Субота

20.04.2019

07:53

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

А ви подбали про майбутню пенсію?
З введенням нового розміру мінімальної заробітної плати кожен роботодавець і найманий працівник повинен розуміти життєву необхідність дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, які можуть бути гарантовані тільки при укладенні відповідних трудових договорів. Про важливість забезпечення „мінімалки”, контроль за офіційним працевлаштуванням і його результативність розповідає перший заступник міського голови, голова міської робочої групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення Віталій Ундір:

– Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою для підприємств усіх форм власності та господарювання (ст.3 Закону України "Про оплату праці”). Разом з тим, сьогодні бюджет міста на 99,9% складається з податку з фізичних осіб, який є відрахуванням з зарплатні острожан. Тому одним із важливих завдань є контроль за дотриманням трудового законодавства в частині легалізації робочих місць. Цим і займається наша комісія, яка працює систематично і результативно. Адже якщо людям платиться заробітна плата нижче мінімальної, то відрахувань у бюджет немає, отже страждають вчителі, лікарі, галузь культури. Словом бюджетна сфера, яка отримує свої кревні з міської скарбниці.

– Підсумуйте роботу робочої групи за минулий рік.

– В минулому році міською робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було проведено 158 перевірок суб’єктів, підприємницької діяльності щодо укладання трудових договорів між фізичними особами та найманими працівниками, дотримання мінімальної зарплати та її виплати. Це на 99 перевірок більше, ніж в 2010 році. Попереджено 31 керівника. Легалізовано 36 робочих місць, що на 30 більше, ніж у 2010 році.

– На що в першу чергу спрямована робота робочої групи?

– Хочу зазначити, що до її складу входять представники міліції, центру зайнятості, УПСЗН, ФССНВ і ми перевіряємо перш за все тих роботодавців, в кого працівники оформлені на 0,5 ставки або не оформлені взагалі. Адже не секрет, що офіційно працюючи на півставки, тобто 4 години часто-густо наймані працівники трудяться в ларках, магазинах по 12 годин, а то і цілодобово. За недотримання соціальних гарантій щодо виплати мінімальної заробітної плати таких роботодавців і притягуємо до матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством. Нагадаю, керівникам усіх форм власності: у колективних договорах та трудових договорах розмір мінімальної заробітної плати повинен бути встановлений відповідно до ст.13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік”.

24 січня, на останньому засіданні робочої групи було прийняте рішення про подальше здійснення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, які будуть порушувати чинне трудове законодавство в частині оплати праці, неукладання трудових договорів. Також Острозькому міськрайонному центру зайнятості доручено щомісячно надавати робочій групі список фізичних осіб, які працюють не на повні ставки та показники заробітної плати найманих осіб, з якими укладені трудові договори з дублюванням в Острозьке відділення ЗОДПІ та Управління Пенсійного фонду в Острозькому районі. За цією інформацією і будемо проводити перевірки.

– Що потрібно знати і пам’ятати найманому працівнику?

– Лише мінімальний розмір заробітної плати дає соціальні гарантії та право на зарахування страхового пенсійного забезпечення. Тому потрібно відстоювати своє право на мінімальну зарплату, адже це є забезпеченням майбутньої пенсії. Якщо жінці до виходу на заслужений відпочинок потрібно трудитись 35 років, то працюючи на 0,5 ставки, цей термін сягає 70 років! Відстоювати свої права на легальне працевлаштування треба і для того, аби захистити себе у випадку травматизму, хвороби. Це потрібно не роботодавцю, а працюючому. Тому прикро чути при перевірках, що люди когось підміняють чи стажуються. Захищаючи інтереси роботодавця, вони нехтують своїми правами, майбутнім і власною безпекою.

Спілкувалась Олена ТОЛОЧИК
Відповідно до ст.13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік” установлено розмір мінімальної заробітної плати:

– з 01 січня 2012 року – 1073 гривні;

– з 01 квітня 2012 року – 1094 гривні;

– з 01 липня 2012 року – 1102 гривні;

– з 01 жовтня 2012 року – 1118 гривень;

– з 01 грудня 2012 року – 1134 гривні;

у погодинному розмірі:

– з 01 січня 2012 року – 6,43 гривні;

– з 01 квітня 2012 року – 6,56 гривні;

– з 01 липня 2012 року – 6,61 гривні;

– з 01 жовтня 2012 року – 6,7 гривні;

– з 01 грудня 2012 року – 6,8 гривні.

Мовою закону

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може проводитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт).

За інформацією управління праці і соцзахисту населенняПросмотров: 252 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]