П'ятниця

19.04.2019

09:35

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№4 від 25 січня 2014 р.
У День Соборності квіти Кобзарю

У святкові і скорботні дні ми йдемо до Шевченка. Шукаємо в його творчості і життєвому шляху поради і наснагу. У ці складні дні, коли свідомі українці стали на захист свободи, коли проливається кров борців, як ніколи, нам потрібний Тарас Григорович. 

Читати далі

Переможець зі стажем

Сьогодні ми розповімо про ще одну молоду талановиту людину – учня 11 класу Острозької ЗОШ №1 Владислава Олійника. Цьогоріч він вже втретє зайняв перше місце на обласному етапі олімпіади з інформатики і збирається на всеукраїнські змагання. Вболіватимемо за перемогу острожанина всі разом!  

Читати далі

У святу воду і в мороз не страшно

Чотирнадцять людей і собака цьогоріч вирушили у похід до озера, з яких 7 осіб взяли участь у святковому купанні на Водохреща, 19 січня. Попри погоду, яка різко змінила свій настрій і замість лагідної безсніжної стала морозною і з заметіллю, серед сміливців були не лише чоловіки, а й жінки. Хоча, як розповідає організатор, Андрій Гулько, така погода навіть краща для хрещенського купання.   

Читати далі

Віншували на добро, на здоров’я

Вшанувати народження Христа піснеспівами зібрались учні шкіл міста у музичній школі 21 січня на Фестивалі колядок та щедрівок. Юні дарування не лише радували своїм співом, а й ставили імпровізовані вистави, грали на музичних інструментах, акомпанували собі. Барвисті святкові костюми, щирі дитячі усмішки та дзвінкі голоси залишили слід у серцях всіх присутніх.

Читати далі

Збиралися двічі – на чергове і позачергове

У вівторок, 21 січня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. А наступного дня члени міськвиконкому зібралися на позачергове засідання. Впродовж двох днів приймалися рішення щодо роботи міськвиконкому.

Читати далі

Міська рада: день за днем

Середа, 22 січня:
Міський голова Олександр Шикер та начальник фінансового управління Тетяна Мацун взяли участь у погоджувальній нараді щодо розгляду проектів місцевих бюджетів області на 2014 рік, яка проходила за головування першого заступника голови облдержадміністрації Анатолія Юхименка.

Читати далі

Разом ми сила!

Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав наш народ протягом усієї своєї історії боротьби за незалежність. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи.

Читати далі

Допоможи птахам взимку

Прийшла зима. Сніг вкрив землю білою ковдрою. Надворі морозно. Люди щонайшвидше намагаються потрапити до своїх теплих осель. Тільки птахи нікуди не поспішають, сидять на деревах, розпушивши своє пір’ячко (так тепліше) і мріють… Мріють про весняне тепле сонечко, про ясне блакитне небо. Тільки весна ще так далеко!

Читати далі

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років. Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність інвалідам з дитинства, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно чинного законодавства України.

Читати далі

За свободу і світле майбутнє

На місці цього репортажу мало друкуватися продовження роману Василя Кравчука «Від діда до правнука». Але в останній момент ми зняли його з друку, щоб проінформувати читачів про мітинг, який розпочався у четвер, 23 січня, о 16 годині на центральному майдані Острога. На тому заході, за моїми приб­лизними підрахунками, були присутніми, незважаючи на сильний мороз, біля 400 осіб.

Читати далі

До дня визволення Острога

Від радянського Інформбюро
Війська 1-го УКРАЇНСЬКОГО фронту, в результаті стрімкого удару рухомих з’єднань і піхоти та вміло проведеного обхідного маневру, оволоділи обласними центрами України містами ЛУЦЬК і РІВНЕ, містом і великим залізничним вузлом Здолбунів, а також з боями зайняли більше 200 інших населених пунктів, і серед них районні центри Рівненської області місто ОСТРОГ,

Читати далі

В пам’ять про командарма 13-ої

Якось дивно виходить: у нас є Почесні громадяни міста, а от вулиць, названих на їх честь – немає! Майже немає. Приміром, найпершими це звання у 25-ту річницю визволення Острога від німецько-фашистських загарбників та їх посібників отримали: колишній начальник політвідділу 287-ої Новоград-Волинської стрілецької дивізії Василь Якунін, командир 2-го батальйону 866-го стрілецького полку Михайло Федотов і командир взводу розвідників цього ж полку Андрій Провізіон. (Отримав звання «Почесний житель міста» і колишній комісар з’єднання імені Федора Михайлова Гнат Кузовков).  

Читати далі

Таким був січень сорок четвертого

Цей документ свого часу оприлюднила знана в Острозі ветеран бібліотечної справи, відомий місцевий краєзнавець, непересічна жінка, неординарна особистість Ольга Олександрівна Руй. Частину матеріалу вміщено в першому випуску «Острозького краєзнавчого збірника», виданому в 2004 році. І хоча пройшло вже 10 років, впевнені, що ще багато острожан так з цим вагомим історичним документом і не знайомі. Тож пропонуємо лише частину, уривок з «Щоденника острожанина» про події, що стосуються часу безпосередньо перед визволенням Острога. Отож, свідчення очевидця.

Читати далі

Чи було визволення?

Виповнюється 70 років з дня «визволення» Острога радянськими військами від німецької окупації. Я не випадково взяв слово в лапки. Для комуністів, прихильників радянської системи, зомбованих нею, хто не хоче вивчати історію, це було визволенням. А ось для національно налаштованих мешканців нашого краю, потерпілих під час репресій, всіляких чисток та інших антигуманних акцій це було черговим поневоленням.  

Читати далі

Літературна сторінка "Золоте перо"

Оцю поетичну мініатюру я присвятив другові студентських літ Василеві Лящуку, який зумів оригінально, по-своєму, неповторно перекласти українською мовою усі 154 сонети генія англійської літератури Вільяма Шекспіра, причому 150, 151, 153, 154 – із варіаціями. Воістину переклад збірки невмирущих сонетів Шекспіра – це творчий подвиг незрячого рівнянина, дітище сильного духом поета.

Читати далі

У картинній галереї – «Волинські святі»

Цікаву виставку було відкрито 22 січня у картинній галереї Національного університету «Острозька академія». На суд шанувальників художньої творчості представлено твори сакрального мистецтва українських і польських митців, які були написані під час ІІІ міжнародного пленеру іконопису на Волині «Волинські святі», який відбувся 15-28 липня 2013 року.

Читати далі

Молилися за Острозьких студентів

У храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Ост­розька академія» чотири рази на день (8.20, 12.00, 15.15, 16.45) священики Василій та Богдан здійснюють молебні за здоров’я та звільнення студентів Острозької академії. 

Читати далі

Триває кампанія декларування доходів громадян

Острозьке відділення Здолбунівської ОДПІ інформує громадян та платників, що з метою забезпечення якісного проведення у 2014 році деклараційної кампанії, виконання платниками податку вимог Податкового кодексу, згідно з яким окремі категорії громадян зобов’язані подати та/або мають право на подання річної податкової декларації про майновий стан та доходи для отримання податкової знижки, налагодження партнерських відносин контролюючих органів з платниками податків та створення сприятливих умов для виконання їх обов’язку перед державою та суспільством, розпочинає кампанію декларування доходів окремої категорії громадян отриманих у 2013 році.

Читати далі

Пригоди, злочини…

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 58 заяв та повідомлень, за результатами розгляду яких було розпочато 8 кримінальних проваджень. Зокрема:

Читати далі

Отримуйте здешевлені путівки

Щороку працездатна частина населення України має можливість отримати здешевлені путівки через Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Варто зазначити, що 80% від загальної вартості путівки оплачені за рахунок коштів Фонду, а 20% – за рахунок власних коштів застрахованої особи. Путівку може отримати фактично кожна застрахована особа при наступних умовах:  

Читати далі

Пам'ятаємо

31 січня минає 5 років з дня смерті ЛІТКІМАНА Леоніда Григоровича.  Все своє трудове життя він присвятив енергетиці.

Читати далі

Пожертви на храм

Список осіб, які внесли пожертви на будівництво Свято-Миколаївського храму УПЦ КП у місті Острозі впродовж грудня 2013 року.  

Читати далі


Просмотров: 351 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]