П'ятниця

24.05.2019

15:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

А родзинка походу – купання!
Звечора, 20 січня, на другий день Водохреща зоряне небо і легкий приморозок віщували гарну погоду учасникам пішохідного походу «За здоровий спосіб життя». Проте наступного дня зранку виявилося, що за ніч намело стільки, що погода ставила під сумнів саму можливість пішого походу. Тим більш, що снігопад продовжувався...

Але для учасників лісового маршруту альтернативи не було. «Похід відбудеться за будь-якої погоди!» – вирішили туристи на чолі з організатором акції, про яку повідомляла наша газета, Олександром Томашевським та вчителем ЗОШ I-III ст. №1, керівником туристичного гуртка Андрієм Гульком. До речі, Андрій Володимирович веде важливу шкільну дисципліну – «Основи здоров’я», а у школі в ці дні проходив «Тиждень здоров’я», і учні зі своїм учителем взяли участь у поході. Зібралося 15 бажаючих, більшість яких були підлітки, гуртківці Андрія Володимировича – Тарас Холодюк, Назар Бабінський та учні Василь Гілянчук, Андрій Фесенко, Денис Козловський, а також, так би мовити, «однопроходці» по туристичних стежках України – методист відділу освіти Сергій Алєксєєнко, будівельник Олександр Вангрет, острожанин, а нині львівський студент Валерій Мартинюк і двоє дівчат із Нетішина, Віра та Тетяна. Невдовзі приєднався і журналіст Олександр Гладуненко.

Найперше диво, яке порадувало шанувальників здорового способу життя, – водосховище Хмельницької АЕС з прекрасними білими лебедями на поверхні. А далі їх чекала справжня снігова казка… Ліс, занесений таким довгоочікуваним, проте раптовим снігом, був по-справжньому дивовижним, ніби запрошував до своїх казкових шат. І несподівані дивакуваті його гості дійсно, від душі, милувалися білосніжним мереживом дерев, фотографувалися і бадьоро протоптували стежку у сніговому, до колін, м’якому покриві.

Чисте лісове повітря людські легені прокачували з особливим задоволенням, серце чітко відбивало удари, кров пульсувала в жилах, а душа раділа. Не було потреби ані в грошах, ані у розмовах про політику. Хотілося просто іти безкінечною сніговою стежкою, цим маленьким тунелем у великому лісі і ні про що не думати.

Протягом ходу Олександр та Андрій звертали нашу увагу на місцеві визначні дорожні пам’ятки – лавочки через кожний кілометр шляху, колодязь близько колишнього села Клиновець, старечий дуб, біля якого нібито колись дуже давно зупинялася відома цариця Катерина II.

На кінець після чотирьохгодинної подорожі – лісова галявина і засніжене озерце. Усі втомлені, але задоволені; дехто готується до зимового купання, тобто розчищає сніг і прорубує лід, представники чоловічої статі, даючи можливість, по-джентельменськи, жінкам відпочити, розпалюють багаття. Два Олександри – Гладуненко та Вангрет підкидають здоровечі поліна, підтримуючи вогонь, на якому усі бажаючі на паличках підсмажують шматочки сала – похідний лісовий делікатес. А який смачний після тривалої подорожі звичайний чай, що зварений з лісової соснини! Проте можна пити і з термоса. А от про спиртне навіть не думається. Душа хміліє від лісу, повітря і приємної втоми.

Родзинка походу – купання. На нього зважуються далеко не всі, а тільки трійка сміливих. Перша спроба – сам організатор Олександр Томашевський (на фото). Він пірнає, а дружина Людмила хвилюється, готує рушник, змінний одяг. Купаються також Андрій Гулько та Сергій Алєксєєнко. Усі вони задоволені, зовсім не змерзлі, їхні рожеві тіла, розтерті рушником, парують.

На зворотному шляху в декого з не дуже молодих відчуваються ознаки втоми, що підсилюють бажання скоріш дійти додому. Але сильнішими за втому є думки про наступний похід. Це дуже важко пояснити тим, хто не бив снігові стежки поряд із тобою. А ще важче пояснити самому собі, чому тебе притягує ліс, луг, річка – неповторна природа нашої ­країни…

Елла БІЛЮК
Просмотров: 571 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]