Вівторок

23.04.2019

21:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

А скрипка Попадюка лунатиме ще довго
Нерідко наша країна знаходить свої таланти тоді, коли вони вже далеко від неї. Зазвичай ми розцінюємо такі випадки як ще один мінус від української інтелігенції, культури, мистецтва. Все ж цього не можна сказати про нещодавнього гостя Острозької академії – українського скрипаля, засновника гурту PapaDuke, який уже 17 рік живе в Канаді й активно пропагує українську музику серед світової спільноти Василя Попадюка.

Переможець знаменитого конкурсу «Америка має талант» у всіх інтерв’ю та виступах неодноразово стверджує, що відчуває себе винятково українцем. Виїжджаючи до Канади у важкі 90-ті роки, він твердо знав, що повертатиметься в Україну, робитиме все можливе, аби піднести українську музику на вищий рівень.

З Острозькою академією скрипаля познайомили його добрі друзі і неодноразові гості нашої альма-матер – острожанин Олексій Хахльов та заслужений артист України Петро Мага. Він зізнався, що для нього знайомство з нашим університетом – це щось неймовірне, адже відновлений навчальний заклад й досі відтворює давню атмосферу таємничості й містичності:

– Я відчуваю надзвичайну енергетику від публіки, яка випромінює добро. Видно, що духовно-моральний розвиток молоді в університеті на першому місці.

Граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, jazz, Василь Попадюк завжди намагається додати щось своє до композиції, щось, що має нотки українськості. Останнім часом гурт експериментує із етномузикою, до будь-яких творів пише власні аранжування, надаючи їм індивідуального звучання.

Віртуозною грою Василя Попадюка в Острозькій академії насолоджувалися майже годину. За цей час кожен мав можливість побачити і почути не з підручникової теорії, що таке геніальність. Ректор академії Ігор Пасічник щиро подякував гостям за незвичайний мистецький вечір. Петро Мага та Олексій Хахльов отримали екземпляри енциклопедичного видання «Острозька академія». Василю Попадюку Ігор Демидович подарував Острозьку Біблію, долучивши його до найкращих друзів академії, які сприяють її духовному та мистецькому розвитку.

Такі зустрічі надовго залишаються у пам’яті. І скрипка Попадюка ще довго лунатиме в студентських серцях.

Юлія ЯРУЧИК
Просмотров: 321 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]