Четвер

25.04.2019

01:49

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№32 від 11 серпня 2012 р.
Молилися за українську мову

Прийняття Верховною Радою Закону України «Про засади державної мовної політики» викликало неоднозначне ставлення до нього. Якщо на сході і півдні його переважно підтримують, то у західних і центральних областях люди протестують проти нього. Поряд із цим, розуміючи реальну загрозу знищення державності, української мови, розколу України щирі українці, патріоти моляться Богу, щоб наміри наших недругів не збулися. У неділю, 5 серпня, біля пам’ятника Тарасу Шевченка і в нашому місті відбувся молебень за українську мову.
Читати далі

Не забувають люди про жахливу трагедію

Одним із найжахливіших в історії нашого міста, зрештою і усієї України, у ХХ столітті був день 4 серпня 1941 року. Тоді німецько-фашистські загарбники розпочали широкомасштабну акцію геноциду проти єврейського населення Острога. За різними підрахунками у той чорний день полягло біля чотирьох з половиною тисяч людей, перш за все, похилого віку, дітей, хворих, інвалідів. Масові розстріли були і восени, під час яких було знищено біля10 тисяч острожан єврейської національності.
Читати далі

«Сарматський ярус» допоможе будівництву

Вічними супутниками будівельників є ті, хто виробляють і постачають для їх роботи матеріали та сировину. Без них ця галузь «і ні туди, ні сюди» – адже не маючи цегли, будівельних блоків, цементу, фарб, піску, металу, каменю, вапна та ін. – будівлі не зведеш. Тож свято будівничих по праву можуть відзначати і виробники з інших галузей народного господарства. Сьогодні розповімо про одного з них – ПП «Сарматський ярус».
Читати далі

Соціально-економічне становище Острога у першому півріччі 2012 року

Промисловість
За січень – червень 2012 р. промисловими підприємствами міста вироблено більше, ніж за відповідний період 2011 р. товарів шкільних та канцелярських з паперу та картону на 60%. Випуск вод натуральних мінеральних газованих склав 84,2%, газет, які виходять менше чотирьох разів на тиждень, – 46,4%.
Читати далі

Чи добрий сусід ферма на вулиці Степовій?

На двадцять шостій сесії Острозької міської ради депутат Борис Гловацький озвучив проблему мешканців вулиці Степової на Новому місті. У тому районі знаходиться свиноферма від якої поширюється нестерпний сморід. Це заважає людям нормально працювати і відпочивати. Я побував там, щоб почути думку мешканців тієї частини міста.
Читати далі

Із десантниками святкували й острожани

Вже давно склалася традиція, що сміливці, сильні тілом і духом хлопці, які служили у повітряно-десантних військах, регулярно відзначають своє професійне свято. Цього року, 2 серпня, святкувати День аеромобільних військ України організатори свята запросили і острожан та гостей міста. Як годиться, були численні привітання, святковий концерт, конкурси, демонстрація зброї, смачна каша, багато зустрічей, живого спілкування, спогади та покладання вінків до недавно відкритого пам’ятника воїнам-афганцям.
Читати далі

Ти і твій хліб

Хліб – усьому голова! Це, дійсно, так. Він (нарівні з символами матері-Землі, Сонця і Місяця) в українському фольклорі й українській народній пам’яті займає керівне місце. Скільки народних дум, авторських віршів, тужливих балад безіменних поетів створено про хліб!
Читати далі

Відстоїмо мову – захистимо Україну

Болить душа, розривається серце, коли так безбожно, по-сатанинськи владарюють в нашій державі яничари, запроданці, холуї, орда дикунів, що посягнула на найсвятіше – нашу рідну материнську мову.
Читати далі

Літературна сторінка "Золоте перо" (вірші)

Гостинець від білки
Олеся до білки
У гості ходила:
Горішками білка
Її пригостила.
Читати далі

Світ наших захоплень

Хобі, захоплення — важлива частина життя людини. Настільки важлива, що одне з перших питань, яке задасть вам англієць при знайомстві, буде «Яке у вас хобі?». Все дуже просто: роботу людина вибирає найчастіше з меркантильних міркувань, і вона може приносити гроші, але при цьому — не подобатися. А хобі — це життєве захоплення людини (тимчасове або постійне), яким вона займатися хоче, причому із радістю і не шкодуючи часу і сил («справі час, а хобі — все інше»). Значить, хобі може нам розповісти про те, до чого людину тягне, з якими однодумцями їй буде спілкуватися цікаво, які у неї «таргани в голові» і навіть про те, які в людини у цей час найважливіші потреби.
Читати далі

Копав траншею і знайшов бомбу

Вже більше 68 років з часу, як німецько-фашистських загарбників вигнали з нашої країни, відгриміли останні постріли і вибухи Другої світової війни на нашій землі. Та ще до цього часу вона приховує у своєму тілі чимало небезпечних предметів. Починаючи будівельні роботи, острожанин В. і гадки не мав, що виявить дуже небезпечну знахідку – авіаційну бомбу ФАБ-50 часів Другої світової війни.
Читати далі

Як одержати право на пенсію громадянам України, які постійно проживають або працюють за межами України

„Заробітчани за кордоном”. Це словосполучення за останні два десятиліття у повсякденному сприйнятті наших громадян грає різноманітними  аспектами: як позитивними, так і негативними.  Саме негатив, ясна річ, приносить негаразди у кожну родину, накладаючи печать печалі  і на старих батьків, і юних дружин та малолітніх дітей. Та як не дивно,  доброго все ж таки більше, аніж  поганого. Тому й сьогодні, незважаючи на кризу, наші громадяни працюють по всьому простору європейських країн.
Читати далі

Як не перетворити золоте зерно на чорний попіл!

Наприкінці літа, коли майже закінчується збір зернових, постає гостра проблема спалювання стерні. На жаль, поганою традицією вже стало спалювати стерню та пожнивні рештки після проведення жнивної компанії – а це є найбільшим лихом. За лічені хвилини вогонь пошкоджує, а частіше й знищує ще не зібраний хліб, який розташований поряд з тим де спалюють стерню. Як показує практика, багато пожеж на хлібних масивах виникає саме з недбалості самих людей. За статистикою, щороку пожежі, які виникають внаслідок спалювання стерні, нищать десятки гектарів хлібних масивів і в основному через необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів тощо.
Читати далі

Триває Місячник безпеки дорожнього руху

У полі зору підвищеної уваги Державтоінспекції – технічний стан окремих категорій автотранспортних засобів, особливо тих, що використовуються для перевезень дітей і пасажирів, а також дотримання учасниками дорожнього руху вимог ПДР.
Читати далі

Верхівський бар’єр не здолали

Минулої неділі, 5 серпня, відбулися матчі 1/4 фіналу розіграшу кубку Острозького району з футболу. ФК «Острог» грав у Верхові, і на жаль, вслід за вельбівненськими та хорівськими футболістами, разом із мощаницькою командою, які беззаперечно, вважалися фаворитами розіграшу, втратив шанс поборотися у фіналі за престижний трофей.
Читати далі

Наш історичний календар

11 серпня:
– 120 років з дня народження польського воєначальника, дивізійного генерала Владислава Андерса (1892– 1970 рр.) – командувача польських військ (Армія Андерса) в СРСР, а згодом на Близькому Сході і на Заході в роки Другої світової війни. В 1928 – 1937 рр. командував Волинською бригадою кавалерії зі штабом у Рівному, до складу якої входив 19 полк уланів волинських з гарнізону Острога;
Читати далі

Просмотров: 427 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]