Вівторок

23.04.2019

04:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

А ви «блискавку» відправляли?
Напевне, для наймолодших читачів нашої газети питання, що у заголовку, досить дивне, якщо не сказати – загадкове. Для старших воно не таке «страшне». Ну, а тим, хто має поважний вік, взагалі – ніякої загадковості. Адже «блискавка» – це надзвичайно термінова телеграма. Та в наш час не те, що «блискавки» – бланку звичайної телеграми не знайти! Зате, як не дивно, працівники Острозького вузла зв’язку можуть вам нині продати не лише конверти, марки, газети, а й пральний порошок, макарони, і навіть… залізничні квитки! Хоч – до Києва, хоч – до Москви, хоч – до Санкт-Петербурга!  

Ось таких метаморфоз зазнала наша пошта лише за життя одного покоління! Найкраще про це може повідати людина, яка пережила не лише ці зміни, а й – багатьох керівників Острозького відділення зв’язку. Напевне, багато наших земляків знають й поважають її. Адже Віра Марченко працювала за ці роки і сортувальницею, і розносником телеграм, і листоношею. Причому, на усіх без винятку дільницях Острога.

А прийшла на пошту Віра після закінчення школи. За порадою сестри. Особливої підготовки робота з її спеціальності не вимагала, лише – бути старанною, працелюбною, дисциплінованою, уважною. Саме всі ці чесноти і примножила вона за час служіння в нелегкій справі спілкування людей за допомогою листів, бандеролей, посилок, телеграм, поздоровних листівок.

Із вдячністю згадує своїх перших наставників – Сашу Захарчук, Марію Дубінчук, Ольгу Чернявку, інших дівчат з Вельбівного, усіх керівників вузла зв’язку, перших подружок з роботи. Мало лишилося тих, хто працює або пропрацював кілька десятків років – серед них можна назвати Галину Чайку, Галю Семенюк. Нові працівники частіше нині не затримуються й змінюють роботу, особливо молоді – шукають чогось кращого. Було усілякого за ці часи: адже прогрес, техніка невпинно розвивалися. Так, вже важко й пригадати, що колись вводилась автоматична обробка кореспонденції – за допомогою написання цифр Всесоюзного індексу. Віра Яківна пам’ятає навіть тодішній індекс Острога: 265620. І те, як тісно було у старому приміщенні пошти (на сучасній вулиці Чорновола), але зате – набагато тепліше. Також пам’ятає, як важко було в передсвяткові дні (особливо – Новорічні та перед 8 Березня) розносити всі вітання, до яких додавалася ще й чимала «гора» різноманітних газет та журналів. До того ж, нерідко траплялося так, що щойно була на якійсь вулиці чи в організації – а тут знову потрібно бігти туди ж, у сусідній будинок. Було досить важко. Передплачували в ті роки люди пресу набагато більше. Адже лише «Радянської жінки» привозив поштовий фургон кілька десятків зв’язаних пачок по 50 штук у кожній! Чимало передплачували й сім’ї: молодші – «Зірку», трохи старші – «Пионерскую правду» чи «Юний ленінець», ще старші – «Комсомолку» або «Молодь України». Ну, а вже глави сімейств – хто «Правду», хто «Труд», хто – «Известия», хто – «Здоровье», хто – районку. До речі, наклад останньої тоді був більшим, аніж сумарний тираж усіх сучасних острозьких видань!… Поки розкладали усе те по дільницях, листонош часто не було видно з-за гори газет та журналів. Отож, це була нелегка робота – носити сумку листоноші. Могли підстерігати на цьому шляху й несподіванки: як приємні, так і не дуже… Недаремно сьогодні листоношам видають навіть газові балончики – і від собак, і від двоногих «тварюк».

Праця листонош – одна з найважчих в світі. Але – і одна з найнеобхідніших. Адже нічого кращого немає за спілкування, за підтримання ділових та партнерських стосунків, при яких без послуг поштового зв’язку аж ніяк не обійтися.

І гарно, коли сім’я це розуміє. Тому Віра Марченко й підкреслює, що без підтримки сім’ї, чоловіка та дітей їй було б набагато важче. Ми ж бажаємо Вірі Яківні та усім її колегам міцного здоров’я, радості, сімейного щастя, успіхів не лише у роботі!

Олександр ГЛАДУНЕНКО
№40 від 5 жовтня 2013 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 342 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]