Вівторок

23.04.2019

05:32

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№5 від 4 лютого 2012 р.
У морозному полоні

Надворі зима, і низькі температури для цього часу в наших широтах – нормальне явище. Але за останні 20-25 років ми так звикли до аномально теплих зим, що коли температура опустилася нижче -15 градусів, то багато людей почувають себе некомфортно, важко переносять холод. Цієї зими мороз і сніг завдали лиха не лише нашій країні, а й іншим.
Читати далі


Почесна нагорода острожанина

У четвер міський голова Олександр Шикер мав честь виконати почесну місію вручення відзнаки від Президента. Ювілейною медалю «20 років Незалежності України» з нагоди Дня Соборності України він нагородив відомого та шанованого в місті лікаря, науковця, громадського діяча Мирона Петровича Кушніра.
Читати далі


Про підсумки і плани

Підсумки роботи за минулий рік, плани на поточний обговорювали на спільному засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Острога та Острозького району, яке відбулось у четвер, 26 січня, у малому залі засідань районної ради.
Читати далі


Для профілактики надзвичайних ситуацій

Стан захворюваності на кір та режими функціонування у зв’язку із зниженням температури – такими були питання, які розглядала надзвичайна протиепідемічна комісія виконкому Острозької міськради 27 січня. Вона відбулася за головування керуючого справами виконкому Т. Канцедал.
Читати далі


З акцентом на проблемах правопорядку

Минулої п’ятниці, 27 січня відбулося засідання двадцятої сесії Острозької міськради шостого скликання. На ній депутати розглянули 13 планових питань, додаткове, а також висловились щодо актуальних проблем життя міста.
Читати далі


Розміри допомоги при народженні дитини у 2012 році

Допомога при народженні виплачується у розмірі, який залежить від того, яка по рахунку дитина у сім’ї – перша, друга, третя… Також розмір допомоги залежить від дати народження.
Читати далі


Про бюджет і благоустрій

У четвер відбулася робоча нарада при міському голові з керівниками підприємств, організацій, установ міста. На ній обговорювалися питання фінансової життєдіяльності міста, його благоустрою, роботи в період різкого похолодання.
Читати далі


А ви подбали про майбутню пенсію?

З введенням нового розміру мінімальної заробітної плати кожен роботодавець і найманий працівник повинен розуміти життєву необхідність дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, які можуть бути гарантовані тільки при укладенні відповідних трудових договорів. Про важливість забезпечення „мінімалки”, контроль за офіційним працевлаштуванням і його результативність розповідає перший заступник міського голови, голова міської робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення Віталій Ундір:
Читати далі


Зарплата у грудні: кому і скільки

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників у грудні 2011 р. становив 2693 грн. (по підприємствах з кількістю працюючих 10 і більше осіб), та перевищував у 2,6 раза розмір мінімальної заробітної плати (1004 грн.). Порівняно з груднем попереднього року номінальна заробітна плата зросла на 14,2%, реальна заробітна плата (з урахуванням росту споживчих цін) – на 10,6%.Нарахування за одну оплачену годину становили 17,43 грн.
Читати далі


Міська рада: день за днем

Вівторок, 31 січня:
 За головування заступника міського голови Володимира Мацуна відбулося засідання комітету щодо забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної інфраструктури міста. Розглядалися питання: затвердження плану роботи на І півріччя 2012 року; створення бази (переліку) інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями.
Читати далі


Обрали кращого вчителя

Сучасна школа є осередком освіти, культури, духовності; середовищем, в якому відбувається формування творчих здібностей учнів, створюються умови для їхньої творчої самореалізації. А учитель не повинен зупинятися ні на своєму навчанні, ні у своїй творчості, ні в оволодінні новими методами і прийомами навчання. Свій авторитет серед дітей потрібно постійно доводити, вдосконалюючи свою педагогічну майстерність та професіоналізм, тому що вчитель – це не тільки професія, це – доля.
Читати далі


Ян Лятос кінець світу відтерміновує

Нещодавно у видавництві Національного університету «Острозька академія» побачила світ книга Петра Кралюка та Михайла Якубовича «Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях».
Читати далі


Коли квітує поетичний храм

Напередодні відкриття Всеукраїнського фестивалю колядок і щедрівок, який проходив уже всьоме на базі студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» , вийшла у світ п’ята збірка поезій відомого нашого поета і журналіста Олеся Ундіра «Божественний храм душі». Вона присвячена цьому храму. У представленій на суд читача духовній ліриці пульсують глибинні почуття любові до рідної церкви, України, краю, прихожан, паломників. Кидається в око те, що у серці віршотворця блаженно квітує своєрідний поетичний храм – споконвічна свята потреба нового дня та творення добра у ньому.
Читати далі


Вимір

Якщо душа твоя воістину християнська, тим, ніколи ближньому не дорікнеш за добру справу і відвертість. А образа? З нічого робиться вона... Ліпше в хвилину ту згадай молитву... Без неї не життя.
Читати далі


Золоте перо (вірші із однойменної літературної сторінки)

Я в Бога вірую
Я в Бога вірую, бо я живу…
І синтезую в серці мрію:
Стару, безсилу і криву.
Читати далі


Чим небезпечний кір?

На Рівненщині загострюється епідситуація з кору. Станом на 25 січня 2012 року медики виявили 140 хворих (у тому числі 86 дітей віком до 18 років) з підозрою на кір. Найбільше зареєстровано хворих в Радивилівському, Рівненському та Володимирецькому районах. В м. Острозі та Острозькому районі поки що захворюваність на кір не реєструється. Однак кожному слід знати про цю недугу.
Читати далі


Йдучи на мороз – поїжте!

За словами фахівців, щоб уникнути обморожень, необхідно одягатися таким чином, щоб шари одягу (кілька легких кофт) не прилягали один до одного щільно і залишали між собою прошарки повітря, які відмінно утримують тепло. Верхній одяг повинен бути таким, що не промокає і не продувається, а взуття – не тісним і сухим. Рекомендується використання теплих устілок і вовняних шкарпеток на голу ногу, оскільки вони вбирають зайву вологу та залишають ноги ­сухими.
Читати далі


Молоді про Голокост

У підлітковому клубі за місцем проживання «Надія» 27 січня 2012 року відбувся захід, під час якого діти більш детально ознайомилися з подіями, які увійшли в історію, як найбільший злочин проти людства – Голокост та вшанували пам'ять про його жертв хвилиною мовчання.
Читати далі


І острожани вшанували Висоцького

Гарний подарунок отримали шанувальники творчості Володимира Висоцького Нетішина. Там відбувся І етап VI фестивалю бардівської пісні ім. Володимира Висоцького. А удостоїлось місто такої честі завдяки острожанину Олександру Шустеруку, який достовірно встановив першість міста енергетиків на присвоєння імені творця неповторних поезій і пісень. А ще відтепер у музеї Висоцького в далекому російському Краснодарі буде експонуватися малюнок острожанки – переможниці творчого конкурсу серед художників присвяченого композитору і поету.
Читати далі


Колядували навіть 2-річні діти

Двадцять восьмого січня відбувався Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок, який проводиться уже сьомий раз на базі студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького. Цього року учасниками фестивалю були колективи з Острога, Києва (на фото), Тернополя, Кременця, Рівного, Нетішина та Рівненської області.
Читати далі


Про податкову знижку за навчання

Відповідно до ст. 166 розділу ІV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п.166.3 ст. 166 Кодексу.
Читати далі


Обласна організація Соціалістичної партії України добровільно припинила своє існування

Двадцять сьомого січня в м. Рівне відбулося спільне засідання обласних організацій партії «Об’єднані ліві і селяни» та Соціалістичної партій України. Оголосивши саморозпуск, обласна організація Соціалістичної партій України влилася до лав партії "Об’єднані ліві і селяни". Рішення про об’єднання було прийнято на обласній конференції, його підтримала переважна більшість районних та міських партійних осередків.
Читати далі


Острозькі боксери знову чемпіони

Для підготовки та успішного виступу острозьких боксерів в чемпіонатах своєї області було вирішено прийняти участь у відкритій першості Хмельницької області, яка відбулась в середині січня цього року в м. Нетішині.
Читати далі


І рідну матір обікрав...

Боячись крадіїв, 81-річна острожанка Ніна ховала свої невеликі прибутки у коробку з медикаментами, однак старенька ніяк не могла здогадуватися, що на її скромні пожитки посягнуть не крадії, а власний син.
Читати далі


Сталося

Погрожує
24 січня до міліції надійшло повідомлення 52-річного Миколи про те, що місцевий житель, 30-річний Петро, погрожує йому фізичною розправою.
Читати далі


Наш історичний календар

4 лютого
– Міжнародний день боротьби з раком;
Читати далі


Торт «Черепаха»


Дитина — вище творіння Природи і Космосу, і несе в собі їхні риси — могутність і безмежність. Виховуючи свою дитину, ви виховуєте себе, затверджуєте свою людську гідність. Кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими. З усіх шляхів, які ведуть до щастя, найвірніші – праця і завзятість. Праця ж – продукт здоров’я, а здоров’я залежить від якості споживаних продуктів.
Читати далі


Просмотров: 429 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]