Неділя

21.04.2019

21:30

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 23 від 5 червня 2015 р.

На порозі канікул та дорослого життя

Закінчився останній місяць весни, а з ним і навчальний рік в загальноосвітніх навчальних закладах. Для більшості школярів це радісна пора – початок найдов­ших і найцікавіших канікул – літніх. Але для одинадцятикласників – це своєрідний поріг, який символізує закінчення дитинства й старт в доросле життя. В Острозі, як і в більшості міст та сіл, в п’ятницю та суботу, 29 – 30 травня, пролунав Останній дзвоник, було вручено атестати зрілості, проведено випускні вечори. 
Читати далі


День Острога – як це було раніше

Людська пам’ять має таку властивість, що з часом призабувається навіть дуже важливе в особистому чи громадському житті, не кажучи вже про менш значуще. Коли я спитав кількох людей, як проходило святкування 900-річчя Острога, то вони просто знизували плечима, згадуючи один чи два заходи, а то й взагалі затруднялись щось сказати. Тож напередодні чергового дня народження нашого міста (точніше першої писемної згадки про нього), гортаючи пожовклі сторінки нашої газети, я спробую пригадати, як святкувало наше місто на початку цього століття. 
Читати далі


Острог отримав грамоту на міське самоуправління

Чотириста тридцять років тому – 7 червня 1585 року – на подання князя Василя-Костянтина Острозького Острог отримав від короля польського і великого князя литовського Стефана Баторія грамоту на міське самоуправління згідно Магдебурзького права. У старих краєзнавчих путівниках і довідниках ця подія нерідко датується 1528 р. Насправді остання дата стосується міста Острожець (нині село Млинівського району на Рівненщині, колишній райцентр, а в давнину – резиденція князів Острожецьких, рід яких вигас у 16 столітті. За однією з генеалогічних реконструкцій, князі Острожецькі – одна із молодших гілок княжого дому Острозьких).
Читати далі


Без трьох літ століття за плечима

Дев’яносто вісім років в липні цьогоріч виповниться найстаршій жительці Острога – Уляні Ковальчук. Це ж майже століття! Жінка пережила дві світові війни, непогано бачить без окулярів, має хорошу пам’ять, життєрадісна, знає польську і навіть досі може використовувати її у розмові. 
Читати далі


50 років разом, як один день

Не кожному подружжю випадає можливість відзначити щасливий і рідкісний ювілей – золоте весілля. Мабуть, тільки обрані зустрічають таку дату. Півстоліття разом – це найкращий доказ того, що справжнє, щасливе і вірне кохання дійсно існує. Запитаємо себе: коли люди доживають до золотого весілля? Ймовірно, у тому випадку, коли у них золоте серце і золоті руки. Ці якості неабияк характерні парі острожан Миколі Івановичу та Ользі Іванівні Романюкам, які нещодавно, 16 травня, відзначили золотий ювілей спільного життя. 
Читати далі


Внесено зміни у пенсійне законодавство

З 1 квітня ц. р. поетапно, протягом наступних 10 років (кожного року на 6 мі­сяців), змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах. Так, жінкам, які народилися після 01.04.1970 та працюють в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці за списком пільгових професій № 1, вік виходу на пенсію по віку на пільгових умовах змінюється з 45 років до 50. 
Читати далі


Молилися за Україну, дітей та мир

На другий день Святої Трійці, в Міжнародний день захисту дітей, у понеділок, 1 червня, на центральному майдані міста церква християн віри євангельської «П’ятидесятники» провела акцію «Молитва за Україну». В майже 3-годинному заході організатори на сцені-сходах перед райрадою та люди на майдані величали Бога, молилися, просили миру для України, говорили про любов до неї, а також про волонтерський рух, нинішні наші проблеми, минуле, моральність, Острог – як колиску духовності, де було надруковано славетну Острозьку Біблію, ­співали пісні, переважно релігійного характеру, читали вірші, цитували Біблію та багато іншого. 
Читати далі


Садиба, в якій оселилась історія

Про те, що у головного редактора волинської газети «Віче-Інформ» Василя Простопчука незвичайне захоплення, чув раніше. Під час відвідин Луцька випала нагода з ним познайомитись. 
Читати далі


Свято відзначили іграми та розвагами

У вівторок, 2 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, початку літніх канікул, в парку та на футбольному міні-майданчику біля Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 та НВК «Школа І – ІІІ ст. – гімназія» відбулися заходи за участю дітей міста. Вони брали участь в різних іграх, конкурсах, розвагах, за що всі отримали різні подарунки. 
Читати далі


Відзнаки отримали й першокласники

На урочистій лінійці в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія», приуроченій Останньому дзвонику, де був справжній «листопад» дипломів, грамот, подяк, свідоцтв, учням 1-А класу нічого не вручали: ще не пора їх атестувати. І все ж першокласники не лишилися без нагород. Бо на класних зборах було відзначено тих першачків, хто брав участь у різноманітних конкурсах, зокрема, у Всеукраїнському конкурсі «Патріот», який проводив Донбаський педагогічний університет (і це – не дивлячись на те, що там, на Луганщині, йде війна!). 
Читати далі


Востаннє мандрували островами дитинства

Традиційно кінець травня знаменується останніми дзвінками, випускними, прощальними святами зі своїм навчальним закладом. Здається, не так давно на справжню святкову подію перетворились випускні ранки у дитячих садочках. Пригадую, як розповідали батьки, що раніше, як таких, випускних у ДНЗ не було, а закінчення садочка ставало звичайним переходом до шкільного життя. 
Читати далі


Вдома втратили очки…

У неділю, 31 травня, відбулися чергові тури в обох лігах обласної і районної першості з футболу. На жаль, того дня дві острозькі команди поповнили свій очковий баланс лише на 1 бал. І проводили матчі міські команди далеко не з найсильнішими командами. Але футбол тим і цікавий, що важкопрогнозований. 
Читати далі


Готується багаторівнева та багатокомпонентна пенсійна система

Багато українців, які перебувають на заслуженому відпочинку, маючи великий стаж та свого часу отримуючи невелику зарплату, нині й пенсію отримують невелику. І це не додає оптимізму на день завтрашній, з огляду на те, як стрімко дорожчає фактично все: комунальні послуги, продукти харчування, проїзд у транспорті тощо. 
Читати далі


Щоб менше було аварій на транспорті

Працівники Державтоінспекції впродовж червня проводитимуть заходи «Автобус 2015» щодо профілактики аварійності на пасажирському транспорті. Вони спрямовані, насамперед, на дотримання Правил дорожнього руху. Зокрема, звертатиметься увага на виявлення порушень правил зупинки і стоянки в місцях масових відправлень пасажирів, керування водієм автобусом без ліцензійної картки, перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм, відхилення від визначеного маршруту руху тощо. 
Читати далі


В Острозі перекинувся автомобіль

В ніч з суботи на неділю, 30 – 31 травня, в Острозі трапилася автомобільна аварія. В Інтернеті з’явилось повідомлення, що були розлиті хімічні речовини. Роз’яснити ситуацію ми попросили компетентну службу.
Читати далі


 

Просмотров: 276 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]