Вівторок

23.04.2019

09:54

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№43 від 26 жовтня 2013 р.
Як і п’ятдесят років тому…

День 20 жовтня – знаковий для Острога. Саме цього дня, у неділю, далекого вже 1963 року, з великим патріотичним піднесенням було відкрито пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. А до підніжжя покладено землю з його канівської могили. 
Читати далі

Наш ліцей – найкращий в Україні

В минулому номері нашої газети ми розповідали про прийняття клятви ліцеїстами Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Організатори влаштували прекрасне свято і для дітей, і для їх батьків, і для запрошених, зрештою – колектив закладу мав можливість побачити своє нове поповнення у всій красі. На його плечі лягає важка і відповідальна ноша – підтримувати і покращувати «завоювання» своїх попередників. А вони, за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), вже багато років впевнено займають перші позиції майже з усіх предметів серед 19 військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою України. Позаду залишається навіть добре відомий в Україні ліцей імені Богуна. Слідом за острожанами йдуть колеги із Волинського та Севастопольського ліцеїв...    
Читати далі

Щоб знали і пам’ятали

Парк ім. Сагайдачного в нашому місті поступово перетворюється на одне з місць, де все частіше проводяться різноманітні заходи, розважаються діти на облаштованому майданчику. Звісно, острожани не забувають вшановувати пам’ять загиблих співвітчизників у різних гарячих точках планети, зокрема, в Афгані. У четвер, 17 жовтня, в парку на імпровізованій сцені – автомобілі ГАЗ-66 – виступала творча група «Ташакор» Білоцерківської організації ветеранів Афганістану. Багатьом острожанам вона подарувала чимало приємних хвилин від спілкування з мистецтвом. Також було вшановано пам’ять полеглих на афганській землі й у Великій Вітчизняній війні.    
Читати далі

Ремонт завершено – їдальня стала кращою

Другу чергу ремонту їдальні Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 завершено в цьому році. Тепер вона відповідає всім вимогам санітарно-гігієнічних стандартів і виглядає значно краще, ніж раніше. Про це свідчать світлини, зроблені до ремонту і після. Крім того, працювати в такому приміщення значно приємніше. 
Читати далі

Обговорювали проблеми туристичної галузі

У п’ятницю в залі засідань міської ради відбувся «круглий стіл», на якому обговорювались проблеми розвитку туризму в Острозі та на Волині. Організатор заходу – Острозька міська рада – запросила до участі в ньому представників проекту «Волинь туристична», громадської організації «Братство ім. Князів Острозьких», туристичних фірм, підприємців міста – власників готелів та закладів харчування.
Читати далі

Планується проведення…

На виконання розпоряджень Президента України, Кабінету Міністрів, облдержадміністрації та інших міністерств і відомств України в нашому місті заплановано проведення ряду заходів.
Читати далі

Про звернення громадян

Про стан виконання документів органів влади вищого рівня і власних рішень з питань роботи із зверненнями громадян за ІІІ квартал 2013 року. 
Читати далі

Сьогодні таких людей не часто зустрінеш…

У минулому Лаврентій Басікашвілі (на фото крайній праворуч) був одним із найкращих працівників найбільшого автотранспортного підприємства Острога, активістом. Сьогодні він пенсіонер. Після смерті дружини чоловік почувається самотньо, сумує за нею, і хоч навідують його рідні, та це не може замінити рідну душу. Сумує чоловік і за тим, що підприємство, якому він віддав 37 років свого життя, зникло… 
Читати далі

Із захопленням і любов’ю до українських пісень

Вже традиційним в Острозькому навчально-виховному комплексі «Школа І-ІІІ ступенів – гімназія» є проведення фестивалю української сучасної пісні серед учнів 5-11 класів «Нумо, браття, заспіваймо».   
Читати далі

Допомагали птахам

Прийшла осінь. Дерева вдягли золоті шати і вся земля засяяла різнокольоровими фарбами. Для когось ця краса приносить радість, але для птахів, які лишаються зимувати у наших краях – це підготовка до зимівлі.
Читати далі

Нехай горить зелений ….

Автомобільний транспорт – важлива складова частина виробничої інфраструктури області, яка забезпечує життєдіяльність суспільства у виробничій і невиробничій сферах. Його стійке і ефективне функціонування є необхідною умовою стабільності економіки, покращення умов і рівня життя та соціального добробуту населення.
Читати далі

Погуляти в казці

Беззаперечно, найважливіше для дітей – увага, тепло, розуміння та любов їх батьків. Та не менш важливим для них у період розвитку є рух й безперешкодне пізнавання світу. Саме це дозволяють робити цікавіше та веселіше оновлені дитячі майданчики у садочку «Ромашка». 
Читати далі

Увага! «Перевізник зима-2013»

З 21 жовтня в Рівненській області, як і по всій Україні, проводиться комплекс профілактичних заходів на автотранспорті під назвою «Перевізник зима – 2013». 
Читати далі

Підозрюється у вбивстві

Острозькі оперативники затримали підозрюваного, який переховувався від правосуддя шість років.  
Читати далі

Сталося

Протягом минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 80 заяв та повідомлень, за результатами розгляду яких було розпочато 15 кримінальних проваджень. Зокрема: 
Читати далі

«Ох рано встает охрана…»

Слова з усім відомого мультфільму «Бременські музики» не зовсім підходять працівникам державної охоронної структури в Острозі. Вірніше, зовсім не відповідають, адже охоронці, які бережуть спокій нашого міста, не лише жертвують своїм сном задля острожан. Вони сильні фізично й духом, невтомні, невсипущі та веселі люди. 
Читати далі

Прихований виробничий травматизм та його наслідки

Останнім часом побутовий травматизм за наслідками та матеріальними втратами можна порівняти зі стихійним лихом. Тільки за перші вісім місяців 2013 року виплати допомог по листках непрацездатності, виданих в зв’язку із невиробничим травматизмом, по Здолбунівській міжрайонній виконавчій дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності складають близько 800 тис. грн. А це кошти, які могли бути ви­користані на придбання путівок для оздо­ровлення застрахованих осіб і їх дітей, а також вирішення інших соціально важливих питань!
Читати далі

Чи буде розвиватись підприємництво в Острозі?

Колись хліб для острожан пекли в Острозі. Додатково мали пекарню і в Оженині. Та згодом заводи позакривали, майно приватизували і, як водиться, все було знищено. Потрібно все ж таки відмітити, що обладнання на цих пекарнях було застаріле, тому випікання хліба часто було затратним. Отож вихід: простіше закрити, ніж реконструювати, прийшовся до душі багатьом, причетним до майна.
Читати далі

Наш історичний календар

Листопад:
1.11 – 120 років тому помер польський живописець Ян Матейко (1838 – 1893 рр.) – автор батальних та історичних полотен, серед персонажів яких зустрічаємо і представників дому Острозьких;
Читати далі

За законами гармонії і краси

На І-му з’їзді художників УРСР 27 жовтня 1938 року створено Спілку художників України. Утворенню Спілки передували різні «громади», об’єднання, угрупування, товариства, що започаткували своє виникнення ще в пер. пол. ХІХ ст. 
Читати далі

Щоб побачити і почути далеке минуле

Фонди будь-якого музею – навіть нещодавно відкритого – то справжня унікальна держава зі своїми правилами, законами, неповторним багатством. Що вже казати про фондосховище Державного історико-культурного заповідника Острога! Адже почато збір старожитностей до нього майже 100 років тому, і нині загальна кількість експонатів тут нині сягає майже 70 тисяч! Серед них – дійсно значимі: Острозька Біблія Івана Федорова, роботи волинських іконописців, мармурові скульптури Т.-О. Сосновсь­кого… 
Читати далі

Літературна сторінка "Золоте перо"

Ліричні акварелі
Сорок літ промайнуло з тих пір, як рідні привели її на перше серйозне у житті свято: Перший дзвоник. Приготування йшли довго, ціле літо, а серпень пролетів на одному урочисто-святковому диханні. Тільки й мови було, що про школу, однокласників, з якими вона встигла подружитись, відвідуючи підготовчий клас, про фасон шкільної форми, дизайн туфельок, ширину бантиків. Мовчали лише про портфель, бо тато його та шкільне приладдя придбав ще у травні, вибравши на свій смак і розсуд. А хрещена мати принесла гарненьку у складочки шкільну форму із великим шовковим білим комірцем помережаним на краях. Бабуся десь дістала нову-новісіньку білосніжну фату і перетворила її на чудові шикарні банти для її волосся, що звивалось у локони, утворюючи своєрідні хвостики. 
Читати далі

Наші – переможці зональних змагань

У Здолбунові в неділю, 20 жовтня, відбулися змагання у рамках обласної спортивної гри «Сімейні перегони. Екостадіон». Нам дуже приємно констатувати, що за підсумками боротьби сім’я Плісецьких (Микола Миколайович, його дружина Алла Андріївна, а також Олександр Свідерській та Роман Вихованець), яка представляла наше місто, виборола перше місце.
Читати далі

Переможець продовжить боротьбу за призи

У суботу, 19 жовтня, на стадіоні КЗ «Острозька спеціальна школа-інтернат І-ІІІ ст.» відбувся міський турнір з мініфутболу на призи клубу «Шкіряний м’яч».
Читати далі

Щоб тримати хворобу під контролем

Проблема псоріазу набула особливої актуальності, зважаючи на доволі широке поширення цієї недуги. Вона «живе» у всіх широтах земної кулі і добре почувається серед населення будь-яких національностей і рас. Від псоріазу у світі потерпає 80 млн. осіб – діти й дорослі, чоловіки і жінки.
Читати далі

Скорбота

Острозька міська рада та її виконавчий комітет висловлюють співчуття депутату міської ради Бащук Лесі Ростиславівні з приводу смерті чоловіка – митрофорного протоієрея отця Владислава.
Читати далі


Просмотров: 327 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]