П'ятниця

26.04.2019

05:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 12 від 21 березня 2014 р.

Той рух до сонця не спинити, бо зветься сонце те Тарас!

Ось уже понад два століття ім’я Тараса Шевченка уособлює в собі обличчя Ук­раїни та її народу. Великий Кобзар, підтримуючи незламний дух українців, крокує разом з нами крізь віки, бо болить його серце за Україну. У ці непрості для ук­раїнського народу часи по-особливому відчуваємо духовне єднання з Шевченковим полум’яним словом, яке кликало людей на майдани, згуртовувало народ та вимагало вистояти у боротьбі з антиукраїнською владою. 
Читати далі


Чергова перемога з феноменальними результатами

Саме так можна сказати про успіх мешканця села Сіянці Петра Сидорчука, який у 69-річному віці став чемпіоном України. Але дивує не тільки це, а й те, що чоловік обігнав багатьох молодших спортсменів-ветеранів. А було це в кінці лютого під Львовом у містечку Брюховичі, де відбувся чемпіонат України із зимового поліатлону. Нагадаю, що до цього комплексного виду спорту входить три самостійні популярні змагання. У стрільбі з пневматичної гвинтівки Петро Сидорчук набрав 73 очки зі ста можливих. Це був найкращий результат у його віковій групі і третій серед усіх учасників першості, де брали участь спортсмени, ветерани спорту від 40 років,  до 65 та старші.
Читати далі


Антихрист живий, а хорошу людину вбили…

Сьогодні ми започатковуємо нову рубрику. Щодо її назви було кілька версій, та найбільш прийнятною ми вважаємо ту, під якою розміщений цей матеріал. Щодо її необхідності сумнівів немає – кілька «Фактів» не здатні передати весь спектр подій навколо нас, головним чином в Україні та за кордоном. Сподіваємося, нововведення сподобається нашим читачам. 
Читати далі


У князівському кабінеті – про збереження пам’яток

У колишньому князівському кабінеті замку Острозьких у вівторок, 17 березня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. Головним було питанням Про стан збереження пам’яток архітектури, що знаходяться у користуванні релігійних громад міста. Для його розгляду був присутній керівник заповідника, священики – представники деяких релігійних громад міста. 
Читати далі


Найобдарованіші проявили себе на олімпіаді

Обдарована дитина виділяється серед своїх однолітків яскравими вираженими успіхами в досягненні результатів на якісно вищому рівні. Йдеться не про окремі, випадкові успіхи, а про систематичні, які взагалі притаманні багатьом сферам діяльності дитини. 
Читати далі


Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі

Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Все оживає, потік весни пробуджує все навколо. Все це викликає у нас захоплення і незвичні почуття. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя. 
Читати далі


Розквітають таланти у «Веселці»

– Ще подивимось, що буде з цих талантів через кілька років! – сказала завідувач ДНЗ «Веселка» Тетяна Угрин восени 2013 року. А працівник редакції написав: «І до Києва їхати не варто», маючи на увазі, що нема чого діставатися до столиці і захоплюватися там чужими «зірками», коли і своїх достатньо. Та через деякий час все змінилося, і до стольного града довелось їхати не лише острожанам, а жителям усієї України: на Майдан. Який істотно змінив життя в нашій державі. Тож тепер на фестивалі родинної пісні, який знову традиційно проходив у вказаному закладі, менше було чути суто дитячих пісеньок – про черепаху, котика або зірочки – а більше патріотичних творів про країну, про її долю… 
Читати далі


Вона – джерело життя на Землі…

Все живе пішло з води, її використовують у всіх галузях народного господарства. Вода – невід’ємна умова існування життя, здоров’я та активної діяльності людини, тому дуже важливо оберігати її. Дослідники стверджують, що у майбутньому на планеті будуть проблеми не з кількістю води, а з її якістю.
Читати далі


Православна подвижниця з Острога

У багатодітній родині гімназійного педагога Едуарда Дубинського та його дружини Віри (з Кондратьєвих) 26 березня 1908 року в Острозі народилася дочка Віра – в заміжжі Гроссер, чернече ім’я Варвара – монахиня православної церкви в Польщі і майже чверть століття настоятельниця однієї з найбільших її святинь – жіночого монастиря святих Марії і Марфи на горі Грабарка (інша назва – Гора Хрестів) біля Білостока (померла 2 лютого 1986 року). 
Читати далі


 

Просмотров: 51 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]