Четвер

25.04.2019

00:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 36 від 5 вересня 2015 р.

Покликав дзвінок на Перший урок

Перший день осені в Острозі видався напрочуд теплим і сонячним. Подвір’я міських шкіл, інших навчальних закладів заповнили галасливі школярі, поважні студенти, серйозні вчителі та викладачі, заклопотані батьки, щасливі дідусі й бабусі. Всі вони зібралися на хвилююче свято Першого шкільного дзвоника, початку нового навчального року. Та, мабуть, найбільшу радість відчули наймолодші школярі – першокласники. Адже у цей день для них відкрилася перша сторінка великої Книги Знань і їх урочисто прийняли до лав великої учнівської спільноти нашого краю. Неабиякою віхою в житті студентів став перший день у вузах, училищах та інших навчальних закладах.
Читати далі


Засідання відбулось в понеділок

У минулому номері «Замкової гори» ми повідомляли, що у п’ятницю відбулась чергова сесія Острозької міської ради. Вона, через те, що багато депутатів того дня мали намір відвідати божественні літургії в храмах міста, була запланована на 15 годину. У той час наша газета вже додруковувалась. Тож ми дали інформацію, забігаючи наперед. Однак в обумовлений час міських народних обранців не вистачало (всього двох) для кворуму і проведення сесії. 
Читати далі


Атестацію деяких робочих місць за умовами праці проводити обов’язково

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Читати далі


Як «Спорттовари» стали «Юпітером»

Успіх підприємства залежить від багатьох факторів, та найголовніший фактор – це сам власник бізнесу, його позиція та риси характеру, якими він володіє. Про наполегливу та цілеспрямовану жінку, яка створила свій бізнес практично з нуля, напередодні Дня підприємця хочемо розповісти нашим читачам.
Читати далі


Наші «Батьківщинівці» захищають Батьківщину

У час, коли наша країна, її державність, незалежність та суверенітет знаходяться у смертельній небезпеці, коли кращі сини України кладуть свої голови на вівтар перемоги над російською агресією та тероризмом, усім нам треба діяти за законами воєнного часу. Без огляду на те, хто ти, ким був у мирному житті, яку займав посаду. Коли ти чоловік і громадянин своєї країни, коли ти патріот істинний, а не показушний, то маєш йти і захищати свою Батьківщину, бо це значить боронити свій дім, свою матір, свою дружину, своїх дітей і власну честь та гідність.
Читати далі


У законодавстві з’явилися новації

Чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів призначено на неділю, 25 жовтня 2015 року. Виборча кампанія цього року має ряд суттєвих новацій в порядку її організації та проведення. А прийнятий 14 липня 2015 року Верховною Радою Закон України (ЗУ) «Про місцеві вибори» представляє нову виборчу систему.
Читати далі


Примас Польщі із Острозької альма-матер

П’ятого вересня 1770 р. – 245 років тому – учень Острозького колегіуму Ян-Павел Воронич вступив у нашому місті в орден єзуїтів, що з часів Анни-Алоїзи Ходкевич утримував в Острозі на її фундацію монастир, навчальний заклад та учнівський інтернат при ньому. Правда, орденської кар’єри юнакові зробити не судилося – 1773 р. орден був розпущений Папою Римським (і офіційно відновлений лише 1814 р.). Того ж 1773 р. Ян-Павел був висвячений на світського римо-католицького священика. 
Читати далі


Номінальна заробітна плата зросла, а реальна – зменшилась

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у січні–липні 2015 р. становила 3352 грн. (тут і надалі дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) та перевищувала у 2,8 раза розмір мінімальної заробітної плати (1218 грн.). Нарахування за одну оплачену годину становили 23,48 грн.
Читати далі


Наш «Реверс» серед переможців «Квітучої України»

Нещодавно, у середині липня, до керівників клубу спортивно-бального танцю «Реверс» зателефонували організатори V Всеукраїнського благодійного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості «Квітуча Україна». Вони запросили острожан стати учасниками свята. Воно відбулося 25 – 26 серпня на березі Чорного моря, у Скадовську Херсонської області.
Читати далі


Податкову знижку на навчання можна отримати до кінця року

Острозьке відділення Здолбунівської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби України (ДФСУ) у Рівненській області інформує, що громадяни нашої країни, які є платниками податку на доходи фізичних осіб, і в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім’ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку. Її можуть надати з бюджету на суму витрачених коштів за навчання, але не більш ніж 15%.
Читати далі


Альтернативна енергія – майбутнє для Острога

Впровадження альтернативної енергетики набирає актуальності як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Це питання не лише зменшення споживання газу і традиційних джерел енергії, а питання енергетичної безпеки України. А враховуючи військові події на Сході та агресію з боку Росії, це є надважливе питання. Проте, і без війни ми прекрасно розуміємо, що маємо високі тарифи і надто багато споживаємо енергії. Україна втричі більше споживає газу і традиційних джерел енергії, ніж будь-яка країна Європи.
Читати далі


Захисникам Вітчизни вручили значки «Учасник АТО»

У четвер, 3 вересня, перед початком чергової сесії Острозької районної ради, в залі її засідання мешканцям Острожчини були вручені відзнаки «Учасник АТО». Цю місію виконали міський голова Олександр Шикер, голови райради та райдержадміністрації Валентина Стрілецька і Віталій Ундір.
Читати далі


Звіт про надходження та використання коштів

Шановні острожани! Упродовж липня – серпня 2015 року волонтери в неділю та четвер збирали кошти на допомогу нашим землякам-бійцям – учасникам війни на Сході України. За вказаний період зібрано 4 790 (Чотири тисячі сімсот дев’яносто гривень 00 коп.).
Читати далі


В Острозі на майдані знову збирались люди

У четвер, 3 вересня, на центральному майдані міста з’явився намет Правого сектору і майже 20 осіб у камуфляжній формі. До них приєднувалися люди, одягнені в цивільне. Що це за акція, я попросив прокоментувати керівника Острозької організації політичної партії Правий сектор Олександра Подвишенного.
Читати далі 


Рухова активність, якої так не вистачає дітям

За останні десятиліття ми зіткнулись з такою кількістю хвороб, які навіть не були відомі нашим бабусям, тим більше – прабабусям. Маленькі дітки хворіють на такі недуги, на які ще 10 років тому хворіли лише люди похилого віку, наприклад, захворювання серцевої та судинної систем. Дивлячись на ситуацію, яка формується нині, то вона виглядає досить плачевною (або критичною). Кожного вечора, дивлячись телебачення, стає страшно, практично в кожному випуску новин по нашу з вами допомогу звертаються батьки з проханням допомогти врятувати життя їхньої дитини, і ця ситуація в найближчі роки буде виглядати набагато гірше, якщо не приймати кардинальних змін.
Читати далі


Навчально-тренувальний збір провели у Карпатах

У  період з 13 по 26 серпня волейболісти та волейболістки Острозької ДЮСШ перебували на начально-тренувальному зборі у туристично-оздоровчому комплексі «Едельвейс», який знаходиться у смт. Микуличин Івано-Франківської області.
Читати далі


Друге коло острожани почали з перемоги

У неділю, 30 серпня, розпочалося ІІ коло чемпіонату Острозького району з футболу в обох лігах. Наша міська команда на стадіоні Національного університету «Острозька академія» приймала гостей з Хорова.
Читати далі


Пригоди, злочини…
Читати далі


 

 

 

Просмотров: 245 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]