Вівторок

23.04.2019

21:22

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

А ви готові до сезону грипу?
За інформацією з інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. Громашевського АМН України слід чекати грип в листопаді. В епідсезон 2012-2013 р.р. прогнозують циркуляцію вірусів грипу типу А та вірусів типу В.

Сезонний грип типу А(Н3N2), але штам буде новий як для нас, так і для країн Південно-Східної Європи та Росії. Оскільки українці не мають до нього імунітету, то хворітимуть частіше та довше, грип викликатиме більше ускладнень, особливо у старших людей та осіб із хронічними недугами.

Крім того, в Україні очікується вже відомий нам вірус А (Н1 N1), який викликав пандемію в 2009-2010 роках. Тоді він вклав у ліжко понад 6 мільйонів українців. Але цього року він пройде менш бурхливо, бо населення має проти нього імунітет.

А от грип В вважається менш агресивним, хоча при неадекватному лікуванні також може призвести до ускладнень.

Рекомендують до листопада (не пізніше, ніж у жовтні, щоб встиг виробитись імунітет) провести щеплення. На території України дозволені до застосування в цьому епідемічному сезоні наступні вакцини для профілактики грипу:
– „Ваксигрип” Україна;

– „Ваксигрип” Франція;

– „Флюарикс” Німеччина;

– „Інфлувак” Нідерланди;

– „Інтанза” Франція.

Для більшості людей щеплення є справою добровільною, а для певних категорій (вихованці дитбудинків, інтернатів, будинків для літніх людей тощо) вакцинація проводиться централізовано. Вакцину можна замовити в міжлікарняній аптеці, що знаходиться в приміщенні поліклініки, щеплення зробити – в щеплювальному кабінеті поліклініки.

 А поки що нас атакують гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), які, як і грип, небезпечні такими ускладненнями як пневмонія, запалення нирок, серцевого м’яза, мозкових оболонок, суглобів. Це типове для цієї пори року сезонне підвищення захворюваності, особливо у зв’язку з похолоданням. Діставши температурний шок, організм відразу стає беззахисним перед застудою.

ГРВІ так багато, що впродовж сезону людина може перехворіти кілька разів. Заразитися можна від хворої людини повітряно-крапельним шляхом (під час чихання, при кашлі з рота хворої людини вилітають дрібні частинки слизу, у яких міститься величезна кількість вірусів ), також збудники осідають на підлогу, висихають і знову піднімаються у повітря з пилом, який ми вдихаємо.

Від грипу ГРВІ відрізняється менш інтенсивними проявами загальної інтоксикації, а це – біль голови, особливо у скроневих ділянках, біль в очах та м’язах, серцебиття та слабкість. Деякі ГРВІ відразу заявляють про себе гострим нежитем, кашлем, дертям в горлі, відносно невисокою температурою чи її відсутністю на тлі загальної кволості. Хворим на ГРВІ лікарі, як правило, рекомендують часте пиття (виводить токсини), ліжковий режим, ліки проти болю голови, препарати для симптоматичного лікування. Недоліковані або неправильно ліковані ГРВІ виснажують організм, торують дорогу грипу.

Пам’ятайте: небезпечно, коли хворі на ГРВІ люди, пересилюючи себе, піднімаються з ліжка та йдуть на роботу, у школу, в магазин. По-перше, тимчасова ізоляція гальмує поширення інфекції, по-друге, при ГРВІ так само як при грипі, організму потрібен відпочинок для відновлення резервів імунної системи.

Рекомендації як не захворіти на ГРВІ та грип лишаються незмінними:
– підвищувати опірність вашого організму, регулярно вживаючи лимони, цибулю, часник, чаї з шипшини, чорної смородини та ін;

– уникати контакту з особами, що мають прояви ГРВІ та грипу ;

– обмежити відвідування місць великого скупчення людей;

– часто провітрювати приміщення та мити руки з милом;

– прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку одразу ж після використання потрібно викинути, або навчіться чхати і кашляти в руки на рівні ліктя;

– користуватись масками, в першу чергу тим, хто має ознаки застуди;

– якщо у людини є симптоми ГРВІ (або грипу), то тримайтеся від неї на відстані не менше 2-х метрів;

– при перших симптомах захворювання та для попередження можливих ускладнень негайно зверніться до ­лікаря.

Ольга ЛИСЕНКО, лікар епідеміолог Острозької ЦРЛ
Просмотров: 336 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]