П'ятниця

24.05.2019

15:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Африканська чума: недопустимо хворобу свиней
Африканська хвороба свиней – інфекційна, вірусна хвороба свиней, характеризується високою температурою, посинінням шкіри, високою смертністю.

Збудником недуги є вірус, який надзвичайно стійкий в зовнішньому середовищі, наприклад, у трупах свиней зберігається до 10 тижнів. Основні фактори передачі захворювання – харчові продукти забою інфікованих свиней (м’ясо, м’ясні вироби, сало, кров, кістки, шкури). Механічно вірус можуть поширювати люди, тварини різних видів, комарі, гризуни.

 У списку Міжнародного протиепізоотичного бюро ця хвороба – на першому місці за рівнем небезпечності. Упродовж кількох останніх років захворювання африканська хвороба свиней охопила великі території в Європейській частині Російської Федерації. Не вдалося уникнути захворювання і в Україні. Так, у липні африканську чуму діагностували в приватному господарстві с. Камишоватки Приморського району Запорізької області. Усе свинопоголів’я в селі було знищене та спалене.

 На сьогодні застерігаємо всіх, хто утримує свиней, як і керівників свиногосподарств так і індивідуальних власників з метою профілактики та недопущення захворювання свиней дотримуватись «закритого» режиму утримання свиней, та під час догляду за свинями мати змінний одяг та взяття.­

 Ні в якому разі не випасати свиней чи утримувати на вигульних майданчиках. В свинарських господарствах проводити профілактичні дератизаційні заходи (знищення мишей та щурів). Не допускати на територію свиногосподарств сторонніх осіб. Закуповувати свиней тільки з благополучних господарств по африканській чумі свиней при наявності ветеринарних документів.

Щодо пересічних мешканців, то їм не слід купувати живих свиней та продуктів харчування з свинини (м’ясо, сало та інше) за відсутності супровідних ветеринарних документів у продавців та власників товару.

Наразі спеціалісти ветеринарної медицини для підвищення імунітету здійснюють профілактичні щеплення свиней проти класичної чуми свиней, які підвищують стійкість організму свиней до захворювань, зокрема й до африканської чуми свиней.

Петро ПСЮК, начальник управління ветмедицини в Острозькому районі
Просмотров: 331 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]