Субота

20.04.2019

20:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 24 від 13 червня 2015 р.

Ювілей Острога відзначили на високому рівні

Яскравим і сонячним, багатим на гостей, розваги, спорт, танці та музику був цьогорічний День Острога. Починаючи з ранку неділі, 7 червня, по всьому місту відбувалась цікава, насичена програма святкувань, де кожен – і дорослий, і малий – міг знайти і обрати собі відпочинок до душі. Крім традиційних розваг – князівської каші, містечка майстрів, спортивних змагань – на острожан чекали перший загальноміський парад, відкриття Довідника туриста в центрі міста та ще багато іншого. 
Читати далі


Міська рада: день за днем
Читати далі


У 1889 році Острог палав у вогні

Одна з найбільших в тисячолітній історії Острога пожежа сталася 4 (16 н. ст.) червня 1889 р. Вона спричинила величезні матеріальні збитки для багатонаціонального населення міста і незворотні втрати для його пам’яток архітектури, старожитностей, архівів. Ось як по гарячих (хай пробачать мене жертви тогочасної пожежі за цей мимовільний каламбур) слідах так описував цю подію часопис «Волынские епархиальные ведомости», що виходив тоді в сусідньому Кременці (подаємо текст мовою оригіналу, але за сучасним російським правописом): 
Читати далі


В Острозі визначено кращих знавців Біблії

Днями в Національному університеті «Острозька академія» відбувся третій етап VIII Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії – 2015». Участь в заході взяли вихованці дошкільних та школярі загальноосвітніх навчальних закладів. У квітні й травні цього року олімпіада відбувалась для старшокласників, учнів професійно-технічних навчальних закладів та студентів ВНЗ. 
Читати далі


Бути донором — почесно!

Здоров’я людини — це найважливіший скарб у світі. Щоб його зберегти, потрібні не лише ліки, сучасне обладнання, щире бажання допомогти ближньому, але, трапляється, що й кров. Вона – унікальна речовина, без якої неможливе життя людини, бо забезпечує життєдіяльність усього організму, виконує багато функцій, без яких він не може існувати. Тож медики завжди прагнуть мати запас крові, а коли її не вистачає, звертаються за допомогою до тих, хто ділиться нею з іншими, тобто донорів. 
Читати далі


В рідну школу – із сольним концертом

Шлях музиканта – з першої ноти, з першого дотику до клавіші – починається в музичній школі. І чи стане він великим, успішним, чи розкриється зерно таланту залежить великою мірою від першого враження, захоплення музикою, інструментом. Талант педагога і полягає в тому, щоб розгледіти у дитині та відкрити його потенціал. 
Читати далі


З честю представили Острожчину

Сьомого червня, коли весь Острог святкував День народження свого міста, в Дубровиці відбувся обласний фестиваль-конкурс хорових колективів «Пісня – доля моя» ім. Євгена Кухарця. Серед 20 колективів був і народний аматорський хор Острозького РБК під керівництвом заслуженого працівника культури України, професора Михайла Крета у супроводі оркестру народних інструментів (керівник Ігор Федорів).
Читати далі


Армії допоможуть волонтери. А волонтерам – хто?

Щоразу, пишучи про діяльність волонтерів, стикаєшся не лише з вагомими результатами їхньої роботи, а й з тим важким процесом збору коштів, продуктів, з тими переживаннями, успіхами й невдачами, які зазнають ці люди у своїй благородній добрій справі. Щоразу думаєш, як же так складається, що у нашій не настільки вже бідній країні армію «годує» переважно народ? Чому при виділених 90 мільярдах гривень на оборону країни в затвердженому держбюджеті-2015, наші бійці ідуть на фронт практично «голі-босі»? Чому наші українські фабрики, не з чужих уст знаючи важку ситуацію в країні, продовжують випускати неякісну військову форму, неякісні, не зручні берці? Чому війну розв’язала влада, а воює на ній простий український народ? Подібних питань виникає щоразу все більше, і хочеться почути на них справедливі відповіді. Попри це українські волонтери, і наші острозькі, в тому ж числі, продовжують підтримувати, допомагати армії. 
Читати далі


Острозьку академію «замінували» з навчальною метою

Повідомлення про те, що десь в Острозькій академії встановлено бомбу, миттю облетіло 10 червня, після обіду, весь університет. Викладачі швиденько евакуювали студентів із приміщень. 
Читати далі


Скасовано деякі норми пенсійного забезпечення

Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 р. № 213 з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. 
Читати далі


Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням». 
Читати далі


Пригоди, злочини...

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 59 заяв та повідомлень, за результатами розгляду яких було розпочато 11 кримінальних проваджень. Зокрема: 
Читати далі


Замість двох подарунків – один

У неділю, 7 червня, відбулися чергові тури в обох лігах обласного і районного чемпіонатів. Футбольні матчі пройшли в рамках відзначення Дня Острога, тож обидві міські команди грали вдома. Команда «ОККО» зуміла зробити свій подарунок місту у вигляді перемоги. А ось в обласній першості наша міська команда поступилася супернику. 
Читати далі


В бій пішли слони та коні…

І ось воно, почалось! Почалось, як і переважна частина різноманітних турнірів, з найнайнайпоширенішого ходу: Е2 – Е4. Адже на більшості з 10 дошок саме такий хід було обрано учасниками І міського турніру з шахів на призи газети «Замкова гора». Перед цим усіх присутніх привітали заступник міського голови Анатолій Лисий, головний суддя змагань Іван Іванів, в. о. головного редактора Іван Глушман. 
Читати далі


Щиро вдячні за допомогу

У п’ятницю, 6 червня, до Острога завітала велика група наших колег майже з усіх районів області та Рівного. Саме на Острожчині відбулися святкові заходи з нагоди професійного свята журналістів. Гостей зустрічали керівники міста та району. Після вручення короваю, вітань, гості здійснили автобусну екскурсію містом, побували в музеї книги та друкарства, в НУ «Острозька академія». Також було презентовано НПП «Дермансько-Острозький», кафед­ру журналістики університету та ін. 
Читати далі


Змагання були присвячені Дню міста

У рамках прове­дення свя­та Дня міста, 6 черв­ня на кортах «НаУ «Острозька академія» пройшов міні-турнір з тенісу, у якому взяли участь острожани, шанувальники тенісу, та спортсмени-аматори, наші сусіди з Хмельниччини. 
Читати далі


Скорбота
Читати далі


 

Просмотров: 290 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]