Неділя

21.04.2019

21:32

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№20 від 18 травня 2013 р.

Після Великодня у православних християн здавна прийнято згадувати померлих.


Щороку на третій день після Великодня в урочищі Гурби відбувається вшанування загиблих вояків УПА. Не став винятком і цей рік.


Понеділок, 13 травня:
Відбувся виїзний прийом міського голови Олександра Шикера до працівників трудового колективу комунального закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою” Рівненської обласної ради з особистих питань.


Завершується навчання у школах, розпочинається літній оздоровчий період. Потрібно за відведений на канікули час відновити сили, поліпшити здоров’я та ще й набратися незабутніх вражень з користю для себе і батьків. Кожен обере відпочинок на свій смак та по своїх можливостях. 


Установчі збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів» відбулися у Хотині 10 травня. Серед засновників новоствореної організації є й Острозька міська рада. Її представляли на зборах міський голова Олександр Шикер і його перший заступник Віталій Ундір. Саме Віталія Олександровича я попросив розповісти про візит до Чернівецької області.


За січень-березень 2013 р. обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг, у районі становив 1,2 млн. грн., у місті – 2,1 млн. грн. Із загального обсягу для населення реалізовано послуг у районі на 0,5 млн. грн. (43,5%) та у м. Острог – на 0,6 млн. грн. (26%). Порівняно з відповідним періодом 2012 р., обсяг послуг, реалізованих населенню (у порівняних цінах) у районі збільшився у 2,2 рази, а в місті – зменшився на 34,6%.  


До складу комунального закладу «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської облради входять три музеї та постійна нумізматична виставка, а також пам’ятки історії та архітектури. Напередодні Всесвітнього дня музеїв я звернувся до директора заповідника Сергія Кибкала і попросив розповісти про роботу очолюваного ним колективу та плани на майбутнє.


Микола ЧИЧИЛІНСЬКИЙ, студент:
– В музеях бувати люблю, але, на жаль, не маю досить вільного часу, щоб відвідати всі місця, які хочеться. Особливо мені цікаві експозиції фото та зброї. Подобається нумізматична виставка у одному з наших острозьких музеїв. Цікаві речі також виставлені у замку та Луцькій вежі. Музеї Острога для мене – найближчі. Та й саме місто схоже на великий музей, зачаровує.

В гостях у ветерана Великої Вітчизняної війни

Минуло 68 років з тих часів, коли останній постріл Великої Вітчизняної війни сколихнув безхмарне небо. Однак пам’ять про героїв, які захищали рідну землю від німецько-фашистських загарбників, навіки залишиться у наших серцях.
Читати далі

Допомоги до пенсії

Напередодні травневих свят постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 151 внесено зміни до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 р. № 656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій”.
Читати далі

Про минулорічну світлину і наші проблеми

У  вівторок до редакції нашої газети завітав один із читачів і висловив своє обурення з приводу того, що у номері 19 від 11 травня було опубліковане минулорічне фото. Деякі читачі в особистому спілкуванні звертали мені також на це увагу, телефонували на мобільний. Справді, у минулому номері на першій сторінці ми анонсували матеріал про святкування Дня Перемоги світлиною із архіву редакції. Хотілося привернути увагу читачів до центрального матеріалу у газеті саме кольоровим знімком.
Читати далі

«Корабель пустелі» – І де? У нас?

Зрозуміло, що Острог не входить до зони пустель. Чи навіть – напівпустель. Наш край відноситься до так званого «Малого Полісся». І тим не менше, не так давно травичку, замість верблюжої колючки, поїдав у парку імені Сагайдачного справжній «корабель пустелі» - верблюд двогорбий або ж бактріан.
Читати далі

Для виправлення засуджених

Взаємовідносини з релігійними організаціями побудовані в інтересах виправлення засуджених на засадах взаємоповаги та взаємопорозуміння, з суворим дотриманням чинного законодавства та положень міжнародних правових документів. Духовна робота проводиться за власним бажанням та згодою осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції. Зустрічі засуджених з представниками релігійних організацій, богослужіння та релігійні обряди відбуваються лише за добровільною згодою засуджених.
Читати далі

Дружить із музикою з другого класу

Корінний острожанин Сергій Бережнюк ще у молодших класах школи міцно подружився з музикою. І з того часу вона стала не тільки його захопленням, але й справою всього життя. Сьогодні він не лише грає у кількох музичних колективах, а й керує оркестром РБК, навчає юних грати на духових інструментах.
Читати далі

Майбутні захисники Вітчизни починають із «Зірниці»

Напередодні 9 Травня, коли Україна готувалася до святкування визначної і величної дати – 68-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, юні острожани брали участь у першому етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця 2013». Вона відбулася у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Читати далі

З вірою в майбутнє!

Нещодавно у Острозькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів для дітей з вадами слуху відбувся другий етап Х фестивалю-конкурсу художньої творчості «З вірою в майбутнє». Цей фестиваль щорічний та проводиться у три етапи. Перший проводиться на рівні закладу, відбираються номери для "кущового", другого етапу. А він проводився між представниками шкіл південно-східної частини Рівненщини.
Читати далі

Державна підсумкова атестація у загальноосвітніх навчальних закладах міста

Школа покликана освітлювати шлях знаннями, а учні мають впевнено пройти цією нелегкою дорогою навчання від 1-го до 11-го класу, крок за кроком, здобуваючи початкову, базову, повну загальну середню освіту. Першокласникам 2012-2013 навчальний рік став початком цього шляху, а одинадцятикласники вже прощаються зі школою.
Читати далі

Використовуймо воду раціонально

Централізоване водопостачання Острога розпочалось у 1951 році бурінням свердловини А-5411 Львівським трестом "Бурвод” глибиною 251 м. Але вода в ній виявилася мінеральною із сухим залишком 2,52 г/дм3. 
Читати далі

Футбол як...

Погода до учасників цьогорічного фіналу турніру з міні-футболу була більш прихильна, аніж торік. Поле вже не було важке, мокре, слизьке; по голові бив вже не промерзлий і твердий м’яч; лінії розмітки не замітав сніжок. І все ж... і все ж нині дошкуляла спека, яка іноді сягала тридцяти градусів. А під час закриття дійства вітерець, бавлячись, зі столу оргкомітету позмітав нагороди, переплутавши трохи «карти», вірніше, грамоти... 
Читати далі

Змагання до Дня Перемоги

День 9 Травня став великим святом всього людства. В честь нього було організовані змагання. Його учасники не тільки змагалися, але й згадували важкі роки війни...
Читати далі

Сталося

Протягом минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 47 заяв та повідомлень, за результатами розгляду яких було розпочато 20 кримінальних проваджень. Зокрема:
Читати далі

Вибухонебезпечні предмети досі в землі!

Шістдесят вісім років тому відгриміли залпи Другої світової війни, але і в наші дні на території Острозького району під час проведення будівельних і земляних робіт знаходять боєприпаси ще тих часів. Вибухонебезпечні предмети  (ВНП) можуть знаходитися на полях, городах, у лісах, парках, водоймищах, біля будинків, у підвалах та інших місцях, а також на території колишніх артилерійських й авіаційних полігонів.
Читати далі

Пожертви на храм

Список осіб, які внесли пожертви на будівництво Свято-Миколаївського храму УПЦ КП у м. Острозі впродовж квітня 2013 року  
Читати далі

Разом встановимо рекорд України

Наближається 6 червня. Це не тільки професійне свято журналістів України, але й наш День народження. Саме цього дня в 1998 році вийшов перший номер Острозької громадсько-політичної газети «Замкова гора». До 15-річчя газети ми плануємо підготувати кілька матеріалів про власні публікації, людей, які у різні роки працювали у редакції. Але це ще не все.
Читати далі


Просмотров: 253 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]