Неділя

21.04.2019

21:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№1 від 3 січня 2015 р.

Ми подарували часточку тепла дітям Щастя

У п’ятницю, 26 грудня, успішно завершилась наша соціальна ініціатива «Подаруймо щастя дітям міста Щастя». Делегація нашого міста побувала на сході України і передала для солодощі, листи, іграшки та інші речі, зібрані в Острозі та нашому районі. 
Читати далі


Чи бути спортивному комплексу? А от парку в єврейському кладовищу – ні

У п’ятницю, 26 грудня, відбулася остання в цьому році 63-тя сесія Острозької міської ради. На сесію були запрошені заступники міського голови, керуючий справами виконкому, директори комунальних підприємств. Депутати розглядали питання, які стосувалися бюджету, освіти, вносили зміни до програм, розглядали заяви громадян, підприємств, установ, організацій тощо. Народні обранці одностайно голосували з усіх питань порядку денного. 
Читати далі


Міська рада: день за днем
Читати далі


Просимо розрахуватися за надане тепло

Шановні споживачі теплопостачання! З розумінням важкої фінансової та економічної ситуації в країні, яка відображається на добробуті кожного з нас, адміністрація Острозького КП «Теплоенергія» звертається до населення, яке  користується тепловою енергією, з наполегливим проханням провести розрахунок за спожиту теплову енергію. Своєчасна оплата за послуги теплопостачання є гарантією отримання тепла. 
Читати далі


Як зароджувався і діяв Рух на Острожчині

У минулому номері газети «Замкова гора» (№ 53 від 27 грудня 2014 р.) ми розповідали про «круглий стіл» в приміщенні нашої редакції, який відбувся з нагоди 25-річчя з часу заснування Народного Руху України за перебудову (на фото). В кінці 80-х, на початку 90-х ця потужна громадська організація зібрала в своїх лавах велику кількість національносвідомих громадян і очолила боротьбу за незалежність України. Починаючи з цього номера ми будемо публікувати спогади острожан про діяльність Руху, боротьбу за незалежність (звісно, якщо вони будуть надходити до нашої редакції).
Читати далі


Предок відомого письменника навчався в Острозі

Четвертого січня виповниться 140 років з дня народження Василя Яна (Янчеве́цького) (4 січня 1875 – 5 серпня 1954) російськомовного радянського письменника, журналіста і мандрівника українського походження, автора багатьох історичних романів і повістей з історії Великого Степу Євразії. Найвідомішою з них є трилогія «Навала монголів» (романи «Чингізхан», «Батий», «До останнього моря»), загальний тираж книг якої склав десятки мільйонів примірників. Перший роман трилогії у 1942 р. був удостоєний Сталінської премії першого ступеня, хоча існують думки, що в книзі алегорично зображено становлення кривавого тоталітарного режиму Йосипа Сталіна, а в якості головного героя, хаджі Рахіма аль-Багдаді — самого себе. 
Читати далі


Лиходії зазнали поразки і свято прийшло

Зі свого дитинства пам’ятаю, з яким нетерпінням чекав новорічної ялинки в школі. Бо новорічно-різдвяні свята, як ніякі інші, мають неповторну і прекрасну ауру. Спогади про святкування залишаються незабутніми на все життя. Пройшли роки, багато чого змінилося, але новорічні свята і для нинішнього покоління дітей є неповторними і казковими. І не тільки  для дітей, а й дорослих. Про це подумалось під час новорічного міського свята, яке відбулось у неділю, 28 грудня, в актовій залі Острозької дитячої музичної школи. Гарний захід організував відділ культури і туризму виконкому Острозької міської ради. 
Читати далі


На новорічних крилах

Зазвичай, новорічне свято у школі асоціюється з запалюванням ялинки та закликами Діда Мороза… Може, так б такі уявлення і лишилися… Коли навколо така скрута і в твоїй державі іде війна… Та життя триває і так хочеться свята, щастя, казки… І цей дух дива витає у повітрі разом з мандариновим смаком… 
Читати далі


Різдвяне небо

Саме так називалась новорічна вистава учнів 4-А класу Острозького навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ст.-гімназія». Класовод Олена Ковлєва вирішила відійти від класичного сценарію новорічного ранку з Дідом Морозом та Снігуркою. 
Читати далі


Було веселе свято з казковими героями

Зізнайтеся, найприємніше у новорічних ранках для дітлахів – це отримання подарунків. Особливо – з рук самого Діда Мороза. Ще й – справжнього! Ще й такого, з яким весело співали про бороду, що зігріває його; з яким водили хоровод навколо ялинки; від якого довідались про гарні ігри… 
Читати далі


Народні обряди є частиною нашої культури

Ще з давнини українці дотримуються різноманітних традицій. Переважна їх кількість пов’язана зі святами, наприклад, Різдвом. Хоч це свято народження Божого Сина, люди відзначали його ще у дохристиянські часи як язичницьке свято Сонця. Так як радянська влада боролась із релігією, то наші обряди, частина нашої культури, збереглася переважно у пам’яті народній. У кожному регіоні були власні особливості святкування Різдва, про які зараз пам’ятають люди старшого віку.
Читати далі


 

Просмотров: 385 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]