Середа

24.04.2019

14:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 30 від 25 липня 2015 р.

Острозька академія – серед пріоритетних вузів

Якщо для переважної більшості учнів шкіл тепер найвеселіший період їхнього життя – канікули, коли вони відпочивають, оздоровлюються, розважаються, то для вчорашніх випускників – це гаряча пора. Вони подають документи до обраних вищих навчальних закладів, а також коледжів, вищих професійних училищ. Як цей процес проходить у Національному університеті «Острозька академія», я попросив розповісти відповідального секретаря приймальної комісії Ольгу Кривицьку. 
Читати далі


Острожани побували в Моравському Беруні

У зв’язку з війною на Донбасі цього і минулого року дещо «притихло» співробітництво міст-побратимів. Наші друзі поляки, німці, чехи до Острога майже не приїжджали. Щоправда, вони кілька разів передавали зібрану в себе допомогу для острожан – учасників АТО. Жителів міста, в тому числі дітей, влада міст-побратимів  запрошувала до себе і продовжує це роботи. Ще в червні до Острозької міської ради від старости партнерського міста Моравський Берунь (Чеська Республіка) надійшло запрошення на святкування їхнього Дня міста. 
Читати далі


В Розважі і Хорові ще будуть «думати»

Україна нарешті приступила до адміністративно-територіальної реформи. Першим її етапом є створення потужних і самодостатніх громад. Стартував на Острожчині цей процес після звернення депутатів Острозької міської ради до жителів сіл району з пропозицією про об’єднання (було надруковане в № 28 від 11 липня ц.р.). Вже відбулися громадські слухання в Межирічі, Вілії, Сіянцях, Тесові, Бухареві, де в цілому, хоч і після складних обговорень, але  підтримали створення потужної Острозької громади з центром у нашому місті. 
Читати далі


Михайло КИРИЛЛОВ: «Ми добилися, аби молоко в людей купували дорожче»

Для багатьох мешканців Острожчини, як і всієї Рівненщини, дуже важливими є закупівельні ціни на молоко. Коли вони менші за ціну на пляшку води, то це не сприяє розвитку села. І ось нещодавно цю проблему було вирішено. 
Читати далі


На Яворницького тимчасово торгівлю дозволено, але…

У вівторок, 21 липня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. Найголовнішим і резонансним питанням було про торгівлю поблизу міського ринку. 
Читати далі


Допомогу отримуватимуть лише через «Ощадбанк»

Для уникненням фінансових ризиків при виплаті щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі – грошова допомога) 15 червня 2015 року Урядом прийнято постанову № 427, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505. 
Читати далі


Сучасний продавець має бути консультантом

У нашому місті, якщо хтось хоче придбати найсвіжішу газету або цікавий журнал – чи то про спорт, чи то для жінок, більшість звернеться до кіоску «Преса». І не випадково. Адже там завжди величезний вибір видань на всі смаки та уподобання. А ще там працює приємна жінка – Алла Ничипорук, яка завжди щось цікаве порадить, підбере те, що саме тобі до вподоби. Напередодні Дня працівників торгівлі хочеться познайомити наших читачів ближче з цією пані, яка вміє задовольнити читацькі потреби навіть найвимогливіших покупців. 
Читати далі


Вчитель – за професією, продавець – за покликанням

Щороку в останню неділю липня по всій країні відзначають День працівника торгівлі. Ця сфера стала невід’ємною частиною нашого життя. Хтось називає торгівлю прибутковою справою, хтось – ні, але всі погоджуються, що вона – не легка. Бо перш, ніж чогось досягти у цій сфері, треба чимало вкласти, і не лише коштів… 
Читати далі


Ще раз про отримання субсидій на послуги житлово-комунального господарства

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 лютого 2015 року № 106, якою з 1 травня запроваджуються спрощені умови отримання житлової субсидії. 
Читати далі


Поєднані незримим зв’язком віків і поколінь…

Тисячу років тому – 15 липня 1015 р. – помер Володимир Святославич, Великий князь Київський в 980 – 1015 рр., володар і хреститель Київської держави, включений церквою в число рівноапостольних святих. До дня його пам’яті приурочена і пам’ятна дата нашої держави – День Хрещення Київської Русі-України, встановлена 2008 р. в рамках святкування 1020-річчя (988 – 2008 рр.) цієї великої історичної події як державного, так і духовного життя нашого народу.­ 
Читати далі


Звернення депутата Рівненської обласної ради Ігоря Пасічника до жителів Острога й Острозького району

Як відомо, з 1 липня 2015 року згідно з Постановою НКРЕКП №1647 від 28 травня 2015 року, створений новий постачальник газу – ТОВ «РІВНЕГАЗЗБУТ». 
Читати далі


Цьогорічні мої ювілеї

Життя прожити – не поле перейти. Так мовить українська народна мудрість. Звичайно, легко перейти стежиною рідне поле. Однак, як важко його зорати, засіяти, зібрати доглянутий урожай… Роки за роками, десятиліття за десятиліттями творить людина одвічне диво землі. На жаль, людські літа стрілою мчать: 
Читати далі


Прагнемо, щоб школа стала успішною та унікальною

Необхідність формування позитивного іміджу загальноосвітнього навчального закладу в сучасних соціально-економічних умовах постає дуже гостро для кожної школи будь-якої форми власності. Це пов’язано з тим, що з кожним роком зростає конкуренція між загальноосвітніми навчальними закладами. Тому, ми всі разом: учителі, батьки, учні прагнемо, щоб наша школа стала успішною та унікальною. З цією метою ми чітко визначились з цінностям, які сповідуємо. 
Читати далі


Народження, шлюби…

Упродовж першого півріччя 2015 року нашим відділом ДРАЦС складено актових записів цивільного стану по Острогу – 241 (з них: про народження – 68, про смерть – 93, про шлюб – 64, про розірвання шлюбу – 10, про зміну імені – 6), по Острозькому району – 420 (з них: про народження – 151, про смерть – 236, про шлюб – 33). 
Читати далі


До конференції – новий випуск краєзнавчого збірника

Гарним дарунком для учасників не так давно проведених вперше в Луцькій башті Острога вже ХІІІ краєзнавчих читань став восьмий за ліком випуск «Острозького краєзнавчого збірника». Редакційна група – а це працівники Державного історико-культурного заповідника міста Острога (ДІКЗО) Микола Манько, Марія Данилюк, Тетяна Глушман – вчасно встигли підготувати всі надіслані авторами матеріали до друку. (Ох, і нелегкою була ж ця робота – з купи помережаних рядочків витягати потрібні, найважливіші слова, аби більшість авторів таки побачила свої напрацювання!). 
Читати далі


Тепер справді веде до Луцька, а раніше – лише на села

Історія вулиць Острога надзвичайно цікава. Бо серед них є «старожили», яким по кілька сотень років. Є молоді – створені в наш час, на яких навіть… будинків ще нема! Є такі, які виникли на місці споруд, струмків, парків і навіть, на жаль, кладовищ. 
Читати далі


Фотозагадка

Як свідчить напис на звороті цієї фотографії, зроблена вона у 1957 році рукою знаного острозького музейника, історика, етнографа, автора кількох історико-краєзнавчих праць про наше місто Григорія Романовича Равчука. 
Читати далі


А міг бути ще й Сіянецький чи Мощаницький район

Неефективність управлінської політики стала головною причиною непропорційного розвитку району. Прибулі комуністи не знали всіх особливостей регіону, його господарства, потреб суспільства та їх звичаїв. Саме це, на мою думку, стало головною причиною спроби реалізувати у 1946 році проект розділення району на дві частини: власне Острозького та Сіянецького. Та через певні причини, нові обставини, зробити це не вдалося.
Читати далі


Міліціонер з Острога отримав відзнаку за участь в АТО

Нещодавно старший слідчий слідчого відділення Острозького міського відділу міліції Дмитро Баранчук отримав відзнаку Міністерства внутрішніх справ України за участь у антитерористичній операції на сході країни. 
Читати далі


Стартував розиграш кубка

Тепер триває перерва між першим і другим колом в обласному і районному чемпіонатах з футболу. Проте, минулої неділі, 12 липня, розпочався розиграш кубка Острозького району з футболу. В кваліфікаційному раунді ФК «Острог» мав грати на виїзді із мощаницькою «Оболонню». Однак, господарі поля не з’явилися на гру і відмовились від участі в розиграші. 
Читати далі


Пригоди, злочини...

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 63 заяви та повідомлення, за результатами розгляду яких було розпочато 8 кримінальних проваджень. 
Читати далі


Скорбота
Читати далі


 

Просмотров: 336 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]