем’яцька команда, але острожани врятувалися від гола.

На 10 хвилині після розіграшу кутового удару гостями, хтось із захисників острожан, на думку арбітра, порушив правила у своєму карному майданчику. У дуелі голкіпера нашої команди Ігоря Матласевича і пенальтіста успіх був на боці останнього. Через 3 хвилини наша команда пропустила другий гол, а на 22 хвилині – третій. Рахунок став загрозливим для міської команди – 0:3. Але до честі острожан вони не знітились, продовжували атакувати, активно боролися за м’яч, грали ніби нічого не сталося і зуміли таки переломити хід матчу. І за це були нагороджені. На останніх секундах першого тайму міські футболісти отримали право на штрафний удар із правого флангу своєї атаки, недалеко від карного майданчику. На верхову подачу відгукнувся Олег Максимчук, який головою, в протихід воротарю, переправив м’яч у сітку воріт. Гол був дуже гарним і малочисельні вболівальники (близько 100 осіб) не тільки раділи йому, але й аплодували майстерності.

Важко сказати, що говорив своїм гравцям у перерві тренер ФК «Острог» Микола Плісецький, але в другому таймі, на мою думку, на поле вийшла інша команда. Під дощем, на мокрому полі, у його гравців з’явилось ніби друге дихання. Напориста гра, активність, жага до перемоги дали свій результат. Острожани перехопили ініціативу, більше контролювали м’яч, подавали більше кутових ударів, мали багато можливостей змінити рахунок на свою користь, але підводила точність і майстерність, надійно грали суперники. Грем’яцька команда також не відсиджувалась у глухій обороні. На другій хвилині другого тайму ворота острожан врятувала штанга. В інших випадках надійно грав воротар острожан, захисники, чи не точними були нападники.

Другий гол у ворота грем’яцької команди десь на 19 хвилині забив Олексій Касаткін. Він став результатом масованої атаки господарів, успішного відбору м’яча після його втрати у суперника неподалік воріт. А на 23 хвилині Олександр Труш зрівняв рахунок. До нього м’яч потрапив після навісу з правого флангу атаки острожан і рикошету від оборонця. Увірвавшись у штрафний майданчик, він зумів точно завдати удару по воротах. Гості апелювали до арбітра, мовляв, було положення поза грою. Але суддя м’яч зарахував. Після цього обидві команди наполегливо намагались змінити рахунок, але це нікому зробити не вдалось. Втративши очки у цьому турі обидві команди визначили свої місця за підсумками чемпіонату. Острожани – четверті, грем’яцькі футболісти незалежно від гри із верхівчанами завтра – отримають бронзові медалі. З великою вірогідністю можна припустити, що великого спротиву мощаницькій «Звисі» нетішинська «Горинь» – зробити не зможе. Думаю, що мощаницькі футболісти вдома у черговий раз відсвяткують перемогу у матчі, а у підсумку і в чемпіонаті. Звісно, це футбол, і прогнози тут річ неблагодарна. Все може бути. Інший претендент на чемпіонство ФК «Вельбівне» завтра гратиме із острожанами. Стати чемпіоном вони зможуть лише за умови виграшу у острожан і у двох пропущених матчах, а головне – лише якщо «посковзнеться» «Звиса». Завтрашній матч принципових суперників обіцяє бути цікавим, тож команди запрошують глядачів підтримати їх о 14 годині на стадіоні НУ«ОА» своєю присутністю.

Інші матчі закінчились так: «Оріон» Верхів – «Звиса» Мощаниця 6:7, ФК «Вельбівно» – ФК «Хорів» 3:0, «Міраж» Кургани – «Горинь» Нетішин 2:3. В другій лізі лідирує оженинський «Цукровик», який обіграв у гостях «Чайку» – 1:3. На друге місце вийшла футболісти Плужного, які обіграли на виїзді мощаницьку «Оболонь» – 3:0. «Юність» вдома програла ФК «Кунів» – 1:2, а «Енергетик» зіграв унічию із «Юніором» – 0:0. Межиріцький «Альянс», який пропускав цей тур, займає третє місце.