Субота

20.04.2019

07:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 23 від 5 червня 2015 р.

На порозі канікул та дорослого життя

Закінчився останній місяць весни, а з ним і навчальний рік в загальноосвітніх навчальних закладах. Для більшості школярів це радісна пора – початок найдов­ших і найцікавіших канікул – літніх. Але для одинадцятикласників – це своєрідний поріг, який символізує закінчення дитинства й старт в доросле життя. В Острозі, як і в більшості міст та сіл, в п’ятницю та суботу, 29 – 30 травня, пролунав Останній дзвоник, було вручено атестати зрілості, проведено випускні вечори. 
Читати далі


День Острога – як це було раніше

Людська пам’ять має таку властивість, що з часом призабувається навіть дуже важливе в особистому чи громадському житті, не кажучи вже про менш значуще. Коли я спитав кількох людей, як проходило святкування 900-річчя Острога, то вони просто знизували плечима, згадуючи один чи два заходи, а то й взагалі затруднялись щось сказати. Тож напередодні чергового дня народження нашого міста (точніше першої писемної згадки про нього), гортаючи пожовклі сторінки нашої газети, я спробую пригадати, як святкувало наше місто на початку цього століття. 
Читати далі


Острог отримав грамоту на міське самоуправління

Чотириста тридцять років тому – 7 червня 1585 року – на подання князя Василя-Костянтина Острозького Острог отримав від короля польського і великого князя литовського Стефана Баторія грамоту на міське самоуправління згідно Магдебурзького права. У старих краєзнавчих путівниках і довідниках ця подія нерідко датується 1528 р. Насправді остання дата стосується міста Острожець (нині село Млинівського району на Рівненщині, колишній райцентр, а в давнину – резиденція князів Острожецьких, рід яких вигас у 16 столітті. За однією з генеалогічних реконструкцій, князі Острожецькі – одна із молодших гілок княжого дому Острозьких).
Читати далі


Без трьох літ століття за плечима

Дев’яносто вісім років в липні цьогоріч виповниться найстаршій жительці Острога – Уляні Ковальчук. Це ж майже століття! Жінка пережила дві світові війни, непогано бачить без окулярів, має хорошу пам’ять, життєрадісна, знає польську і навіть досі може використовувати її у розмові. 
Читати далі


50 років разом, як один день

Не кожному подружжю випадає можливість відзначити щасливий і рідкісний ювілей – золоте весілля. Мабуть, тільки обрані зустрічають таку дату. Півстоліття разом – це найкращий доказ того, що справжнє, щасливе і вірне кохання дійсно існує. Запитаємо себе: коли люди доживають до золотого весілля? Ймовірно, у тому випадку, коли у них золоте серце і золоті руки. Ці якості неабияк характерні парі острожан Миколі Івановичу та Ользі Іванівні Романюкам, які нещодавно, 16 травня, відзначили золотий ювілей спільного життя. 
Читати далі


Внесено зміни у пенсійне законодавство

З 1 квітня ц. р. поетапно, протягом наступних 10 років (кожного року на 6 мі­сяців), змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах. Так, жінкам, які народилися після 01.04.1970 та працюють в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці за списком пільгових професій № 1, вік виходу на пенсію по віку на пільгових умовах змінюється з 45 років до 50. 
Читати далі


Молилися за Україну, дітей та мир

На другий день Святої Трійці, в Міжнародний день захисту дітей, у понеділок, 1 червня, на центральному майдані міста церква християн віри євангельської «П’ятидесятники» провела акцію «Молитва за Україну». В майже 3-годинному заході організатори на сцені-сходах перед райрадою та люди на майдані величали Бога, молилися, просили миру для України, говорили про любов до неї, а також про волонтерський рух, нинішні наші проблеми, минуле, моральність, Острог – як колиску духовності, де було надруковано славетну Острозьку Біблію, ­співали пісні, переважно релігійного характеру, читали вірші, цитували Біблію та багато іншого. 
Читати далі


 

Просмотров: 107 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]