П'ятниця

24.05.2019

16:20

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 13 від 28 березня 2015 р.

Від руїн до архітектурного дива сучасності

Коли у місті з’являється якась новобудова, це завжди викликає задоволення, бо місто розвивається, оновлюється, та інтерес, бо ж цікаво – хто і як вирішив покращити наш благоустрій. Ось уже понад п’ять років увагу жителів та гостей міста привертає та неабияк зацікавлює питання будівництва в центрі Острога гуманітарного корпусу Національного університету «Острозька академія». 
Читати далі


Хіба мало нам однієї війни?

Минулий тиждень – з четверга, 19 березня, був надзвичайно складним з багатьма неприємними новинами. Хотілося б писати про щось хороше, але війна на Донбасі триває і невідомо коли закінчиться. Рашисько-сатанинські банди грубо порушують Мінські домовленості, обстрілюють сили АТО, здійснюють терористичні акти, руйнують і розкрадають власність народу України, вбивають і завдають поранень мирному населенню та захисникам Вітчизни. клята москалія продовжує засилати в Україну танки та інше озброєння, а також свої непрошені так звані «гуманітарні конвої». 
Читати далі


Європейське житло для острожан – мрія чи все-таки реальність?

Острог – це місто, яке пишається своєю давньою історією. Замок, побудований у 1380-х рр., повертає нас у XIV ст. А про радянську добу нагадують старі «хрущовки», які були побудовані більше п’ятдесяти років тому. З моменту здобуття Україною незалежності в місті не з’явилося жодної новобудови, лише нові приватні будинки. А звичайне просте населення змушене досі жити у старих квартирах, більшість з яких уже потребує ремонту. 
Читати далі


Міська рада: день за днем
Читати далі


Щоб місто стало кращим

Цього року весна прийшла до нас швидко і майже непомітно. Проте, все те, що неохайні та не виховані люди накидали взимку не туди, куди слід, проявило себе «у повній красі». Крім того, взимку вітер «посприяв» тому, що з’явилось природне сміття, поламані гілки дерев та ін. Як здавна прийнято в нашого народу, весною обов’язково добрий господар прибирає біля своєї оселі, на городі, щоб коли з’явиться перша травичка, вона радувала око і безперешкодно росла.
Читати далі


Про острожан написано в книзі «Музейні фахівці Рівненщини»

На сторінках «Замкової гори» вже розповідалось про презентацію бібліографічного покажчика «Музейні фахівці Рівненщини», яка відбулась у кінці минулого року в Рівному. У вівторок, 24 березня, у бібліотеці Національного університету «Острозька академія» пройшла аналогічна подія, але на ній було зроблено основний акцент про нинішніх і колишніх музейних працівників Острожчини, імена яких, завдяки їх самовідданій праці, потрапили до книги. 
Читати далі


Коли про поезію говорять поети

Багатий березень на літературні події та ювілейні дати. На початку місяця щороку не лише українці, а й вся світова громадськість відзначає Шевченківські дні. Також святкуємо ми дні народження Ліни Костенко, Максима Рильського. А вінцем цих дат є Всесвітній день поезії, з нагоди якого у неділю, 22 березня, в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося засідання Літературного об’єднання імені Івана Маєвського. 
Читати далі


А починалося з отців капуцинів

Двісті шістдесят п’ять років тому розпочалася цікава сторінка історії Острога, що і в наші дні має своє продовження в діяльності відродженої Острозької академії.3 квітня 1750 року останній Острозький ординат князь Януш Сангушко (1712 – 1775 рр.) – по матері Маріанні з Любомирських, останній нащадок фундатора ординації князя Януша Острозького – надав земельну ділянку за мурами Острога по дорозі на Дубно під будівництво костелу і монастиря римо-католицького ордену отців капуцинів.
Читати далі


Населення в Острозі поменшало

Чисельність наявного населення міста, за оцінкою, на 1 лютого 2015 р. становила 15,7 тис. осіб. Упродовж січня чисельність населення зменшилася на 20 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення становило 15 осіб. 
Читати далі


Змагались шкільні санпости

Днями в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» напередодні Всесвітнього дня здоров’я та до Всесвітнього дня Товариства Червоного Хреста відбулися міськрайонні змагання шкільних санітарних постів. У них взяли участь команди шкіл міста та району, які хоч і змагались всі разом, але переможців традиційно визначали окремо – як серед міських, так і серед сільських команд.
Читати далі


Хай завжди буде книга!

Кожного року, в чудові весняні дні, у бібліотеках міста проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято згуртовує дітлашню, з ним пов’язана радісна творчість і серйозна розмова про книги, літературно-пригодницькі мандрівки, розважальні ігри, цікаві вікторини, конкурси та спілкування з друзями.Працівники міської бібліотеки для дітей добре розуміють значення цього свята і завжди прагнуть організувати його для читачів цікаво і змістовно. 
Читати далі


На Острожчині визначено найкращого читача

Книги живуть вічно. Це безперечний факт для тих, хто любить читати, відкриваючи кожен день щось нове, збагачуючи свій інтелект яскравими барвами та новими ідеями.І саме юні книголюби Острозького краю зібралися нещодавно в центральній районній бібліотеці, де пройшов ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України». Там було визначено кращих читачів району. 
Читати далі


А хто нестиме відповідальність?

Хто понесе відповідальність? За наше становище? За стан нашого міста? За наше покоління?…Відповідь слід шукати в корені запитання. Де бере початок відповідальність? 
Читати далі


«Спортлайв» – для збереження і зміцнення здоров’я

Беззаперечним фактом є те, що рухова активність для людини є запорукою здоров’я. Але у нинішньому світі всіляких зручностей – автомобілів, сучасних механізмів, технологій, матеріалів на роботі і вдома, особливо у місті, а надто у житті офісних працівників – фізичної активності бракує. З часом це призводить до гіподинамії, надмірної ваги, ослаблення організму, а потім і до різних захворювань. Протистояти «бідам сучасної цивілізації» дозволяють активні заняття фізкультурою. В Острозі є невеличкі зали, де можуть одночасно займатися кілька людей, але цього явно не достатньо. І ось більше двох тижнів тому в нашому місті, завдяки праці і наполегливості острожанина Сергія Борисова відкрилася тренажерна зала «Спортлайв». Вона знаходиться в приміщенні колишнього магазину «Дитячий світ» над ПриватБанком по вулиці Мануїльського. 
Читати далі


 

Просмотров: 115 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]