Неділя

21.04.2019

21:57

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

І знову плакали свічки скорботи

У суботу, 26 листопада, на центральному майдані Острога відбувся мітинг-реквієм «Вірю, молюсь, пам’ятаю...», приурочений Дню пам’яті жертв Голодомору в Україні. Виступаючі згадували пекельні цифри жертв, наводили жахливі свідчення цілеспрямованого знищення українських селян. Їхні слова, як образно висловилась ведуча заходу Світлана Панченко, «... У серце б’ють неначе молот».
Читати далі

Вдосконалюючи роботу з респондентами

Започаткування Дня працівників статистики відповідно до Указу Президента України вважається високою оцінкою багаторічної і плідної роботи всіх працівників органів державної статистики країни та усвідомленням важливості статистичної справи.
Читати далі

У дружному колективі цікавих особистостей

Напередодні 20-річниці з дня створення органів прокуратури України, який відзначається 1 грудня, спілкуємось з Острозьким міжрайонним прокурором Любов’ю КОВАЛЬЧУК.
Читати далі

З акцентом на безпеці острожан

На засіданні сімнадцятої сесії Острозької міськради минулої п’ятниці було розглянуто 9 планових питань, депутатський запит, а також після її закінчення депутати активно обговорювали шляхи вирішення проблеми бродячих собак у місті.
Читати далі

Є взаєморозуміння – буде результат

Його можна назвати ветераном місцевого самоврядування, адже свої депутатські повноваження виконує вже третю каденцію. Секретар Острозької міськради Микола Володимирович Добровольський має за плечима досвід роботи інженером у колгоспі, райвиконкомі, школі. Сьогоднішня його посада – це теж робота з людьми, вирішення їх проблем і проблем міста.

Читати далі

Як Ви ставитесь до нової редакції закону про вибори народних депутатів України?

Сергій РИБАЧОК,
депутат Острозької міськради:

– Я вважаю, що змішана виборча система не відповідає потребам держави та суспільства. За час незалежності України це уже четверта кардинальна зміна правил гри, а це є ознакою або маніпуляції, або непрофесіоналізму. Змішана система в черговий раз заплутає виборця, позбавить парламент партійної структури, ускладнить формування більшості. Це штучне змішування двох різних способів визначення результатів виборів, і результат застосування такої системи теж буде штучним і неприроднім.
Читати далі


Військовий став інженером людських душ

У дитинстві, як і більшість хлопчаків, він любив брати участь у дитячих військових баталіях. Але попри все це військовим бути не мріяв. Та життя склалося так, що майор Юрій Збаровський, прослуживши більше 7 років у інженерному полку, тепер навчає і виховує майбутніх офіцерів силових структур в Острозькому обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою. Нині кадровий офіцер навіть не уявляє свого життя без армії…
Читати далі


Віру в Україну презентували поезіями

У п’ятницю, 24 листопада, у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №3 та в Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація книги зв’язкової УПА, політв’язня з Прикарпаття Катерини Мандрик-Куйбіди «Терпка ти, доленько, на смак». Захід був організований адміністрацією навчальних закладів та відділом у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Острозької міськради.
Читати далі


Запрошуємо на реабілітацію

Рівненський обласний Центр соціальної реабіліта­ції дітей інвалідів запрошує дітей-інвалідів віком від 2 до 18 років з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, які отримали статус інваліда для надання реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини-інваліда.­
Читати далі


А ще і роман про Степана Бандеру

Нещодавно у видавництві «Ярославів вал» побачив світ роман Петра Кралюка «Сильні та одинокі». Ключова фігура нової книги – майбутній провідник українського визвольного руху Степан Бандера.
Читати далі


Твій ворог – СНІД

Наші небайдужість і відповідальність можуть зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.

Читати далі

В епіцентрі – битва у Гурбах

Нещодавно у рівненському видавництві «Овід» вийшла дев'ята книга Миколи Руцького – документальна повість-хроніка «Котел. З Гурбів до Славути. 1944 рік». До речі, автор – колишній науковий працівник Державного історико-культурного заповідника Острога.

Читати далі

Енциклопедія для інтелектуалів

Нещодавно побачило світ енциклопедичне видання «Острозька академія XVI-XVII ст.» (2011 р.). Це перша колективна праця науковців, присвячена ґрунтовному дослідженню діяльності острозьких просвітників та першому вищому навчальному закладу у Східній Європі – Острозькій слов’яно-греко-латинській академії, заснованій князем Василем-Костянтином Острозьким 1576 року.

Читати далі

Кличуть на службу церковні дзвони

Початок Різдвяного посту – час задуматись над своїм духовним життям, відвідуючи церковні служби. А кличе туди церковний дзвін – блага вість, яка сповіщає про початок служби. Мелодія церковного дзвону – це духовна гармонія, яка надихає і навіть оздоровлює. Останнє довели науковці. Переконались у цьому і острозькі дзвонарі.
Читати далі

Михайло Якубович представляв Україну в Тегерані

Старший викладач кафедри релігієзнавства Національного університету «Острозька академія» Михайло Якубович взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Культури в підтримку гуманізму», яка проходила 24-26 листопада в Тегерані (Іран). Захід було організовано Центром вивчення прав людини та культурного розмаїття під егідою Міністерства закордонних справ Ірану. Співорганізаторами конференції виступили Ірландський центр вивчення прав людини та Університет Куртіна (Австралія).
Читати далі


«Голлівудська іграшка», або У Нетішині знімають кіно

Минулими вихідними у нетішинському Палаці культури за підтримки міського голови Ольги Омельчук, відбулася презентація аматорського фільму ще зовсім молодої, мало кому відомої, проте, безумовно, талановитої дівчини. Акція проходила у рамках благодійної організації «Джерело надії». Кошти від заходу спрямовані у нетішинський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів і підуть на придбання обладнання для розвитку хворих з особливими потребами.
Читати далі


На музичній хвилі

Нещодавно в Радивилові відбувся 4 відкритий конкурс юних виконавців української інструментальної музики імені композитора-земляка Германа Жуковського.
Читати далі

Порядок розірвання шлюбу

Як це не сумно, але популярність розірвання шлюбу в нашому суспільстві з кожним днем росте. Зупинимось на юридичному аспекті розірвання шлюбу, оскільки він може потягти за собою суттєві наслідки.
Читати далі

У Вельбівному загинув волинянин

Сталася трагедія під час ремонту мосту, який проводили представники Волинської мостобудівної компанії. Для цього потрібно було перемістити арматуру з одного місця в інше за допомогою автокрана (що робити категорично забороняється!) В цей час 33-річний електрозварник разом з колегою підтримували цей великогабаритний вантаж з двох боків, щоб він не розгойдувався.
Читати далі

Зупини домашнього тирана!

Як свідчить практика, близько половини сімейно-побутових конфліктів залишаються латентними аж до моменту вчинення злочину, тобто потерпілі не бажають, а найчастіше просто соромляться повідомляти про факти насильства в сім’ї. Однак, саме така поведінка жертв сімейної тиранії провокує все частіші та жорстокі прояви агресії у домашнього насильника. Тож, чим раніше до зловмисника будуть застосовані засоби профілактичного впливу, тим більший шанс уникнення загострення конфліктної ситуації.
Читати далі

Перший виступ

Святково прибрана сцена, вщент заповнена глядачами актова зала. Хвилюються вчителі, хвилюються артисти. В музичній школі неабияка подія - свято першого виступу. А головні учасники дійства - першокласники - розгублено дивляться в зал, оченятами шукають рідні обличчя мам, татусів, бабусь, дідусів. Менш як три місяці тому, 1 вересня, цим дітлахам гостинно відчинила двері музична школа.
Читати далі

Сталося

Вкрав труби

21 листопада до міліції звернувся 48-річний Назар, житель м.Острога. Чоловік повідомив, з його господарства невідомі особи викрали 20 чавунних каналізаційних труб.
Читати далі

Просмотров: 674 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]