Субота

20.04.2019

08:11

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

2012 – це не тільки Євро....
Словосполучення «двадцять дванадцять» залишиться в історії і запам’ятається не тільки завдяки футбольному Євро, а й не менш важливій події – виборам до Верховної Ради України, які відбудуться 28 жовтня цього року. Можна багато говорити про особливості даного дійства, але я докладно зупинюся лише на двох найбільш важливих, на мій погляд, аспектах цієї події.

Хочу розповісти, що нового буде для виборця на цих виборах, і які права у нього є. Перш за все, у нас традиційно перед виборами набрав чинності новий Закон про вибори. Знову маємо нову систему виборів – змішану, точніше пропорційно-мажоритарну та нову дату виборів – останню неділю жовтня. Обирати будемо за двома виборчими бюлетенями, з яких один – пропорційний, тобто партійний, інший – мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому – список кандидатів у народні депутати.

Як зробити свій вибір вам розкажуть кандидати й агітатори, що робити з бюлетенями – навчать члени виборчої комісії. Я, натомість, розповім про ваше майбутнє перед виборами.

Отже, днів за п’ятнадцять до дня голосування вам принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні вам повідомлять про включення вас до попереднього списку виборців вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомлять, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо у повідомленні прізвище, ім’я, по батькові вказані правильно, значить все у вас добре! А якщо вас не запросили, то це привід прийти самому або до вашої дільничної комісії або до нас – у відділ ведення Державного реєстру виборців. Ми знаходимося у приміщенні Острозького комунального підприємства «Теплоенергія», перший поверх, по вул. Лесі Українки,1. Приходити потрібно з паспортом. За телефоном 2-60-60 ви можете перевірити себе у Державному реєстрі виборців або отримати консультацію.

На виборчій дільниці з 8 жовтня будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців (до нас) із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. Але не поспішайте викреслити будь-кого просто так. До вашої заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують зазначені в заяві відомості. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до голосування, а саме до 23 жовтня. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться.

Тим виборцям, які не здатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки "НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.

Також Закон дозволяє звернутися до суду щодо уточнення списку виборців. Але в будь-якому випадку рішення суду надійде до нас – відділу ведення Державного реєстру виборців. Тому вам, як виборцю, простіше і легше звертатися безпосередньо до нашого відділу. До речі, звертатися можна вже сьогодні, не чекаючи виборів.

Всі члени дільничних та окружної виборчих комісій не пізніше, ніж за ті ж п’ять днів, тобто до 23 жовтня, подають заяви до відділу про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. Таке ж право є й у інших громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, лікування, тощо). Для цього необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення Реєстру виборців. Важливий момент: якщо приїжджий виборець змінить своє місце голосування, але потім все ж таки з якоїсь причини зможе проголосувати вдома тільки після повернення посвідчення відділу, який його видав. Але знову ж таки, все це можливо тільки до 23 жовтня, оскільки в цей день Реєстр виборців починає формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування. Вже за два дні до виборів вони повинні бути на виборчих дільницях.

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб ваше ім’я було вписане гордим рядком у списки виборців, потрібно зовсім небагато – перевірити себе і своїх близьких у цих списках. Як було вже зазначено вище, у Реєстрі виборців це можна зробити вже сьогодні. Тим самим ви зробите свій внесок у належне проведення виборів. Ну і не забудьте, звичайно, прийти проголосувати. І якщо результат Євро-2012 залежить від багатьох факторів: рівня команд, суддів, стадіонів, полів, уболівальників, м’ячиків, погоди, то результат Виборів-2012 залежить лише від вас, шановні наші виборці.

Вікторія ФЕДЕЦЬКА, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців
Просмотров: 371 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]