П'ятниця

19.04.2019

18:09

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№7 від 18 лютого 2012 р.
Болить в душі Афганістан...

Сум пам’яті і радість сьогодення, гіркі спогади і теплі побажання подарував урочистий концерт, присвячений вшануванню учасників бойових дій на територіях інших держав і 23-ій річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Його родзинкою стала частина програми, яку подарував присутнім у залі колишній афганець, Заслужений артист України Володимир Коваленко.
Читати далі


Знай наших

Минулого тижня обласну відзнаку – диплом та статуетку «Наша спортивна гордість-2011» отримала начальник відділу сім’ї, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради Ірина Волянюк. Ірина Дмитрівна перемогла в номінації «Кращий керівник спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів за підсумками спортивного сезону – 2011 року» конкурсу, який проводив Рів­ненський обласний центр «Інваспорт».
Читати далі


Як розвиватиметься земельна реформа

Такою була тема прес-конференції у Рівному минулого тижня. Йшлося про перспективи після набуття чинності закону «Про ринок земель». Своїми думками з цього приводу ділилися чиновники, юристи, представники освітнього проекту USAID Агроінвест, торгових агрофірм, громадських організацій.
Читати далі


Стартував конкурс «Жінка року – 2011»

Минулого тижня міським головою Олександром Шикером було прийнято розпорядження про проведення міського конкурсу «Жінка року-2011». У документі йдеться про те, що метою конкурсу є підвищення ролі жінок у суспільному, громадському житті держави, їх участі у державотворчих процесах, розкриття професійних і творчих здібностей.
Читати далі


Міська рада: день за днем

Вівторок, 14 лютого:
За головування заступника міського голови Володимира Мацуна відбулося засідання комісії з питань енергозбереження та розрахунків за спожиті енергоносії і житлово-комунальні послуги. 
Читати далі


При потеплінні буде і відключення

У вівторок, 14 лютого, відбулося чергове засідання комісії виконкому Острозької міської ради по розрахунках за енергоносії під головуванням заступника міського голови Володимира Мацуна.
Читати далі


Допоможе гаряча лінія АНТИГРИП

Адміністрація Острозької центральної районної лікарні інформує про те, що в Острозькій ЦРЛ створено "гарячу лінію”, зателефонувавши на яку можна отримати відповіді на запитання щодо заходів індивідуальної та колективної профілактики грипу та ГРВІ. Телефони "гарячої лінії”: 2-29-63; 2-25-74.
Читати далі


Підтримайте острожан у проекті «Гордість Рівненщини-2011»

Триває реалізація проекту «Гордість Рівненщини-2011». У його рамках представницьке журі, а також краяни, визначать найдостойніших в нашій області, тих, хто формує її імідж. Організатори запевняють, що підсумкове дійство відбудеться в обласному центрі 24 лютого.
Читати далі


Поки лютував мороз

Минулого тижня, зважаючи на низьку температуру повітря, Міністерство освіти України вказало на право батьків самостійно ухвалювати рішення щодо відвідування їхніми дітьми шкіл у морози.
Читати далі


Необхідний стаж для призначення пенсії

Мінімальна тривалість страхового стажу з 1 жовтня 2011 року для призначення пенсії за віком становить 15 років. Той, хто матиме менший страховий стаж, не залишиться без опіки держави. Таким громадянам буде призначено державну соціальну допомогу в управлінні праці та соціального захисту як особам, які не мають права на пенсію відповідно до окремого закону.
Читати далі


Про трудові договори

У  разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа, або уповноважена нею особа, що діє на підставі нотаріально посвідченого доручення, зобов’язана у тижневий термін з моменту фактичного допущення працівника до роботи, у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України зареєструвати укладений трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання. Порядок реєстрації трудового договору між працівником та фізичною особою затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики України (далі Порядок).
Читати далі


Збитки від пожеж – понад 100 тисяч!

З  настанням морозів у Рівненській області з початку року виникло 162 пожежі. На них загинуло 10 осіб. Прямі матеріальні збитки від вогню становлять 1 млн.181 тис. грн. В Острозькому районі з початку року виникло 9 пожеж, збитки завдані пожежами становлять понад 100 тис. грн. Основні причини – несправність пічного опалення та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
Читати далі


Зупинимо нелегальний продаж алкоголю

Тяжкими отруєннями, а подекуди й летальними випадками закінчується вживання неякісного алкоголю. Періодично статті про подібні випадки з’являються на газетних шпальтах. Тож аби уникнути трагедій острозькі правоохоронці вирішили перевірити ліцензії у місцевих магазинах.
Читати далі


Іоанн Кронштадтський і Волинь

Другого січня Православна церква відзначає день пам’яті отця Іоанна Кронштадтського (1829–1908), який ще за свого життя прославився своїм Богом даним даром прозорливості, передбачення історичних подій та людських доль, і, особливо, даром зцілення хворих, творіння блага кожному, хто звертався до нього, щоб отримати милість Божу по його молитвам. У минулому році на сторінці «Ковчегу» ми вже публікували матеріали, присвячені цьому улюбленому всіма святому (15 січня 2011, №2). Але нині виявились нові цікаві факти перебування Іоанна Кронштадтського на Волині, які були відомі не багатьом людям. То ж продовжуємо тему.
Читати далі


Релігія та наука в сучасному суспільстві

Чимало людей будують своє життя, відкидаючи віру в Бога і спираючись тільки на науку. Так, досягнення нау­ки у вивченні світу величезні. Але наука може пояснити далеко не все навіть у видимому світі, в природі і в самій людині. І навіть якщо наука зможе пояснити весь матеріальний світ, сфера нематеріального потойбічного вищого світу залишається для неї закритою. Інші люди, навпаки, засновують свій світогляд тільки на Святому Писанні і відкидають науку. Але й цей погляд є також обмеженим, адже Біблія закликає нас до пізнання Божого творіння (Пс.18:2–5; Рим. 1:19,20). Відомий італійський астроном і філософ Галілео Галілей завжди повторював, що «книга природи і Біблія мають того самого автора». Найобґрунтованіший підхід полягає у погодженні науки і Святого Писання. Праві ті, хто в своєму житті поєднує глибоку віру в Бога із знаннями досягнень сучасної науки.
Читати далі


Княгині української духовності присвячувалось

У п’ятницю, 10 лютого, в Острозькому НВК «Школа І-ІІІ ст. – гімназія» члени бібліотечного активу і педагоги знайомилися із життєвим і творчим шляхом відомої української письменниці, поетеси, художниці, скульптора, писанкарки та громадської діячки Оксани Лятуринської. Поряд з організаторами ділилися своїми думками щодо її творчості, теперішніх і в минулому літературних процесів та подій в Україні, за кордоном, розповідали про нові видання, читали твори ювілярки запрошені на захід гості.
Читати далі


Майстри «петриківки» вчитимуть юних

Петриківський розпис відомий далеко за межами нашої країни, адже став ознакою самобутності і нашою національною гордістю. Незабаром Національний університет «Острозька академія» у співпраці із фундацією «Україна-Франція» (м. Київ) організовує виставку і майстер-клас Петриківського розпису в Острозі.
Читати далі


Євро-2012 в музичній школі

У музичній школі вже вкотре зимовими днями відбулося свято гумору та кмітливості – музично-теоретично- навчально-розважальна гра КВК-2012. Оскільки Україна чекає на Євро-2012, й учні музичної школи не могли залишитись осторонь цієї надзвичайної події. У запеклому поєдинку зустрілись команди випускників: «Льолики-голики» та «Еврики».
Читати далі


Її покликання – бібліотекар

Про зустріч з Вірою Григорівною Мельничук домовилася телефоном. Йшла до неї і дуже хвилювалась. Адже це моя перша стаття про людину. Як вона мене зустріне? Чи довіриться? Чи буде зі мною щира?
Читати далі


Стрітенські відвідини духовним подвижником

Керуючим Рівненською єпархією та постійним членом Священного Синоду Київського патріархату нещодавно призначено архієпископа Іларіона (в миру Дмитрій Іванович Процик, уродженець села Зубрець Бучацького району Тернопільської області). Крім цього, владика Іларіон очолює Управління зовнішніх церковних зв’язків Київського патріархату. 15 лютого на велике християнське свято Стрітення Господнього, архієпископ Іларіон відвідав Острог. Його візит був насиченим і плідним.
Читати далі


На приготування супу надихнула… Алла Пугачова

Кілька років тому, переглядаючи періодичні видання, в одній із розповідей про відому співачку Аллу Пугачову прочитав фразу, що вона навчила свою кухарку готувати суп із плавлених сирів. Більше ніякої інформації не було. Задумався, а як це можна готувати такий суп. Тоді я ще не «дружив» із Інтернетом і не міг, як мовиться, одержати консультацію. Отож вирішив експериментувати. Я не буду описувати всі нюанси таких пошуків, але згодом зрозумів, що знайшов так звану «золоту середину». Своїм рецептом хочу поділитись із читачами «Замкової гори».
Читати далі


Наш історичний календар

18 лютого:
– 475 років тому підписано мирний договір про завершення чергової війни (1534-1537 рр.) між Московською державою і Великим князівством Литовським, до якого належали володіння князів Острозьких;
Читати далі


Сталося

Шахраї не сплять
6 лютого до міліції надійшло повідомлення 58-річної Марини про те, що невідомий шахрайським шляхом заволодів її грішми в сумі понад 3 тисячі гривень.
Читати далі


Просмотров: 498 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]