Середа

24.04.2019

19:28

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№48 від 30 листопада 2013 р.
За упокій загиблих мученицькою смертю

У суботу, 23 листопада, на центральному майдані міста відбувся мітинг «Дзвони па­м’я­ті», присвячений вісімдесятим роковинам Голодомору в Україні 1932-1933 років. Ор­га­нізатори віршами, монологами вкотре нагадали про нелюдську акцію, від якої душу охоплював невимовний жах. Присутні на знак пам’яті про загиблих запалювали свічки, вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання, приєднавшись до загальнонаціональної акції вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Читати далі

На підтримку асоціації з ЄС

Як і в багатьох містах України, в Острозі минулого тижня проходили акції на підтримку підписання нашою країною угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Острозький євромайдан стартував у п’ятницю, 22 листопада, на центральному майдані міста (на фото).
Читати далі

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Вам необхідно отримати довідку про розмір пенсії, будівельний паспорт забудови? Запрошуємо вас до найближчого відділення поштового зв’язку ознайомитися з новою послугою «Адмі­ніст­ра­тивні послуги: спрощений доступ через пошту».  
Читати далі

Висловилися за підписання угоди з ЄС

Вже друга цього місяця позачергова, 44 сесія Острозької міської ради 6 скликання, відбулася у вівторок, 26 листопада. І хоч чергова мала відбутися у п’ятницю, але питання, ініційоване групою депутатів міської ради, не могло чекати.   
Читати далі

Дотримання мінімальної заробітної плати

Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (ст. 95 КЗпП України; ст. 3 Закону України «Про оплату праці»). 
Читати далі

Його світла мрія мусить збутись

Ось уже два місяці ми час від часу публікуємо оголошення про збір коштів на лікування Петрика Коваля із с. Межиріч. Точний діагноз став відомий не одразу: до останнього батьки сподівались, що пухлина в мозку доброякісна, що обійде біда сім’ю стороною. Та, на жаль, підтвердилось те, про що й думати боялись. Історія боротьби Ковалів з хворобою Петрика читати далі.  

Повірити в себе допомагає клуб

Чи не єдиним місцем у нашому місті, де можуть збиратися люди з обмеженими фізичними можливостями є клуб «Повір у себе». Про те, як виникла ідея його створення, робота, плани на майбутнє розповів для нашої газети його керівник Дмитро Волянюк. 
Читати далі

Не скорившись обставинам

Він народився вдалині від Острозького краю – на Алтаї. І потрапив на Україну майже коли досяг повноліття – у 15 років. Та, слухаючи його, аж ніяк не відрізниш від місцевих мешканців, настільки чиста його українська мова. А енергії вистачить на кількох, бо, незважаючи на важку недугу, активно живе кожного дня.
Читати далі

Статистика – дзеркало життя суспільства

Є такий вислів «Історія – це статистика в русі, а статистика – це нерухома історія». Якщо задуматись, то з цими словами можна погодитись. Адже офіційні статистичні дані – це певною мірою дзеркало соціально-економічного розвитку країни, області, району. Кожен прожитий день доводить, що без всебічних, достовірних та прозорих статистичних даних неможливо ефективно керувати, поліпшувати економічний стан, виконувати соціальні програми, будувати відкрите громадянське суспільство. 
Читати далі

Віталій Кличко відвідав Рівненщину

Минулими вихідними лідер політичної партії «УДАР», народний депутат України Віталій Кличко перебував з робочим візитом на Рівненщині. Зокрема, у суботу він поспілкувався з місцевими журналістами та партактивом, а у неділю зустрівся з мешканцями Костопільського, Березнівського та Сарненського районів. Як зазначив сам Віталій Кличко, на Рівненщину він завітав у рамках свого всеукраїнського туру. 
Читати далі

Мешканців міста поменшало

Чисельність населення міста, за оцінкою, на 1 жовтня 2013 р. становила 15,7 тис. осіб. Упродовж січня – вересня 2013 р. чисельність наявного населення зменшилася на 67 осіб, що в розрахунку на 1000 наявного населення становило 5,7 особи.
Читати далі

Висловилися за вступ до ЄС

У понеділок, 25 листопада, в приміщенні залу засідань Острозької міської ради відбувся круглий стіл «ЄС чи Митний союз – переваги для України». Під час дискусії обговорювалися умови перебування нашої країни в Європейському і Митному союзах. На завершення засідання було прийнято відповідну резолюцію.
Читати далі

Для запобігання і протидії злочинності та корупції

Щорічно першого грудня працівники органів прокуратури відзначають своє професійне свято. З цієї нагоди «Замкова гора» вирішила поспілкуватися з Острозьким міжрайонним прокурором, старшим радником юстиції Любов'ю КОВАЛЬЧУК.
Читати далі

Торгівля людьми – проблема, що торкнулась українців

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини. Ця проблема вперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи. Так з’явився термін «біле рабство», який пізніше поширився на загальне поняття «торгівля людьми». Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення такого ганебного й антигуманного явища.  
Читати далі

М’ясо є, нам би ще фруктів

Президент України поставив завдання перед місцевою владою працювати над розвитком регіону, а це не можливо без розвитку аграрного сектору.
Читати далі

Сталося

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 65 заяв та повідомлень, за результатами розгляду яких було розпочато 14 кримінальних проваджень. Зокрема:
Читати далі

«Острог» незабаром зникне

Як приємно десь вдалині від рідних місць почути звістку про них! Не менш радує серце інформація, почута вдома, про малу батьківщину по Національному радіо, телебаченню чи у поважних всеукраїнських виданнях. Але не таку, про яку хочу розповісти…  
Читати далі

Федькова наука

Тітка Фанка пекла хліб. Палилася солома, щоб гнітився, і тітка роздмухувала її з усією силою молодих легенів. Лице її пашіло, червонощока, темноока і чорноброва, а ще й у тілі молодиця, вона була дуже гарна у своїх клопотах за важливою справою.
Читати далі

Наш історичний календар

Грудень:
1.12. – 1991 р. – на Всеукраїнському референдумі острожани висловилися на підтримку Акту 24 серпня про незалежність України і віддали більшість голосів за кандидатуру нашого земляка Леоніда Кравчука на пост першого Президента молодої держави.   
Читати далі

Наша незагоєна рана

У вівторок, 26 листопада, уся наша шкільна родина зібралась у актовій залі КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» на виховній годині «Голод 33 – незагоєна рана України». Зібрались, щоб вкотре згадати події важких 1932-33 рр. і вшанувати світлу пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей.  
Читати далі

Вшанували жертв Голодомору

Щороку Острозька академія проводить низку заходів для вшанування жертв великої трагедії українського народу — Голодомору 1932-1933 років. 21 листопада у храмі університету відбувся молебень за усіх загиблих у ті страшні роки. 
Читати далі

Урок пам'яті «Схилімо голови в скорботі»

Історія органічно пов'язана з пам'яттю, долає невпинний час і забуття. В цьому непересічна культурна значимість пам'яті. Щоб не помилятися в майбутньому, ми повинні пам'ятати про свої помилки в минулому. 
Читати далі

Запали свічку пам’яті

Під такою назвою 19 листопада в ДПТНЗ «Острозьке ВПУ» відбулася просвітницька година, яку підготувала вихователь Галина Пироговська з учнями свого поверху. В заході брали участь учні Ірина Космацька, Микола Рудий, Леся Ніколюк, Оксана Давидюк, Віталій Перчук, Каріна Фролова та ін. 
Читати далі

Лікарям допоможе перинатальна діагностика

Ультразвукове дослідження (УЗД) більшість майбутніх мам проходять протягом вагітності три рази – по одному разу в кожному триместрі. Перше дослідження лікар-гінеколог призначає на 11-14 тиждень. 
Читати далі

Навчає бути справжнім чоловіком

Відійшли, на жаль, у минуле ті роки, коли служба в армії була не лише відповідальністю перед Батьківщиною, а й почесним обов’язком кожного хлопця. Проте, залишились ще ті юнаки, у серцях яких нестримно палає бажання називатися захисниками Вітчизни. Острожанин Євген Алтунін завершує свою службу, але ще святкуватиме День української армії у її лавах. Ось окремі епізоди з його солдатського життя з власних уст. 
Читати далі

Серед лідерів – військовий ліцей

Двадцять перше століття – це становлення та розвиток інноваційних суспільств, у яких виробництво, впровадження та здатність до інновацій стає невід’ємною частиною культури, способом життя суспільства і розвитку його демократичних засад. Інноваційне суспільство передбачає розвинуте лідерство його громадян, бо у всіх суспільних сферах їм необхідно йти на крок попереду, усвідомлювати потреби змін та бажати їх здійснювати.  
Читати далі

Задля духовно-морального виховання

Перше засідання ради центру духовно-морального виховання відбулося у вівторок, 26 листопада. Учасники спілкувались з канадською групою волонтерів проекту «Канада. Світ. Молодь», обговорили запровадження духовно-моральної освіти в школах міста, проблеми виховання сучасної молоді та обрали голову і заступника ради. 
Читати далі

І першокласники – вже справжні школярі

Перший клас, перша вчителька, перші уроки, перші шкільні друзі... Саме це є міцним фундаментом на довгій учнівській дорозі. Саме цьому великого значення надають педагоги молодших класів Острозької ЗОШ №1, проводячи різноманітні виховні заходи для наймолодших школяриків.
Читати далі

Допоможіть жертвам руйнівного тайфуну!

Тайфун «Хайян» став причиною загибелі більш як 10 тисяч осіб на острові Лейта, також сильно постраждали острови Самар в центральній частині Філіппін. Швидкість вітру складала 314 км/год. Більша частина загиблих потонули або були закидані уламками будинків. Із землею зрівнялись цілі населені пункти. В тимчасових приміщеннях залишилось близько   мільйона людей. 
Читати далі


Просмотров: 453 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]