Вівторок

23.04.2019

21:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№2 від 14 січня 2012 р.
Різдво як початок духовного новосілля

Наша газета вже кілька разів розповідала про відновлення Свято-Миколаївського храму УПЦ КП в Острозі. Острозька преса регулярно друкує списки жертводавців на будівництво. І ось нарешті відбулась дуже радісна і разом із тим історична подія - Різдвяні свята громада святкувала уже в своєму храмі, правда, поки що у підвальній його частині. І все ж там значно просторіше, світліше і тепліше, ніж у маленькій капличці, у якій громада змушена була молитися Богу рідною українською мовою більше 10 років.
Читати далі


Історія школи оживає у книзі

Спогади про юність і школу – чи не найприємніші у нашому житті, адже так оживає минуле. Відтепер можливість зазирнути в історію є у тих, хто пов’язаний із школою №1 нашого міста: нещодавно побачила світ книга «Історія Острозької середньої школи №1». Більше року трудились над її виданням вчителі історії закладу – кандидат історичних наук Роман Юрійович Бойко та Валентина Львівна Глізер.
Читати далі


Мультимедійність на службі вчителя

Нещодавно на базі кабінету інформатики Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар-тренінг для учителів початкових класів з теми «Створення мультимедійних презентацій в початковій школі».
Читати далі


Перевірте себе у реєстрі виборців!

Багатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема, з якою їм доводиться стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ немає у списках виборців. Така ситуація порушує конституційні права громадян, а саме, позбавляє можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. Також виникають ситуації, які викликають сумніви щодо чесності та прозорості виборів: у списках для голосування залишаються прізвища людей, які померли або тривалий час проживають в іншому місті, за іншою адресою, а дехто змінив громадянство та виїхав за межі держави. Ці та інші моменти дратують громадян, викликають обурення, призводять до конфліктних ситуацій на виборчих дільницях.
Читати далі


Про податкову соціальну пільгу

Відповідно до Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень.
Читати далі


В гостях у «енергетичного» Діда Мороза

Нетішин – місто енергетиків. Тож немає нічого дивного, що там владарює не простий Дід Мороз, а «енергетичний». Під час новорічно-різдвяних свят 4 січня він запросив дітвору з Острога на новорічну ялинку. Організатори подбали також, щоб діти комфортно доїхали до Нетішина, де для них була інсценізована казка «В гостях у «енергетичного» Діда Мороза», організована екскурсія на Хмельницьку АЕС. Школярі дізналися про роботу ХАЕС, всі отримали гарні подарунки, літературу про атомну енергетику, а найобізнаніші ще й за свої знання були нагороджені додатково. Тож подорож до сусіднього міста була цікавою і корисною, думаю, неабияк сподобалась острозьким дітям.
Читати далі


І навчання, і реабілітація

Рівненський обласний Центр професійної реабілітації інвалідів проводить набір повнолітніх інвалідів працездатного віку на навчання за спеціальністю:
Читати далі


Віншували острожан юні колядники

Щирими різдвяними вітаннями віншували острожан юні колядники із недільної школи Свято-Воскресенського храму міста. Працівникам міської ради вони подарували чудове дійство, теплі побажання Божого благословення, добробуту і щастя.
Читати далі


Квітка жіночого щастя

Таїсія поралася біля плити. Вона полюбляла смачно готувати – нарізала овочі до салатів, тушкувала м’ясо, готувала фарш на голубці, чистила здоровечу красуню-щуку, підготовляючи її велике об’ємне нутро до наповнення начинкою. Фарширована риба була улюбленою стравою доньки Марійки, яка з уже дорослою своєю дочкою, онукою бабці Таї, от-от повинна була приїхати на гостини у рідне гніздо зі столиці.
Читати далі


Всеношна

Увечері перед неділею і напередодні урочистих свят відправляється служба, яка називається Всенощне бдєніє або всеношна. Вона називається так тому, що в перші століття поширення віри Христової християни звершували це богослужіння всю ніч до світанку. В основному це були раби та бідні люди, яким приходилося тяжко працювати весь день. Для молитви в них залишалась ніч. Віра їх була такою щирою і міцною, що вони з радістю відмовлялись від сну і провівши всю ніч у молитві, ранком укріплені Господом, знову йшли на роботу. Згодом, зважаючи на неміч віруючих, це богослужіння почали відправляти увечері і через скорочення молитов і співів закінчували його також увечері, але перша назва «всенощне бдєніє» (тобто всенощне пильнування, неспання для молитви) залишилась. Це богослужіння складається з Вечірні, Утрені і Першого часу.
Читати далі


І знову «Диво світу»

Цьогорічний уже третій фестиваль авторської різдвяної пісні »Диво світ», започаткований нашим талановитим земляком Миколою Соколюком, відбудеться 20 січня в місті Славута сусідньої Хмельниччини.
Читати далі


На фестиваль запрошує храм

Ставропігійний студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» 28 січня 2012 року проводить VII Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок.
Читати далі


Приєднуйтесь до походу з купанням!

У минулому номері «Замкової гори» ми публікували замітку «Обираємо здоровий спосіб життя», автором якої був острожанин Олександр Томашевський. Публікація мала резонанс, тому вважаємо за потрібне ще раз нагадати її зміст.
Читати далі


Один Адам і чотири Єви

Минулого року у цей час ми розповідали, якими іменами найчастіше називали острожани своїх новонароджених дітей у 2010 році. Судячи із відгуків читачів, ця тема їм цікава. Тож 2011 рік уже в історії, підбиваються його підсумки, і я знову звернувся до начальника реєстраційної служби Острозького районного управління юстиції, начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Тетяни Стасюк із запитаннями щодо народжуваності в нашому місті і про те, як називали немовлят у минулому році.
Читати далі


Мовою цифр

Упродовж 2011 року Острозький відділ державної реєстрації актів цивільного стану зареєстрував:
– 155 народжень у Острозі і 381 в Острозькому районі (у 2010 році – 159 і 339);
Читати далі


Якщо розлучаються двоє

Сімейний кодекс України передбачає можливість розірвання шлюбу через органи реєстрації актів цивільного стану (так звані ЗАГСи або РАЦСи), або через суд. Розглянемо детальніше кожен із цих шляхів.
Читати далі


А Василі святкують так...

Напередодні Миколая ми розповідали, як святкують острозькі Миколи Миколайовичі свій День ангела. Тож продовжимо традицію і розповімо про місцевих Василів Васильовичів.
Читати далі


У мороз алкоголь не зігріє

Щорічно до лікувальних закладів України у періоди різких похолодань, надходять постраждалі з різними стадіями обмороження. Щоб уникнути переохолодження й обмороження, варто прислухатись до порад фахівців.
Читати далі


Наш історичний календар

14 січня
– Новий рік за юліанським календарем, палкими оборонцями якого були вчені Острозької академії ХVІ ст.;

Читати далі


Сталося

3 січня до міліції надійшло повідомлення 68-річної Катерини про те, що її син 45-річний Валерій погрожує їй фізичною розправою.
Читати далі


Оперативно-профілактична операція «Зброя та вибухівка»

Шановні мешканці та гості Острожчини!
З 10 по 20 січня поточного року на території Острозького району проводиться оперативно-профілактична операція «Зброя та вибухівка». Мета її – виявлення та вилучення з незаконного обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв та радіоактивних матеріалів на території нашого регіону.
Читати далі


Просмотров: 471 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]