Вівторок

23.04.2019

09:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 21 від 23 травня 2015 р.

З присмаком суму і переживань

У неділю, 17 травня, у тиху вечірню пору в краєзнавчому музеї Державного історико-культурного заповідника м. Острога відбулися заходи з нагоди відзначення професійного свята хранителів історії та культури «Вечірні замкові гостини – 2015». Приємно, що на відміну від минулорічних святкувань, острожан і гостей міста на Замковій горі зібралося чимало. Господарями була запропонована цікава програма, під час якої можна було багато чого дізнатися, отримати задоволення від мистецтва, смачної каші та ін. 
Читати далі


Радіємо успіхам наших колег

Про успіхи та перемоги приємно писати завжди, а коли вони стосуються наших друзів, знайомих чи колег, то вдвічі приємніше. Нещодавно до редакції газети завітала колишня кореспондентка «Замкової гори» Людмила Панасюк (на фото крайня праворуч). Колега розповіла нам про свої досягнення на журналістській ниві. 
Читати далі


День міста планується на 7 червня

Останні кілька років поспіль у червні проводився День Острога. В 2014-му свята не було через складну економічну і соціальну ситуацію в країні, бойові дії на Донбасі. Чи будуть урочистості цього року (адже він є майже ювілейним), а також, що відомо про об’єднання територіальних громад, я попросив розповісти міського голову Олександра Шикера. 
Читати далі


Міський голова допоміг солдатові

Вже більше року триває антитерористична операція на Донбасі, по суті, війна із північно-східним загарбником. Він віроломно захопив Крим, підтримує терористів новітньою зброєю, боєприпасами, грошима, продуктами харчування, пальним, засилає диверсантів і шпигунів у інші області України. Попри те, що ми платимо так званий військовий збір, армія і далі забезпечується погано. Дуже багато допомагають волонтери, в тому числі й наші (детальніше ми розповімо про роботу «Волонтерів Острожчини» в наступному номері), пересічні громадяни, представники органів місцевого самоврядування. 
Читати далі


Новини міської ради
Читати далі


«Ніч в музеї» була цікава для всіх

Останнім часом у всьому світі стало популярним влаштовувати акцію «Ніч в музеї». В Острозі уже втретє проводили такий захід, коли відвідувачі оглядали експозиції у вечірній час. 18 травня, напередодні Міжнародного дня музеїв, всі бажаючі мали можливість ознайомитись із підземеллями Національного університету «Острозька академія» та відчути атмосферу давнього монастиря капуцинів. 
Читати далі


Фотофакт

У четвер, 21 травня, Україна святкувала порівняно нове свято – День вишиванки. Цей національний український одяг ще здавна є символом єдності українського народу. Свято самобутнє і самодостатнє, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.
Читати далі


Програма благоустрою виконана

Представляю підготовлений нашим підприємством звіт по програмі «Благоустрій» за 2014 рік та І квартал 2015 року.Перш за все нагадаю, що Острозьке комунальне підприємство «Водоканал» здійснює основну діяльність по забезпеченню водопостачання та водовідведення в Острозі. 
Читати далі


Духовна семінарія в Острозі

В Острозі 14 (25) травня 1796 р. у будівлях поєзуїтського монастиря з ініціативи православного єпископа Варлаама Шишацького відкрилася Волинська духовна семінарія. В цих стінах вона працювала до велетенської пожежі 1821 р. Наступні чотири роки семінарія розміщалася у наданому князем Каролем Яблоновським будинку у нинішньому парку Шевченка, а з 1825 р., у колишньому палаці цього ж князя у Ганнополі (нині Славутський район).
Читати далі


Пригоди козацького міфу

У передмові до двохтомника «Історія українського козацтва», який був виданий під егідою Національної академії наук України і якого можна вважати вершиною «козакознавства», читаємо наступне: «Козацтво й Україна, козацтво і український народ… Ці поняття здавна перебували в одному асоціативному ряду. Адже через історію козацтва, по суті, переломлювалася ціла епоха в минулому України та її народу» (Історія українського козацтва: Нариси: у 2 т. – 2-е вид. – К., 2011. – Т. 1. – С. 5). 
Читати далі


Й особливі діти талановиті

Кожна дитина талановита, головне – допомогти їй відкрити в собі ці здібності та знайти себе. Черговим підтвердженням цьому став 12 обласний фестиваль-конкурс художньої творчості вихованців інтернатних закладів «З вірою в майбутнє». Цьогоріч він проходив у нашому місті, в Острозькому обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою.  
Читати далі


Батьки і діти, діти і батьки! Нерозділиме і одвічне коло…

Сучасна сім’я все більше стає головною ланкою у вихованні дитини. Вона має забезпечувати її достатні матеріальні та педагогічні умови для інтелектуального, фізичного, морального та духовного розвитку. Батьки. Якими вони повинні бути? Загальних рецептів немає. І все ж… 
Читати далі


Кращі юні піаністи грали в Острозькій академії

У середу, 13 травня, в актовій залі Національного університету «Острозька академія» відбувся концерт піаністів Острозької музичної школи. Відразу зазначу, що цей концерт був особливим, адже не всі охочі учні змогли взяти у ньому участь. Лише найкращим вихованцям музичної школи була надана можливість пограти на новому роялі Острозької академії – Стейнвеї. 
Читати далі


Дивний книжковий світ

Народна мудрість стверд­жує, що чи­тан­ня­ – це найкраще навчан­ня. Не погодитися з ци­ми словами не можливо. В цьому переконуєшся щоразу, коли йдеться про роль книги в житті людини. 
Читати далі


Сандомир передав допомогу воїнам АТО

Нещодавно делегація від Острожчини у складі секретаря Острозької міської ради Миколи Добровольського, голови Острозької райдержадміністрації Віталія Ундіра, історика-краєзнавця Миколи Бендюка та голови СГПП «Розвазьке» Петра Ягодки перебувала з робочим візитом в польському місті-побратимі – Сандомирі. 
Читати далі


Відбувся фестиваль «Україна – це частина Європи»

У суботу, 16 травня, коли відзначався День Європи в Україні, на центральному майдані нашого місті відбулось дуже гарне і цікаве музичне дійство – перший районний фестиваль пісні рідного краю «Україна – це частина Європи». Немає сумнівів, той, хто був свідком заходу, отримав величезне задоволення від спілкування з українською піснею, та ще раз переконався, що ми вже давно в Європі. 
Читати далі


Виставку присвятили острозьким татарам

У п’ятницю, 15 травня, в Музеї книги і друкарства відбулося відкриття виставки, присвяченої історії острозьких татар від XIV ст. до наших днів. Подія була приурочена до 71-ї річниці депортації кримських татар. Нагадаю, що 18-20 травня 1944 року бійці НКВС за наказом з Москви зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення Криму і відправили в бік Узбекистану 70-ма ешелонами. Це примусове виселення татар, яких радянська влада звинуватила в співпраці з нацистами, стало однією з найшвидше проведених депортацій в історії людства. 
Читати далі


Першим нас зустрів лелека
Читати далі


 

Пташка з райського саду завітала в Острог

«Пташка з райського саду завітала в Остріг: ми зустрілися радо, де святий оберіг. І поезія щира полонила серця, наче пахощі мира, наче сяйво Отця». Ці теплі рядки наш острозький поет Олесь Ундір присвятив відомій поетесі, письменниці Рівненщини – Любові Пшеничній, зустріч з якою днями відбулася в Острозькій центральній районній бібліотеці. Чому «Пташка з райського саду»? Тому що так називається її збірка поезій, яка стала найкращою книгою Рівненщини 2015 року у номінації «Краща поетична збірка». Тому що таку загадкову й духовно чисту постать нагадує ця сердечна, світла й талановита жінка.
Читати далі


Острожани перемогли «Полісся»

У суботу та неділю, 16 – 17 травня, відбулися матчі ІV туру чемпіонату Рівненської області з футболу в обох лігах. Також стартував чемпіонат Острозького району. Приємно, що міські команди в своїх матчах набрали максимальну кількість очок. 
Читати далі


Будувати стали менше

За січень – березень 2015 р. забудовниками області прийнято в експлуатацію 58,5 тис. м2 загальної площі житла, що на 16,4% менше, ніж за січень – березень минулого року. 
Читати далі


Скорбота
Читати далі


 

Просмотров: 316 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]