Вівторок

23.04.2019

04:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№40 від 6 жовтня 2012 р.
Спасибі за любов і мудрість

Легкою ходою осінь завітала у наше прекрасне місто. Благодатна земля радіє новому урожаю, а на освітянській ниві – пора нових задумів, проектів, закладання міцного фундаменту храму науки. Саме в цей час починається дорога до знань, довга та нескінченна…
Читати далі

Шкільна стежина довжиною півстоліття

Більшість її сьогоднішніх колег по роботі в першій школі – колишні учні. Про тих, хто далеко, їй нагадують подаровані сувеніри зі всього світу, яким над фортепіано вже і місця не вистачає. Адже за 50 років роботи в школі у Валентини Львівни Глізер було сотні учнів, яким віддавала знання, турботу, тепло, яким стала рідною. Як приклад – недавній візит Аллочки Заречнюк, точніше професора Алли Мстиславівни, яка нині працює у Чехії і яка привезла колишньому класному керівнику коровай з весілля доньки...
Читати далі

Уйгур навчає китайській мові

Уже сім іноземних мов опановують студенти в Острозькій академії. Одна з них – китайська. Вже майже 2 роки допомагає її опановувати гість із Китаю з некитайським прізвищем Фіда Умар. Він не є етнічним китайцем, але державну мову своєї країни знає досконало і не тільки її. Острог йому дуже сподобався, хоч на його батьківщині села більші, ніж наше місто.
Читати далі

Учитель поспішає до дітей

Все чисте й мудре – від учителя. Саме він формує у нашій свідомості поняття про життя, допомагає розрізняти де добро, а де зло. В Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. –гімназія» працюють інтелігентні, освічені, виховані люди, які вказують на помилки лише для того, щоб надалі у житті наші діти не допускали їх.
Читати далі

Її учні всюди перші

Ще не так давно професія учителя була синонімом праці вельми почесної, інтелектуальної і, що там казати, поважної і вдячної. Але часи стрімко міняються. Тепер народилось чимало вузів і факультетів з великою наповнюваністю студентів, але зізнаємось, що Справжнього учителя, отого, що пишемо з великої літери, інтелектуала і фаната своєї професії, до якого тягнуться діти – зустрічаємо не так і часто. Бо далеко не кожен може присвятити своє життя сотням учнів, яких, у більшості випадків, цікавлять не віруси, черви і комахи чи якісь біологічні закони, а зовсім інші життєві проблеми.
Читати далі

Чи пам’ятаєте ви свого першого вчителя?

Галина ЩАВ’ЮК, працівник Острозької ЦРЛ:
– Мені здається, що першого вчителя ніяк забути не можна. У початкових класах він закладає те, що зберігається на все життя – основу грамотності як пересічного громадянина так і вченого чи міністра.
Читати далі

Згадуючи Олексія Малишева

Чомусь багато пишуть про вчителів-предметників. І значно менше – про вчителів трудового навчання та «фізкультурників». А даремно! Адже саме вчителі фізвиховання зміцнили наші молоді тоді організми, допомогли багатьом на все життя полюбити фізкультуру та спорт, обрати здоровий спосіб життя. Особливо відчуваєш це нині, коли довкілля все більше забруднюється і стає подекуди небезпечним.
Читати далі

Урок фізики... в коридорі

День учителя… Як не дивно, але були часи, коли це словосполучення аж ніяк не означало свята, коли нашим педагогам навіть найбільші ледарі кажуть лише приємні слова і дарують квіти. Для багатьох ці слова навіювали відчуття якогось примусу і – даремно згаяного часу. Й писалися обидва слова тоді з малої літери і в «лапках». Були такі часи! Ось замітка в районній острозькій газеті «Сталінський шлях» за 1948 рік: «26 вересня було проведено «день учителя». На збори, присвячені цьому дню, в районний будинок культури прибуло 186 вчителів.
Читати далі

Нині ВПУ, а колись ремучилище

Острог здавна славився своїми майстрами. Готували їх як умільці давнини, бравши учнів у підмайстри, так і в ближчі до нас вік. На жаль, не завжди ми знаходимо документи про ті чи інші виробничі учбові заклади. А вони існували: і в часи середньовіччя, і в новітні часи. Та про них обмаль відомостей. Значно більше збереглось матеріалів та даних про ремісниче училище. Воно було створено вже по Великій Вітчизняній війні.
Читати далі

Освіта: невідомі сторінки

Коли заходить мова про стан освіти в Острозі, то в першу чергу згадують Академію (як ту, давню, так і сучасний університет).
Читати далі

Кадрова проблема – найголовніша

Пошта завжди асоціюється у нас з листоношами. Адже саме вони доставляють нам новини, листівки, рахунки, пенсії, рекламу. І хоча паперова кореспонденція все активніше витісняється електронною, звичка брати у руки друковане видання для багатьох острожан залишається доброю традицією. Тому про сьогодення острозьких поштовиків напередодні їх професійного свята спілкуємось з начальником ЦПЗ № 3 «Рівнепошта» Тетяною Тоненчук.
Читати далі

Поразка позбавила шансу на чемпіонство

Після минулого туру зав’язалась небувала інтрига в чемпіонаті Острозького району з футболу. Мали шанси вибороти золоті медалі чотири команди. Після 12 туру одна з них втратила таку можливість. На жаль, це наш ФК «Острог», який вдома поступився мощаницькій «Звисі».
Читати далі

Ати-бати у солдати

Урочистості з нагоди проводів юнаків до лав Української армії відбулися у вівторок, 2 жовтня, в Острозькому райвійськкоматі. Захисників Вітчизни з цією значимою подією вітали представники влади міста та району, артисти РБК.
Читати далі

До уваги виборців!

У зв’язку з проведенням виборів народних депутатів Ук­раїни 28 жовтня 2012 року, відділ ведення Державного­ реєстру виборців Острозької міської ради звертається до меш­канців міста з переконливим проханням перевірити себе у списках виборців на своїй виборчій дільниці.
Читати далі

Шановні мешканці міста!

Острозьке комунальне підприємство «Водоканал» нагадує про те, що контейнери, які розташовані на території міста, призначені для збору твердих побутових відходів. Забороняється їх заповнювати, а також складувати біля них відходи будівельних матеріалів, гілля, зілля, відпрацьовану побутову техніку, старі дивани, ліжка і т.п.
Читати далі

Міська рада: день за днем

Середа, 3 жовтня:
Секретар міської ради Микола Добровольський взяв участь у роботі колегії облдержадміністрації, на якій розглядалися питання про підсумки огляду готовності населених пунктів області до осінньо-зимового періоду 2012-2013 року та про стан виконання обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року.
Читати далі

Термін сплати земельного податку минув

Острозьке відділення Здолбунівської ОДПІ доводить до відома громадян, що згідно ст. 287 Податкового кодексу України 29 серпня 2012 року минув термін сплати земельного податку та орендної плати за землю. За несвоєчасну сплату цього виду податку нараховується пеня та штрафна санкція. Громадян, які на сьогодні не сплатили податок, просимо виконати свій обов’язок перед державою щодо негайної сплати земельного податку та орендної плати за землю.
Читати далі

Благоустрій – в центрі уваги депутатів

Оперативно і злагоджено розглянули депутати планові питання порядку денного 28 сесії Острозької міської ради. Найбільше часу у «Різному» було приділено питанням благоустрою Острога і поверненню до проблем, які порушувались на минулих сесійних засіданнях.
Читати далі

У 153-му окрузі з’явився беззаперечний лідер виборчих перегонів

Якби вибори відбувалися в кінці вересня, то Юрій Вознюк отримав би перемогу на виборах депутатів Верховної Ради України в 153 виборчому окрузі. Про це свідчать результати опитування громадської думки мешканців округу, проведеного експертами громадської організації «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» та Агенції соціального аналізу «Соціум – ХХІ» з міста Луцька. Результати опитування засвідчили розгортання основної виборчої боротьби між двома політиками – Юрієм Вознюком та Анатолієм Юхименком. Інші кандидати на момент проведення дослідження не є конкурентоздатними.
Читати далі

Дієва допомога престарілим і немічним

Щороку з 1 вересня до 1 жовтня Товариство Червоного Хреста України проводить Всеукраїнський місячник «Милосердя» – акцію, під час якої збирають продукти харчування, одяг та грошові кошти для соціально незахищених категорій населення та інвалідів. Не став винятком і цей рік.
Читати далі

Як кухарка генеральшою стала

Мудрість жінки, важливість простих людських цінностей та професіоналізм акторської гри продемонструвала вистава «Наполеон та корсинка», з якою знову завітали до Острога актори Рівненського обласного музично-драматичного театру цього вівторка. П’єса на дві дії з жартівливими діалогами та оригінальним сюжетом спонукала глядачів, яких була повна зала, замислитись над одвічними питаннями. А ще прем’єра подарувала добрий вечір, гарний настрій і привід для дружніх дискусій.
Читати далі

Увага! Розшукується за вбивство

Міліція розшукує зловмисника, який влаштував стрілянину в ТЦ «Караван».
Читати далі

Наркотики на подвір’ї

Нещодавно до Острозького МВ УМВС надійшло повідомлення жителя м. Острог про викрадення котла із житлового будинку. Щоправда, потерпілий додав, що підозрює у крадіжці свого знайомого, 24-річного місцевого жителя Артема. Як виявилося, чоловік вже був раніше судимий за крадіжку. Тож правоохоронці вирішили навідатися до Артема та перевірити його причетність до злочину.
Читати далі

Сталося

Обікрали
24 вересня до міліції надійшло повідомлення, що невідомі особи, пошкодивши замки в одному із магазинів в с. Бадівка, викрали продукти харчування та 200 гривень.
Читати далі

Наш історичний календар

6 жовтня:
– 125 років тому помер дослідник історії міста Острога Станіслав Кардашевич (1826 – 1887). У 1844 -1869 рр. працював секретарем Острозького повітового суду і водночас – секретарем останнього виборного маршалка (предводителя дворянства) Острозького повіту Ксаверія Йодки. Монографія про Острог побачила світ вже після смерті автора у 1913 р. Могила історика на старому католицькому цвинтарі Острога була знесена разом з кладовищем по 2-ій світовій війні; фрагмент надгробка нині знаходиться біля входу в замок, де колись в суді працював С. Кардашевич. В Острозі є вулиця його імені;
Читати далі

Просмотров: 540 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]