П'ятниця

24.05.2019

15:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 3 від 17 січня 2015 р.

Діти з Луганщини гостювали в Острозі

Зимові канікули – це завжди особлива пора для дітей, адже припадає вона на чудовий період новорічно-різдвяних свят. Незабутній зимовий відпочинок на Рівненщині провели 20 дітей та двоє викладачів з Лисичанського багатопрофільного ліцею Луганської області. Візит гостей зі сходу тривав з 5-го по 12-те січня. Острожчину діти відвідали у п’ятницю, 9 січня. 
Читати далі


Подарували краплинку щастя дітям Щастя

Ось така телеграма надійшла у понеділок, 12 січня, на адресу нашої редакції. Це вдячність за нашу соціальну ініціативу, про яку ми вже кілька разів писали і яку спільно з вами, шановні читачі, мешканці Острожчини, реалізували. 
Читати далі


Прославляли Бога під небесами полігону

Минулої дощової, вітряної суботи, 10 січня, на Рівненському полігоні відбулося різдвяно-новорічне дійство. Для воїнів новоствореного батальйону, який проводить тут військові навчання перед відправленням у зону бойових дій АТО, колядував хор «Благовість» (регент Юлія Полонська) храму Преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» (настоятель протоієрей Василь Жуковський). 
Читати далі


На «Різдвяних піснеспівах» колядувала «Співаночка»

Добром, гарними колядками та щирими віншуваннями представляв Острожчину зразковий дитячий ансамбль народної пісні «Співаночка» на ХІ фестивалі пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви». Фестиваль проходив у м. Рівне за сприяння Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та Рівненської міської ради. 
Читати далі


Подарунки від Межиріцької сотні

Кажуть, багата зима на свята. А ще – на подарунки. І не лише для тих, хто їх отримує, а, як виявилось цього року, і тих, хто їх роздає. Минулого тижня Межиріцька сотня завдяки підтримці «Волонтерів Острожчини» та місцевих підприємців підготувала та рознесла понад 70 подарунків дітям, батьки яких перебувають у зоні АТО. 
Читати далі


Як зароджувався і працював Рух на Острожчині

<<< Продовження. Початок у № 1, 2 за 3, 10 січня 2015 р.
Читати далі


Во славу Федора Острозького

Сімнадцятого січня 1882 року помер Аполлоній Сендульський (народився 29 жовтня 1831 р.) – чи не найвидатніша постать волинського православного духовенства 2-ї половини ХІХ століття, визначний церковно-громадський і освітній діяч, невтомний дослідник волинської – і в тому числі – острозької давнини. 
Читати далі


Перепоховали останки Івана Федоровича

Іван Федорович (Федоров) – видатний східнослов’янський друкар, продовжувач справи Швайпольта Фіоля та Франциска Скорини, художник-гравер, інженер, ливарник. Він – організатор чотирьох перших слов’янських кириличних друкарень у Москві, Заблудові, Львові та нашому Острозі. Його можна сміливо зарахувати до справжніх титанів сили думки, пристрасті до своєї справи і цілеспрямованості, глибокого розуміння своєї місії. Нам, острожанам, має бути приємно, що саме в Острозі першодрукар підготував і видав майже половину своїх книг – 6 з 13. На превеликий жаль, після того, як видавець Острозької Біблії та інших шедеврів середньовіччя, покинув наше місто, він повернувся у Львів, де і знайшов свій вічний спочинок. Під час будівництва залізниці, прах Івана Федоровича, разом із останками інших людей, перенесли, а потім вони опинилися в одному з музеїв міста, де пролежали кілька десятків років. І ось в кінці минулого року вони були перепоховані. Про це говориться у статті, яка була надрукована у львівській газеті «Високий замок» – тож пропонуємо її нашим читачам з невеликими змінами та доповненнями. 
Читати далі


Міська рада: день за днем
Читати далі


Подія неприємна, але...

Про таке мені писати найважче. Приєм­но розповідати про успіхи, перемоги, призначення, плани, зрештою, проблеми у нашому житті, буденні події. А тут... Та все ж оминути, змовчати таку резонансну подію, яка трапилась у нашому місті із мешканцем древнього Острога неможливо... 
Читати далі


 

Просмотров: 283 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]