Неділя

21.04.2019

21:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 34 від 22 серпня 2015 р.

Привітали острожан зі святом

Шановні мешканці Острожчини! Щиро вітаю вас із визначними для нашого суспільства святами – Днем Державного прапора та Днем Незалежності України! Ці свята є результатом тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою вільну країну. І не дивно, що вони відзначаються і будуть завжди відзначатися, як найголовніші державні свята України.
Читати далі


Міська рада: день за днем
Читати далі


Допомогли організувати відпочинок та оздоровлення дітей пільгових категорій

Ось добігає до завершення літній сезон відпочинку та оздоровлення дітей. Кожна сім’я дбає про те, щоб їхня дитина була здоровою, жвавою та життєрадісною. Здоров’я – це стан повноцінного психічного, фізичного, інтелектуального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб. Його фундамент формується ще в ранньому дитинстві, тому кожна родина в нашій країні, розуміючи це, намагається всіма силами зробити все для того, щоб їхня дитина приємно провела час, активно відпочила й одно­часно оздоровилась.
Читати далі


Внесено зміни в правила надання пільг

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 446 внесено зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389. Відповідно до внесених змін, управлінню праці та соціального захисту населення Острозького міськвиконкому продовжили термін прийому та обробки інформації щодо сукупного доходу сім’ї для визначення права на пільги, до вересня поточного року. 
Читати далі


Філософ «знайшов себе»… на війні

Із часів Другої світової війни, а може, й раніше, традиційним вітанням борців за незалежність нашої держави є слова «Слава Україні!», і відповідь – «Героям слава!». Вимовляючи їх донедавна, мені здається, що ми не дуже, особливо молодь, вникали в суть того, хто такі герої. Сьогодні всім стало зрозуміло, що це ті люди, які не на словах, а зі зброєю в руках, боролися і нині протистоять лютим ворогам нашої молодої незалежної країни. Напередодні найбільшого державного свята України я хочу розповісти про одного з таких героїв, який одним із перших влився в лави захисників Батьківщини і, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, відстоював нашу свободу. 
Читати далі


Острозька академія передала автобус на потреби Української армії

Ми вже неодноразово писали про активну волонтерську позицію студентів та викладачів Острозької академії, які не стоять осторонь подій, що відбуваються в Україні, та всебічно допомагають. У понеділок, 17 серпня, представники закладу вкотре підтримали українських військових, передавши на їхні потреби автобус. Транспортний засіб марки «Богдан» знаходиться в дуже хорошому стані, має гарний вигляд та цілком справний. 
Читати далі


Миті історії української незалежності

Двадцять четвертого серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави – України. Цей історичний документ виражає волю українського народу, його право на самовизначення, передбачене ООН та іншими міжнародно-правовими документами, і продовжує тисячолітню традицію державотворення в Україні, стверджуючи, що територія України є неподільною, що на цій території мають чинність виключно Конституція і Закони України. Наш народ ішов до цього через утиски, в’язниці і сибіри, йшов довго, упродовж усієї своєї історії – від часів Київської  Русі до наших днів.
Читати далі


Пам’ятне 24 серпня 1916 року

Одинадцятого (24) серпня 1916 р. – в день свого небесного покровителя – в Острозі відбулися урочисті збори Братства ім. князів Острозьких під покровом преподобного Федора. Збори підвели підсумки реставрації унікальної пам’ятки східноєвропейського оборонного зодчества ХІV ст. – Вежі Мурованої. Реставраційні роботи здійснювалися в основному в 1913 – 14 рр. і мали на меті як врятування споруди, так і підготовку до відкриття в замку історичного музею («Музею князів Острозьких»), наукової бібліотеки і залу для народних читань, на що були виділені як бюджетні асигнування з державної скарбниці, так і народні пожертви, зібрані і в Острозі, і далеко за його межами.
Читати далі


Їхні імена з’являться на мапі Острога

На сторінках «Замкової гори» в № 32 від 8 серпня ми вже розповідали про те, що в п’ятницю, 31 липня, відбулося засідання комісії Острозької міської ради з перейменування вулиць міста. Відповідно до прийнятих там рішень, публікуємо коротку довідку про персоналії, іменами яких планується назвати деякі вулиці нашого міста.
Читати далі


Відкрили меморіальну дошку, присвячену героєві

На приміщенні Острозького НВК «Школа І – ІІІ ступенів – гімназія» у четвер, 20 серпня, відкрито та освячено меморіальну дошку на честь старшого лейтенанта 24-ї окремої механізованої бригади Владислава Рильського. Нагадаю, що захисник Вітчизни загинув 14 серпня минуло року під час артилерійського обстрілу на Донбасі рашистсько-сатанинськими бандами позицій українських вояків біля населеного пункту Лутугіне.
Читати далі


Освятили та встановили головний накупольний хрест Свято-Миколаївської церкви

У п’ятницю, 14 серпня, у день Маковія або Медового Спасу, в Острозі освячували не лише квіти, мак, воду та мед. Того дня у Свято-Миколаївській церкві нашого міста було освячено головний накупольний хрест новозбудованого храму. Біля церкви зібралося чимало прихожан, гостей, жителів міста та району. Були також присутні міський голова Олександр Шикер, його заступник Іван Ткачук та депутати Острозької міської ради.
Читати далі


Гості з Донбасу зустрілися на Замковій горі

Однією з причин війни на Донбасі, хоча й не основною, є те, що між сходом і заходом України в ХХІ столітті виник вакуум спілкування та взаєморозуміння. Ту неприродну порожнечу заповнила брехлива пропаганда клятої москалії. Вона затуманила багатьом свідомість і в ній ми, мешканці більшої частини України, є кровожерливими бандерівцями, фашистами (хоча це настільки безграмотно і примітивно, що диву даєшся), хунтою і тому подібне. Волонтери, церква, влада, різні організації, підприємства, доброзичливі громадяни намагаються робити все, щоб розтопити холодний лід недовіри. Для цього збирається й передається різна матеріальна допомога, запрошуємо східняків до нас в гості.
Читати далі


Об’єднані сходом, словом і незмірною любов’ю до України

Герої мого сьогоднішнього матеріалу в дечому дуже схожі. Їх обох безпосередньо торкнулася війна, не з чужих уст вони знають про падіння снарядів, обстріли з Градів, мінометів… Обоє приїхали зі сходу до Острога, швидше, не з власної волі. Обоє знайшли порятунок в поезії. І, як годиться поетам, вони борються з війною, озброївшись словом. Сергій Зубчук (на фото) та Ніна Черноусова – вихідці з Луганщини, які приїхали до нас в пошуках підтримки і які, попри все, продовжують залишатись патріотами своєї держави, присвячують їй вірші та непохитно вірять у прийдешній мир. Напередодні Дня незалежності України хочеться розповісти нашим читачам про цих людей та поділитись їхньою творчістю, яка сповнена любові до рідного краю й своєї держави.
Читати далі


На одне робоче місце претендують 13 осіб

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку в Державній службі зайнятості області, на кінець липня 2015 р. становила 16,7 тис. осіб.
Читати далі


Відкрилася виставка українських весільних суконь

Серед українського народного одягу, мабуть, найбільше вражає своєю історією та різноманіттям святкове вбрання наречених. Чи не найважливішу роль тут посідає весільне плаття молодої, створенню та вибору якого в усі часи приділялась особлива увага. Історія та мода весільних суконь упродовж трьох століть представляється на виставці «Жіночий весільний костюм ХІХ-ХХІ ст.», відкриття якої відбулося у п’ятницю, 14 серпня, в Музеї книги і друкарства. 
Читати далі


Новини з ХАЕС

Станом на 20 серпня 2015 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривала тринадцята доба ремонтних робіт. 8 серпня 2015 року о 00:13 год. енергоблок відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту.
Читати далі


Міська команда перемогла в гостях

У неділю, 16 серпня, за графіком мали відбутися два перші матчі 1/2 фіналу розиграшу кубка Острозького району з футболу. Та через трагічні події, пов’язані з війною на Донбасі, один з поєдинків – ФК «Вельбівно» – «Юність»  був перенесений. У капітана плосківської команди Сергія Драчука у лікарні Дніпропетровська від отриманих поранень помер батько. У неділю його мали привезти зі Сходу додому, щоб похоронити. Команда звернулася до суперника і районної федерації футболу з проханням перенести матч на інший день. Звісно, зважаючи на такі обставини, поєдинок перенесли на сьогодні, суботу, 22 серпня. 
Читати далі


Народження, одруження…

У липні 2015 року всього складено 139 актових записів цивільного стану. Із них по Острогу – 57, по Острозькому району 82.
Читати далі


До уваги абонентів природного газу

На виконання положень Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» з 1 липня 2015 року постачати газ за регульованим тарифом споживачам Рівненської області розпочало нове газопостачальне підприємство – ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ». 
Читати далі


Скорбота
Читати далі


 

Просмотров: 259 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]