Субота

20.04.2019

08:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 16 від 18 квітня 2015 р.

З чистим серцем у чистому місті

Великодні свята підійшли до свого завершення. Мешканці Острога довго готувались до них, впорядковували території біля своїх будинків, робочих організацій, установ, а небайдужі острожани ще й долучились до прибирання вулиць, парків, дитячих майданчиків нашого міста. Напередодні Великодня та до Дня довкілля, який в Острозі відбудеться 25 квітня, упродовж трьох тижнів в місті тривала толока (суботники). У попередніх номерах ми вже писали про обсяг виконаних робіт. Отож, продовжуємо висвітлювати зроблену працю з покращення благоустрою та водночас просимо наших читачів долучатись до роботи. 
Читати далі


Що то було – попередження чи збіг обставин?

Ще у вівторок, 14 квітня, здавалось, що головною подією минулого тижня буде святкування Воскресіння Христового та ті, можливо, навіть містичні події, які трапились у неділю та наступними днями в клятій москалії. В мережі Інтернет активно поширювалася інформація, що під час пасхального богослужіння, в нешанованого мною слуги антихриста кирила погасли свічки. А ще були світлини із зображенням тіні хреста на чолі сатани путіна. Не знаю, чи це оригінальне фото, чи чергова підробка, але дуже хочеться вірити, що то правда, і кровопивцю та його країну чекає відплата за їх страшні гріхи щодо України та всього світу і праведних людей. 
Читати далі


Посади та ЗБЕРЕЖИ своє дерево

У наш час значно ускладнилась давня проблема взаємодії суспільства і природи. Зокрема, коли говоримо про ставлення людей до зелених насаджень. У сучасних умовах дуже важливим є питання збереження і оздоровлення середовища, що оточує людину в місті, формування в ньому умов, які благотворно впливають на стан людини, що особливо важливо в умовах збільшення кількості різних видів транспорту. 
Читати далі


Новини міської ради
Читати далі


Турбуючись про ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чорнобильська аварія – одна з найбільших техногенних катастроф – поставила перед людством величезну кількість проблем, пов’язаних з ліквідацією її наслідків. Сьогодні найболючішими залишаються питання, пов’язані зі соціальними наслідками аварії. Горезвісний вибух на Чорнобильській АЕС уже забрав життя і здоров’я багатьох жителів України. Торкнулося це лихо і жителів нашого міста. Відділ Острозької міської ради з питань захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи створений 1 березня 2004 року. 
Читати далі


Острозька академія вкотре підтримала українську армію

Студентсько-виклада­ць­ка громадськість На­ціо­нального університету «Острозька академія» спільно з випускниками придбала два біноклі для військових зони АТО. 17 квітня їх передали капеланові 53-ї окремої механізованої бригади, протоієрею Тарасові Волянюку проректор з навчально-виховної роботи, професор Руслана Каламаж та волонтер, доцент кафедри міжнародних відносин Наталія Конопка.
Читати далі


В Острозі відбулися загальні збори Асоціації

У середу, 15 квітня, в Острозі, у залі засідань вченої ради Національного університету  «Острозька академія», відбулися загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів». Більше 30 представників, в основному міські голови, керівники райдержадміністрацій, зокрема нинішній очільник Острозького району Віталій Ундір, районних рад, їх радники, інші посадовці, а також перший секретар посольства Республіки Білорусь в Україні Олексій Жуковець, народний депутат України Анна Романова та ін., зібрались, щоб обговорити й затвердити план дій та бюджет на найближчий час і перспективу, а також розглянути інші важливі питання співпраці. 
Читати далі


Острозький музейний краєзнавець і етнолог Григорій Равчук

Двадцятого квітня виповнюється 120 років з дня народження Григорія Романовича Равчука (1895 – 1986 рр.). Він народився в селі Борисів Острозького повіту (нині Ізяславський район – його «плужнянська» частина) у родині заможних селян, що орендували графську маєтність. Тож міг і здобути середню освіту (в Острозькій чоловічій гімназії), і навчатися на історико-філологічному факультеті університету св. Володимира в Києві. 
Читати далі


Собак не поменшає, але вони не будуть агресивні

У минулому номері нашої газети ми вже повідомляли, що в Острозі, завдяки ініціативі громадськості, підтримки влади міста та району, з’явилося «світло в кінці тунелю» щодо вирішення проблеми з бездомними тваринами. Заступник голови Рівненської ГО «Зоозахист» Алла Лосік розповіла для нашої газети, що її громадська організація була створена у 2014 році, як ініціативна група людей для допомоги владі при вирішенні питання щодо гуманного поводження з безпритульними тваринами та реалізації різних проектів, пов’язаних із екосистемами. 
Читати далі


Прикотилась писанка в музей на гостину

Напередодні найрадіснішої події християнського світу – Воскресіння Христового – в Острозькому краєзнавчому музеї відбувся майстер-клас з розпису писанок. Писанка – один із основних символів свята, без неї важко уявити Великдень. Такий захід у музеї проводився вперше і розповіла нам про нього завідуюча художнім відділом КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Людмила Козловська. 
Читати далі


Щоб збереглася пам'ять про визначну художницю

Нещодавно у краєзнавчому музеї КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» з нагоди 105-річчя від дня народження славетної острозької художниці Лідії Спаської було відкрито виставку її робіт. На презентації були присутні студенти Острозької академії, працівники заповідника, близькі та знайомі художниці. Крім картин, там предс­тавлено світлини митця, де вона показана за роботою, під час спілкування з людьми та ін. 
Читати далі


І через три століття Бах живий

Кажуть, справжнє мистецтво непідвладне часу. Особливо, коли говоримо про музику. Минають століття, епохи, змінюються суспільства, а класична музика продовжує знаходити місце у наших серцях. Нещодавно в Острозькій дитячій музичній школі відбувся святковий концерт з нагоди 330-річчя від дня народження видатного німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха. 
Читати далі


Найпопулярнішими іменами були Софія та Максим

Як і впродовж уже кількох останніх років, я знову звернувся до начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Острозького райуправління юстиції у Рівненській області Тетяни СТАСЮК, щоб дізнатися, якими іменами минулого року найчастіше називали мешканці нашого краю своїх дітей, де і скільки з’явилося на світ маленьких громадян України, чи втримали позиції минулорічні лідери своєрідного рейтингу імен, а також як розділилися народження по днях, числах і місяцях. 
Читати далі


Убий у собі москаля

Тепер, коли приходить рукописний лист, завжди відкриваю його з нетерпінням. Таких дописів останніми роками стало набагато менше, ніж років 7 – 10 тому. Зазвичай, люди, особливо молоді, не утруднюють себе писанням ручкою, а створюють електронні повідомлення. Їх не треба нести до поштового ящика чи пошти, витрачатися на конверти, марки, папір. Такий лист простіше писати, потім коректувати, змінювати і миттю пересилати «електронкою». Тож у п’ятницю, 27 березня, відкриваючи конверт, не розраховував на гірке розчарування. В пам’яті ще жива атака з телефону, майже рік тому, «вєтєрана пєдагогіческого труда» щодо моєї позиції відносно януковича, путіна, клятої москалії. Потім був напад місцевого прихильника новоросії, якогось острозького українофоба, який накинувся на мене з кулаками за згадані публікації. Лише втручання перехожих врятували хто зна від яких наслідків. Були й інші погрози та вимоги не називати своїми іменами лютих ворогів України. І це в Острозі, бандерівському краї… 
Читати далі


Тепер команда називатиметься «Острог-Академія»

Минулого тижня, коли вже друкувалася наша газета, у Facebook побачив оголошення про те, що у суботу, 18 квітня, о 15:00 на стадіоні Національного університету «Острозька академія» розпочнеться матч 1/16 розіграшу Кубка області з футболу між командами ФК «Острог-Академія» – ФК «Гоща-АМАКО». Нагадаю, що в номері 10 від 7 березня ц. р. ми розповідали, що наша міська футбольна команда має намір грати в двох чемпіонатах. Що нового з того часу, і чому змінилася назва команди, з такими запитаннями я звернувся до президента ФК «Острог», голови Острозької РДА Віталія УНДІРА. 
Читати далі


Важка перемога з мінімальним рахунком

У суботу, 11 квітня, завершився груповий етап відкритої першості Острозького району з міні-футболу. В цілому несподіванкою можна назвати вихід до наступного етапу здолбунівського «Урагану», який обійшов і своїх земляків – ФК «Здолбунів», і прогнозовано острозький «Цунамі». Ось результати суботніх матчів: «Ураган» – ФК «Здолбунів» – 7:1, «Славія» – «Академія» – 0:1, ФК «Здолбунів» – «Цунамі» – 2:6, ФК «Острог» – «Славія» – 2:4, «Славія» – «Ураган» – 4:4. 
Читати далі


Знайомтесь – ваш дільничний інспектор міліції

У кожному селі та місті, дільничний інспектор міліції – не лише представник влади, але й просто мудра людина, до якої звертаються за порадою та допомогою. Саме вони чи не найперші стикаються з усіма проблемами жителів Острозького району. Тож аби мешканці міста знали свого дільничного інспектора міліції, співробітники Острозького МВ УМВС України в Рівненській області розробили візитки та інформаційні листи, які розмістили у місцях масового перебування громадян та місцевих торгівельних закладах. Крім цього, хочемо, на шпальтах «Замкової гори» позна­йомити читачів із вашими дільничними інспекторами міліції в Острозі.
Читати далі


Пригоди, злочини...

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 54 заяви та повідомлення, за результатами розгляду яких було розпочато 11 кримінальних проваджень. 
Читати далі


Скорбота
Читати далі


 

Просмотров: 278 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]