Субота

20.04.2019

19:34

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№ 48 від 22 листопада 2014 р.

Надійшла друга партія допомоги з Беруня

Нещодавно представники польського міста-побратима Берунь передали голові Острозької міськради Олександру Шикеру та його першому заступнику Віталію Ундіру другу партію допомоги, зібраної для острожан, які захищають Україну в зоні АТО. В Беруні на заклик і за підтримки бурмістра Бернарда Пустельника було проведено акцію, під час якої зібрали більше 5 тисяч злотих. На кордоні між двома дружніми державами поляки передали теплий одяг, спальники, теплоізолюючі водонепроникні килимки (каремати), термобілизну, балаклави, різні ліки та інші необхідні речі. Більша частина допомоги вже роздана жителям Острожчини, які ведуть боротьбу з терористами та військами клятої москалії на сході України. Частину маніпуляційних джгутів передали на потреби Острозької ЦРЛ та пологового будинку нашого міста. 
Читати далі


Своє свято хор відзначить концертом

Народному аматорському хоровому колективу Острозького РБК – 20! Якщо бути педантом, то потрібно відмітити, що насправді хор було створено дещо раніше – у жовтні 1993-го. Саме тоді розпочалася його творча біографія. Та вже через рік йому було присвоєно звання «Народного» – 13 листопада 2014-го. Саме ця дата і стала основною для цьогорічних святкувань. 
Читати далі


Відзначили 25-річчя відродження парафії

Суботній день 15 листопада виявився багатим відразу на кілька визначних подій, так чи інакше пов’язаних з культурою та народом Польщі. Тоді в Острозі відбулися урочистості з нагоди 25-річчя відродження римо-католицької парафії у костелі Успіння Пресвятої Діви Марії, а також відзначали 20-річчя видання «Волання з Волині» та Товариства польської культури в Острозі. 
Читати далі


Спільними зусиллями ми творили революцію

День Свободи та Гідності, починаючи з цього року, Україна відзначатиме 21 листопада. Цей день був початком Помаранчевої революції в Україні. Тоді розпочалися масові мітинги на підтримку кандидата в Президенти України на виборах 2004 року Віктора Ющенка. Цим днем ми також вшановуватимемо Героїв небесної сотні та всіх борців за нашу свободу під час Революції гідності 2013-2014 років.
Читати далі


Затвердили скориговані тарифи на теплопостачання

У вівторок, 18 листопада, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. Розглядались питання по діяльності виконавчого комітету, бюджету, соціального захисту, комунального господарства, транспорту, приймались рішення по заявах громадян. 
Читати далі


Про затвердження скоригованих тарифів на теплову енергію

Рішення виконавчого комітету Острозької міської ради про затвердження скоригованих тарифів на теплову енергію установам та організаціям, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, промисловим споживачам та іншим суб’єктам господарювання Острозького комунального підприємства «Теплоенергія» 
Читати далі


Всі звернення громадян були належним чином розглянуті

Керуючись Законами України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні», виконуючи Указ Президента України від 7 лютого 2008 р. №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», розпорядження голови облдержадміністрації від 26 лютого 2013 р. № 96 «Про виконання в області вимог законодавства України щодо розгляду звернень громадян у 2012 році», власні рішення з питань забезпечення реалізації громадянами Острога конституційного права на звернення, посилення персональної відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування за належну організацію роботи із зверненнями і результативність їх виконання, у виконавчому комітеті Острозької міської ради впродовж ІІІ кварталу 2014 р. проводилась відповідна робота. 
Читати далі


Це необхідно знати вимушеним переселенцям

Кабінетом Міністрів України прийнято постанови від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». 
Читати далі


Коли стріляють гармати – музи мовчать

Спростували цю думку учасники презентації книги науковця, філософа, проректора Острозької академії Петра Кралюка «Волинський Кобзар», яка відбулась 11 листопада. Участь у заході взяли її автор, заступники голів облради Степан Павлюк та облдержадміністрації Олександр Савчук, голова постійної комісії облради Світлана Левицька, бібліотекарі, творча молодь.
Читати далі


Чи бувають слова кованими?

Нещодавно ми відзначали День української писемності та мови. І згадували при цьому, що до її творення причетні люди, які так чи інакше пов’язані з Острогом. Доводять це й так звані «ковані слова». Це – неологізми, які творилися діячами української культури кінця ХІХ – початку ХХ століття, «коли українському слову приходилось здобувати нові поля невідомих досі понять», як сказав Іван Франко.
Читати далі


Від смерті врятували бур’яни…

Слухати такі розповіді надзвичайно важко. Моторошно робиться на душі, усвідомлюючи, що пережили люди, головним чином селяни, у 30-х роках минулого століття. Тоді антинародна сталінська влада СРСР, бажаючи всеціло підкорити волелюбивий український народ, загнати його у колгоспи, організувала небувалу акцію геноциду – Голодомор. Ми і сьогодні, у повній мірі, не можемо усвідомити, наскільки потрібно було бути нелюдом, щоб на чорноземах – царях ґрунтів, у середовищі споконвічних трудолюбивих гречкосіїв, довести людей до голодної смерті, безумств, канібалізму. Не дивно, що за всі ті гріхи та ще багато інших, не менш страшних, СРСР зник із карти світу, сподіваюся, назавжди. 
Читати далі


Немає більшої біди, ніж коли людина голодна…

Голодомор… Я не знаю, що можна протиставити цьому слову. Смерть? Ні, це занадто просто. Вбивство? Це занадто легко. Страждання? Занадто примітивно. Голодомор – це біль, тупий і пронизливий, який не минає з роками. І жодні ліки часу не можуть його загоїти. Це оголений нерв української душі, який тремтить від будь-якого стороннього дотику. Це вічний спогад, який ми не можемо і не маємо права стирати зі своєї пам’яті. Бо пам’ять – це все, що ми можемо дати тим мільйонним жертвам страшної біди… 
Читати далі


Унікальна монета є і в Острозі

На жаль, стаціонарних експозиційних площ Державного історико-культурного заповідника міста Острога замало, аби показати всі свої скарби. Тож працівники закладу неодноразово влаштовують прекрасні виставки, аби відвідувачі могли ознайомитися більше хоча б з дещицею того, що зберігається у фондах. До речі, свого часу прийняли досить правильне рішення, аби в будівлі по вулиці Незалежності, 45 відкрити нумізматичну виставку. Використали для цього вже готове обладнання, яке лишилося від інших експозицій. 
Читати далі


Про зміни у законодавстві й не тільки

Нещодавно в Острозькому відділенні Здолбунівської об’єднаної державної податкової інспекції (ОВ ЗОДПІ) відбулася «гаряча лінія». На запитання платників податків відповідав заступник начальника – начальник ОВ ЗОДПІ – В’ячеслав Штейбарт (на фото). Пропонуємо вашій увазі відповіді на деякі запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.
Читати далі 


Цікаві заходи в рамках місячника

З 1 по 31 жовтня в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 проводився Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти». Для розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, упродовж місяця бібліотекою, учнівським, педагогічним колективами та батьківським активом проведені різноманітні масові заходи. 
Читати далі


Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти

Для розкриття потенціалу шкільних бібліотек, підняття їх престижу, привернення уваги учительської, учнівської та батьківської громадськості до книги у нашій країні започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. У 2014 році перший Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив і у бібліотеці Острозького навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ст. – гімназія», де відбулися цікаві та змістовні заходи для учнів, батьків та вчителів під гаслом «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти». 
Читати далі


День народження є у кожного…

Так, день народження, як співається у відомій пісні, є і в бідного, і в заможного, і в дорослих, і – у дітей. Особливо цей день полюбляють саме діти. Тож недаремно на «День іменинника» в КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Рівненської облради всі,без винятку, дітки прийшли у святковому вбранні, гарно підготовленими, з надією на щось незвичайне. І – з дуже потаємним бажанням отримати дарунок.­ 
Читати далі


І стала стіна… розмальованою

Нецензурними написами на стінах будинків нині нікого не здивуєш. А от гарні картини на фасадах будівель – рідкість, що заслуговує уваги. Адже лише та людина може бачити і творити прекрасне, яка носить «прекрасне» у собі. Нещодавно ми спостерігали справжній мистецький флеш-моб по всій Україні та за її межами з розпису будівель, мостів, дерев у колір нашого прапора. Наблизитись до мистецтва стріт-арту та зробити наш Острог красивішим, спробували вихованці Острозької дитячої музичної школи, які розмалювали цегляний паркан закладу. 
Читати далі


Об’єднання могло початися з Рівненщини, але...

На місці цього матеріалу, мав бути на цю ж тему, але трохи інший і більш оптимістичний – «Об'єднання може початися з Рівненщини». Однак у середу – четвер, 19 – 20 листопада, поступила інформація, яка «поховала» багато надій. Тож спершу повернімося, так би мовити, до першоджерела. Наприкінці минулого тижня поступила дуже хороша звістка, про те, що у  четвер, 14 листопада, у Рівному представники п’яти конфесій – керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та його заступник Олександр Савчук підписали «Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву».
Читати далі


Аналізували підручний «Медична психологія»

Знову – про презентацію книги. На цей раз – не нашого місцевого автора і не про наших земляків. Тим не менше, відношення до Острога це видання усе ж має. Отже, днями в науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» презентували 2-ге видання підручника «Медична психологія» за загальною редакцією київського академіка Сергія Максименка. 
Читати далі


Презентація першої поетичної збірки «Стосонце» Мідної

Українська поетеса, art-менеджер, PR-спеціаліст у сфері концертного промоушину та промоартистів  Мідна (псевдонім автора, який вона просить застосовувати щодо себе) презентувала першу власну збірку віршів «Стосонце». Захід відбувся 12 листопада в НаУ «Острозька академія». 
Читати далі


Відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Малиновські читання»

В Острозькій академії 14-15 листопада вже втретє відбулася міжнародна конференція «Малиновські читання». Під час заходу науковці обговорили актуальні питання з різних галузей права, а пленарне засідання цілком було присвячене постаті Іоаникія Малиновського та його внеску в розвиток юриспруденції. 
Читати далі


Як вибрати життєву дорогу нинішнім випускникам?

Цікаве питання: без чого не може прожити людина? Ви замислились? А от представники різних учбових закладів не лише нашої області (бо на ярмарку професій були представлені і Рівне, і Квасилів, і Дубно, і Луцьк, і Львів, і навіть – Полтава) на це мають свій погляд. Так, представник одного вишу казав, що «без води і ні туди, і не сюди» (догадуєтесь, що то за вуз?), інший казав, «що без грошей і не туди, і не сюди», третя – що «людині не прожити без їжі. І найкоротший шлях до серця чоловіка…»… 
Читати далі


Обирайте професію правоохоронця

Професію охоронця правопорядку обирають люди, яким притаманні підвищені почуття справедливості та відповідальності, у кого потяг до романтики поєднується з мужністю і честю. Без спеціальних знань боротися зі злочинністю неможливо, а тому фахівців у даній галузі готують навчальні заклади системи МВС України. Саме в них готуються висококваліфіковані кадри працівників карного розшуку, слідчих та експертів-криміналістів, співробітників у сфері боротьби з економічною злочинністю, фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки. Поряд з юридичними дисциплінами курсанти освоюють спеціальну підготовку, фінанси та кредит, облік та аудит, інформаційні системи, психологію тощо.
Читати далі


Навчайте дітей основам безпеки у побуті

На сьогоднішній день дуже гостро стоїть проблема неправильної поведінки дітей у побуті. Незнання ними основних правил поведінки, як правило, призводить до тяжких наслідків і часто трапляється саме у будинках і квартирах. Кожен з батьків повинен розуміти, що будинок – перше місце, де дитина зазнає серйозного ризику. За статистичними даними, на території Рівненщини у 2014 році на пожежах загинуло 4 дитини. 
Читати далі


Проти грипу потрібно вакцинуватися

Захворювання на грип є однією з найбільш актуальних медичних і соціальних проблем. Зокрема, грип залишається єдиною інфекційною хворобою, яка щороку викликає епідемії. Серед інфекційних захворювань, які реєструються в області, грип та ГРІ в загальній сукупності становлять понад 96%. Щороку практично кожний сьомий мешканець Рівненської області залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРІ. У 2013 році 16% населення області офіційно звернулось за медичною допомогою з приводу захворювання на грип та ГРІ.
Читати далі


Звіт про надходження та використання коштів Громадською організацією «Волонтери Острожчини»

За період з 1 жовтня по 20 листопада 2014 р. зібрано коштів у сумі 41 000 (сорок одна тисяча грн. + залишок з минулого місяця 3 600 грн.) Всього: 44 600 грн.
Читати далі


 

Просмотров: 298 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]