Неділя

21.04.2019

21:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 12 від 21 березня 2014 р.

Той рух до сонця не спинити, бо зветься сонце те Тарас!

Ось уже понад два століття ім’я Тараса Шевченка уособлює в собі обличчя Ук­раїни та її народу. Великий Кобзар, підтримуючи незламний дух українців, крокує разом з нами крізь віки, бо болить його серце за Україну. У ці непрості для ук­раїнського народу часи по-особливому відчуваємо духовне єднання з Шевченковим полум’яним словом, яке кликало людей на майдани, згуртовувало народ та вимагало вистояти у боротьбі з антиукраїнською владою. 
Читати далі


Чергова перемога з феноменальними результатами

Саме так можна сказати про успіх мешканця села Сіянці Петра Сидорчука, який у 69-річному віці став чемпіоном України. Але дивує не тільки це, а й те, що чоловік обігнав багатьох молодших спортсменів-ветеранів. А було це в кінці лютого під Львовом у містечку Брюховичі, де відбувся чемпіонат України із зимового поліатлону. Нагадаю, що до цього комплексного виду спорту входить три самостійні популярні змагання. У стрільбі з пневматичної гвинтівки Петро Сидорчук набрав 73 очки зі ста можливих. Це був найкращий результат у його віковій групі і третій серед усіх учасників першості, де брали участь спортсмени, ветерани спорту від 40 років,  до 65 та старші.
Читати далі


Антихрист живий, а хорошу людину вбили…

Сьогодні ми започатковуємо нову рубрику. Щодо її назви було кілька версій, та найбільш прийнятною ми вважаємо ту, під якою розміщений цей матеріал. Щодо її необхідності сумнівів немає – кілька «Фактів» не здатні передати весь спектр подій навколо нас, головним чином в Україні та за кордоном. Сподіваємося, нововведення сподобається нашим читачам. 
Читати далі


У князівському кабінеті – про збереження пам’яток

У колишньому князівському кабінеті замку Острозьких у вівторок, 17 березня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. Головним було питанням Про стан збереження пам’яток архітектури, що знаходяться у користуванні релігійних громад міста. Для його розгляду був присутній керівник заповідника, священики – представники деяких релігійних громад міста. 
Читати далі


Найобдарованіші проявили себе на олімпіаді

Обдарована дитина виділяється серед своїх однолітків яскравими вираженими успіхами в досягненні результатів на якісно вищому рівні. Йдеться не про окремі, випадкові успіхи, а про систематичні, які взагалі притаманні багатьом сферам діяльності дитини. 
Читати далі


Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі

Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Все оживає, потік весни пробуджує все навколо. Все це викликає у нас захоплення і незвичні почуття. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя. 
Читати далі


Розквітають таланти у «Веселці»

– Ще подивимось, що буде з цих талантів через кілька років! – сказала завідувач ДНЗ «Веселка» Тетяна Угрин восени 2013 року. А працівник редакції написав: «І до Києва їхати не варто», маючи на увазі, що нема чого діставатися до столиці і захоплюватися там чужими «зірками», коли і своїх достатньо. Та через деякий час все змінилося, і до стольного града довелось їхати не лише острожанам, а жителям усієї України: на Майдан. Який істотно змінив життя в нашій державі. Тож тепер на фестивалі родинної пісні, який знову традиційно проходив у вказаному закладі, менше було чути суто дитячих пісеньок – про черепаху, котика або зірочки – а більше патріотичних творів про країну, про її долю… 
Читати далі


Вона – джерело життя на Землі…

Все живе пішло з води, її використовують у всіх галузях народного господарства. Вода – невід’ємна умова існування життя, здоров’я та активної діяльності людини, тому дуже важливо оберігати її. Дослідники стверджують, що у майбутньому на планеті будуть проблеми не з кількістю води, а з її якістю.
Читати далі


Православна подвижниця з Острога

У багатодітній родині гімназійного педагога Едуарда Дубинського та його дружини Віри (з Кондратьєвих) 26 березня 1908 року в Острозі народилася дочка Віра – в заміжжі Гроссер, чернече ім’я Варвара – монахиня православної церкви в Польщі і майже чверть століття настоятельниця однієї з найбільших її святинь – жіночого монастиря святих Марії і Марфи на горі Грабарка (інша назва – Гора Хрестів) біля Білостока (померла 2 лютого 1986 року). 
Читати далі


Анатолій КРИЛОВЕЦЬ: «Я не знаю, яким, ким і де б я був, якби не поезія…»

Анатолій Криловець – відомий український поет, тонкий глибокий лірик, людина з величезним науковим багажем. А ще він – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури, ініціатор відкриття спеціальностей «Українська мова та література» і «Літературна творчість» в Національному університеті «Острозька академія», член Національної спілки письменників України, відмінник освіти України. Перу поета належить вісім книг: «Великдень гряде!», «Скресання», «Друга чаша», «Птаху судились крила», «Квітка щастя» та ін. Він є лауреатом Всеукраїнської літературної премії «Благовіст» за збірку поезій «Моя вселенська тимчасовість» та лауреатом премії імені Валер’яна Поліщука за книжку «Поезії взаємне почуття». 
Читати далі


Війна крізь об’єктив загиблого воїна АТО

Майдан… Скільки змін він приніс у наше життя! Приємних, бо ми нарешті позбулися антиукраїнської влади, і трагічних, бо велику ціну цьому заплатили і продовжуємо платити. «Від Майдану до війни» – так називається фотовиставка останніх робіт тернопільського фотокореспондента Віктора Гурняка, відкриття якої відбулося у вівторок, 11 березня, в Національному університеті «Острозька академія». 
Читати далі


ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА "ЗОЛОТЕ ПЕРО"
Читати далі


Розминку проводили чемпіони

У середу, 18 березня, в Острозі побували люди, які досягли визначних успіхів у спорті, хоч вони й з обмеженими фізичними можливостями – уродженець Милятина, Заслужений майстер спорту України зі спортивних танців на візках серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів й кубків Європи, світу та Украї­ни Іван Сівак, його колега по спортивному профілю, – Майстер спорту України міжнародного класу, переможниця і призер багатьох змагань Наталія Колесова та їх здорові партнери у змаганнях з танців на візках Комбі 2 – кандидат у майстри спорту України, член збірної нашої країни, переможець та призер змагань Олеся Костак і ІІ-розрядник, член резерву до збірної України Дмитро Чурчун.
Читати далі


А «Цунамі» сильніше за «Ураган»

У суботу та неділю, 14 –15 березня, відбулися матчі ІІ і ІІІ турів відкритої першості Острозького району з міні-футболу. Через дощ, який падав напередодні, а від того, велику кількість води на газоні, грати на Новому місті було неможливо, тому матчі відбувалися на майданчику зі штучним пок­риттям КЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою». 
Читати далі 


Пригоди, злочини...

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 68 заяв та повідомлень, за результатами розгляду яких було розпочато 12 кримінальних проваджень. 
Читати далі


Народження, шлюби…

Упродовж лютого відділом державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) реєстраційної служби Острозького районного управління юстиції складено 33 (з початку року – 77) актових записів. Із них: про народження – 7 (18); про смерть – 15 (35); про шлюб – 8 (20); про розірвання шлюбу – 3 (4).
Читати далі


 

Просмотров: 311 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]