Субота

20.04.2019

19:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№34 від 25 серпня 2012 р.
Вшанували прапор і вручили паспорти

Кожний народ, маючи свою історію, свято оберігає також власні історичні святині – герб, прапор, гімн і мову. Не є винятком і наша молода держава. У важкі роки неволі синьо-жовтий стяг став символом боротьби за незалежність. Під ним вона у важкій борні здобувалася. В честь передвісника незалежності, її головного символу щороку напередодні Дня Незалежності ми відзначаємо і його свято. У четвер, 23 серпня, на центральному майдані міста відбулася урочиста церемонія підняття прапора України та вручення паспортів молодим громадянам незалежної держави.
Читати далі

Дозвілля. Бюджет. Тарифи

Чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради відбулося у вівторок, 21 серпня. Його члени обговорювали проблемні питання проведення культурно-масових заходів, виконання бюджету, прийняття нових тарифів на комунальні та соціальні послуги, розглянули заяви громадян і установ міста.
Читати далі

Щоб не допустити спалаху чуми

Недопущенню африканської чуми у місті, заходам профілактики було присвячено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконкомі Острозької міськради у середу, 22 серпня. Його провів голова комісії, заступник міського голови Володимир Мацун.
Читати далі

Африканська чума: недопустимо хворобу свиней

Африканська хвороба свиней – інфекційна, вірусна хвороба свиней, характеризується високою температурою, посинінням шкіри, високою смертністю.
Читати далі

До нового навчального підготувались гідно

П’ятнадцятого серпня 2012 року відповідно до рішення виконкому Острозької міської ради від 19.06.2012 р. №128 «Про закінчення 2011-2012 навчального року, організований початок нового навчального року та проведення огляду-конкурсу на кращий навчальний заклад року» проведено огляд-конкурс стану готовності закладів освіти міста до нового навчального року. Всі загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади отримали схвальну оцінку комісії, яку очолював міський голова Шикер О.Ф.
Читати далі

Перехід на «цифру» – на фінішній прямій

Ми вже розповідали, що до кінця 2013 року Україна має перейти з аналогової системи передачі телевізійного сигналу на цифрову. Це вимога світового співтовариства, бо застаріла система вже давно себе віджила, не забезпечує потрібної якості зображення, заважає розширенню кількості каналів ефірного телебачення і засобів зв’язку. Подбати про те, щоб не опинитися перед порожнім екраном телевізора, потрібно заздалегідь. Як це робиться у нашому місті, розповімо нижче.
Читати далі

Християнська сторінка "Ковчег"

Снопик духовних порад
За гроші можна купити:
Ліжко, але не сон;
Читати далі

Півтори тисячі на першокласника

Ще на початку серпня мами і тата починають зводити баланс свого сімейного бюджету і прикидати: ще цього року походить їх школяр в минулорічному костюмі чи таки доведеться купувати новий. І, якщо у батьків старшокласників такий вибір ще існує, то для тих, у кого дитина йде у перший клас, все потрібно купувати «з нуля». Тож з якими коштами і яким настроєм їдуть сьогодні батьки на базар, ми і вирішили поцікавитися на нашому речовому ринку. Там ціни дуже різні. Так, шкільну сумку ми бачили за 50 грн. і за 300 грн. Вибір є на різні гаманці.
Читати далі

Грибник помиляється лише раз

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.
Читати далі

Про зарплати та кількість мешканців міста

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників у січні-червні 2012 р. становила 2487 грн. (тут і надалі дані наведено по підприємствах, установах, організаціях та їхніх відокремлених підрозділах з кількістю працюючих 10 і більше осіб) та у 2,3 раза перевищувала прожитковий мінімум для працездатних осіб (1094 грн.).
Читати далі

Увічнили Острог на полотнах

Підбивали підсумки художнього пленеру та відкрили виставку робіт художників 20 серпня у підземній художній галереї Національного університету «Острозька академія». Митці оцінювали роботи колег, говорили про наше місто, як джерело натхнення, висловлювали сподівання на плідні зустрічі в майбутньому.
Читати далі

Фаворити продовжують боротьбу

У неділю, 19 серпня, були зіграні матчі-відповіді 1/2 розіграшу кубка Острозького району з футболу. За їх підсумками визначилися фіналісти. Сенсаційного нічого не сталося – фаворити, прогнозовано, продовжили боротьбу за престижний трофей.
Читати далі

До друзів так і не доїхав...

Літо зазвичай час розваг та відпочинку. Проте для 15-річного Олега розваги мали далеко неприємні наслідки.
Читати далі

Братство імені князів Острозьких. Відродження заради збереження

Як і 103 роки тому, з ініціативи молодих дослідників (студентів Національного університету «Острозька академія»), краєзнавців і небайдужих до історії свого міста та краю людей, відновлює свою діяльність Братство імені князів Острозьких. Історія організації є однією з найважливіших сторінок культурного розвитку Острожчини поч. ХХ ст. Засноване в 1909 році, у центрі своєї уваги Братство ставило освітню і культурну діяльність князів Острозьких та Острозької академії. Воно взяло за мету збереження, вивчення, відбудову пам’яток острозької старовини, розробило широку історико-просвітницьку програму. Саме завдяки зусиллям братчиків, серед яких були відомі культурно-освітні та релігійні діячі, було здійснено реставрацію Вежі Мурованої (Острозький замок) на Замковій горі; формувалися колекції рукописів, стародруків, портретного живопису, церковних старожитностей. Результатом цієї кропіткої роботи стало відкриття історичного музею (нині – Краєзнавчий музей) 24 серпня 1916 року.
Читати далі

Наш історичний календар

25 серпня:
– 1530 р. – народився Іван ІV Васильович (Грозний) – перший московський цар. По матері походив із спорідненого з Острозькими княжого роду Глинських – нащадків золотоординського правителя Мамая. Передав в Оcтрог список Геннадієвської Біблії, використаний при підготовці острозького видання книг Старого та Нового заповіту;
Читати далі

Просмотров: 413 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]