Середа

24.04.2019

19:08

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

№7 від 8 лютого 2014 р.

Майдан триває…

Незважаючи на скасування парламентом України скандальних диктаторських законів від 16 січня, відставку прем’єр-міністра Миколи Азарова та його уряду, закон про амністію, за який не голосували опозиціонери, Майдан продовжує боротьбу. 
Читати далі


Звітував міський голова

У п’ятницю, 31 січня, в приміщенні районного Будинку культури та у вівторок, 4 лютого, в приміщенні клубу КЗ «Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.» Рівненської облради відбулися збори територіальної громади Острога. Там про свою роботу, діяльність міської ради, її виконавчого комітету за період з листопада 2012 року звітував міський голова Олександр Шикер. Острожани мали можливість почути з вуст очільника міста розповідь про проблеми і досягнення, обговорити стан справ у нас, отримати відповіді на свої запитання. У центрі Острога і на Новому місті збори проходили по-різному, як і різна кількість людей прийшла зустрітися з міським головою…  
Читати далі


І остарбайтер, і солдат, і передовик…

Острожанин Пилип Бондарчук минулого тижня відзначив своє 90-річчя. За його плечима нелегка невільницька праця у Німеччині, концтабір Маут­хаузен. Ще не доб­равшись з полону додому хлопець потрапив до армії. І це було далеко не найгірше – бо міг опинитися в радянському концтаборі, або бути розстріляним. Повернувся він додому аж через п’ять років…
Читати далі


Змагалися, а перемогла дружба

Учні музичної школи вміють не тільки гарно співати, а й весело жартувати. Це вони вже вкотре доказали на щорічному «Музичному КВК», яке відбулось 3 лютого у стінах Острозької музичної школи. Дійство, яке тривало понад дві години, зовсім не втомило глядачів, і вони однаково голосно аплодували та підтримували команд-фаворитів як в кінці, так і на початку.
Читати далі


Прийняли бюджет міста

У п’ятницю, 31 січня, відбулася чергова 50 сесія Острозької міської ради. На ній було затверджено бюджет міста на 2014 рік, а також прийнято ряд важливих рішень соціального, фінансового, господарського та організаційного характеру.   
Читати далі


Міська рада: день за днем

Понеділок, 3 лютого:
Відбувся виїзний прийом міського голови Олександра Шикера в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 до трудового колективу з особистих питань. Порушувалися питання щодо взяття на чергу для отримання земельної ділянки під житло і господарські споруди та проведення ремонту вуличного освітлення. В день прийому заявнику було надано роз’яснювально-інформаційні відповіді щодо подальшого вирішення порушених питань, згідно чинного законодавства.  
Читати далі


Впорядковували документи

Острозький шиноремонтний завод вже давно не працює. Він був визнаний банкрутом, ліквідований і проданий новому власнику. На жаль, ліквідатор не подбав про передачу документів у архів, які є основою для призначення людям пенсій. Минулого тижня за сприяння Острозької міської ради та міського голови Олександра Шикера кадрові документи було упорядковано та передано до міської ради. На світлині поруч ви бачите, як відбувалося впорядкування документації у кабінеті міського голови працівниками архівного відділу Острозької райдержадміністрації, міської ради та колишніми працівниками ліквідованого підприємства.  
Читати далі


Пам’ятна нагорода

Ще навчаючись у шостому класі Острозької середньої школи-інтернату (нині в її стінах діє Національний університет «Острозька академія»), я став активним дописувачем Острозької районної газети «Зоря комунізму» (нині «Життя і Слово»). Саме там, у рідній районці, вперше було надруковано мій вірш «Квітень» (1968 рік). Досить часто друкувалися мої кореспонденції, вірші, коли я був уже випускником школи-інтернату (1969/1970 навчальний рік). Кожного року 5 травня на День преси мені, як й іншим активістам газети, вручали подарунки, тим самим відзначаючи нас, громадських кореспондентів, за постійну співпрацю з районним часописом.­  
Читати далі


Соціально-економічне становище Острога у 2013 році

Промисловість

За 2013 р., порівняно з попереднім роком, на підприємствах міста індекс виробництва води натуральної мінеральної газованої склав 86,3%, випуску газет, які виходять менше чотирьох разів на тиждень, – 69%, журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, швидкозшивачів, формулярів і бланків, виробів канцелярських інших, з паперу чи картону – 60%.  

Читати далі


Міський бюджет на 2014 рік у деталях

Рішенням міської ради від 31 січня 2014 року № 577 «Про міський бюджет на 2014 рік» затверджено міський бюджет за доходами в сумі 40028, 8 тис. грн. та видатками в сумі 39310, 1 тис. грн.  

Читати далі


Універсальний солдат стоматології

Цих лікарів діти і часто дорослі бояться чи не найбільше. А втім, навіть не лікарів, а їх знарядь праці – бормашинок, різних голочок та гачечків. Єдине, напевне, що допомагає налаштувати хворого на спокій – щира усмішка, як у Анатолія Платонова та його помічниці – медсестри Надії Тишко.

Читати далі


Вдала операція рятувала життя багатьом

Можемо стверджувати, що з датою визволення багатьох пунктів області виникла плутанина. Породжена вона, як не дивно, повідомленням Радінформбюро від 5 лютого 1944-го (текст його ми подавали у газеті від 25 січня). Тому раніше й писали, що і Рівне, і Острог, й інші пункти визволені саме 5 лютого! Але завдяки наполегливій праці багатьох музейників, зокрема, й Острозького краєзнавчого, істина таки була встановлена. На жаль, не для всіх. Бо люди сприймають події війни так, ніби вони відбувалися вчора, у сучасних умовах. Їх дуже дивує, приміром, як це Луцьк і Рівне, між якими – 70 км, визволили в один і той же день – 2 лютого, а Здолбунів, до якого від обласного центру – 9 км, «лише» 3-го?  

Читати далі


Ім’я Острога на полковому знамені

Традиційно піхотні та кавалерійські полки російської імператорської армії, крім порядкового номеру, мали ще й найменування в честь одного з губернських, обласних чи повітових міст імперії. І, як правило, це найменування ніяк не пов’язувалося з місцем дислокації військової частини, тобто, її гарнізоном. Для прикладу, напередодні Першої світової у нашій Волинській губернії були дислоковані три дивізії 11-го армійського корпусу. До складу 11-ої піхотної дивізії (штаб у Луцьку) входили 41-й піхотний Селенгінський та 42-й Якутський (гарнізон Дубна, пізніше – Кременця), 43-й піхотний Охотський та 44-й піхотний Камчатський полки. До складу 32-ої піхотної дивізії цього корпусу зі штабом у місті Рівне належали 125-й Курський, 127-й Путивльський, 128-й Старооскольський піхотні полки (усі – в гарнізоні Рівного), а також 126-й піхотний Рильський полк в гарнізоні Острога. Отже, всі частини цієї дивізії були названі в честь міст Курської губернії. Але, найменування жодної з частин не мало стосунку до Волинської губернії, у гарнізонах якої ці полки дислокувались.

Читати далі


Острожчина приймала естафету пам’яті

У будинку культури смт Квасилів Здолбунівського району 2 лютого з нагоди відзначення 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників та 70-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулася передача Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» від Гощанського району Острозькому, а від нього – Здолбунівському.  

Читати далі


Підліток – дзеркало дорослих проблем

Вашій дитині вже 13 чи 14 років? Як часто у ваших стосунках виникають непорозуміння? Чи завжди ви розумієте своє дитя, а воно вас? Майже в кожній родині, де росте підліток, виникають проблеми у спілкуванні між батьками і дітьми. Часто і сам підліток не може пояснити своїх безглуздих вчинків або грубого, нахабного повод­ження. Насправді, «винен» у всьому період між 10 і 15 роками, коли дитина переживає складні зміни у фізичному і морально-психологічному розвитку. До них потрібно готуватись.  

Читати далі


Народження, шлюби…

Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Острозького районного управління юстиції у Рівненській області з початку року до 1 лютого 2014 р. складено актових записів по місту Острогу:  

Читати далі


Виставка острозьких «Кобзарів» у Рівному

Четвертого лютого в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці вперше відбулася презентація виставки рідкісних та цінних видань «Кобзарів» Т. Г. Шевченка зі збірки Музею книги і друкарства Державного історико-культурного заповідника міста Острога і демонстрація авторської роботи Олени Медведєвої – вишитого «Кобзаря».  

Читати далі


Із попередженням – у кожну домівку!

Сніг з кожним днем все сильніше замітає вулиці міста, а позначка на термометрі невпинно знижується. Тож за таких погодних умов більшість жителів намагається після прогулянки засніженими вулицями чим швидше потрапити у теплу домівку.

Читати далі


Для безпеки дорожнього руху

З настанням зимового періоду на автошляхах та вулично-дорожній мережі утворився сніговий накат. Зусиллями ОКП «Водоканал», на яке покладено належне утримання вулиць міста, здійснюється очищення проїзних частин та тротуарів вулиць міста від снігу та обробляється протиожеледними матеріалами, адже Пунктом 2 розділу 1 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених постановою Кабінету Міністрів від 30.03.1994 року № 198, визначено, що ремонт і утримання дорожніх об’єктів (крім залізничних переїздів), які перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління «Укравтодору» та згідно статті 24 Закону України «Про дорожній рух», власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах та вулицях, що знаходяться у їх віданні.  

Читати далі


Пригоди, злочини...

Упродовж минулого тижня до Острозького МВ УМВС України в Рівненській області надійшло 42 заяви та повідомлення, за результатами розгляду яких було розпочато 8 кримінальних проваджень. Зокрема:  

Читати далі


Скорбота

У продовж січня покинули світ живих такі мешканці міста:

Читати далі


Пожежна небезпека опалювального сезону

Пониження температури повітря відразу ж знайшло своє відображення на ситуації з пожежами. Як тільки перша прохолода зазирнула у помешкання, люди почали діставати зі схованок різні обігрівальні прилади і безжально випробовувати ними загальну електромережу та своє пожежонебезпечне везіння.

Читати далі


Просмотров: 393 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]